Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SEO i CSS

[es] :: Pretraživači i SEO :: SEO i CSS

[ Pregleda: 3534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trninic

Član broj: 675
Poruke: 73
*.ptt.yu

Sajt: www.danetsol.com


Profil

icon SEO i CSS01.11.2002. u 19:09 - pre 260 meseci
Otkako radim za jednog klijenta iz Kanade, naucio sam bas puno stvari o search engine optimization. Najnovija fora, a voleo bih da mi neko potvrdi i sopstvena iskustva je:

Sajtovi sa linkovanim CSS fajlom padaju na google-u. Testa radi, ljudi su izbacili CSS link sa jednog sajta i ponovo su se vratili gore. Opet su vratili na pravi izgled sajta, spider je prosao ponovo i posle dva dana su ponovo pali na isto mesto na kojem su vec bili! Njihov kolega iz istog grada, SEO specijalista, im je rekao da Google to praktikuje zbog spammera.

Prosto neverovatno! Rezultat je da sledeci sajt radim bez CSS linka, narednih dana cemo da otkrijemo da li se vracamo na stari font tag ili je moguce koristiti CSS definicije u html strani.

Pozdrav,
Damir
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: SEO i CSS02.11.2002. u 11:02 - pre 260 meseci
Hteo sam inače ovih dana da započnem temu o SEO (Search Engine Optimization - optimizacija sajta prema zahtevima pretrazivaca) uopšte, a ova konstatacija dolazi kao poručena .

I ja sam radio u nekoliko navrata SEO u Kanadi, i za jedan londonski sajt. Ali, SEO se zasnivao na jednostavnoj logici - KISS. Ono sto je bilo aktuelno i pre pet godina s aspekta kako stranica treba da bude napravljena i kako bi trebalo da je organizovana u hijerarhiji sajta. Naravno, sadržaj je najbitniji, i što se ticče rezultata najbolji su upravo tamo gde su i najkvalitetniji sadržaji.

Osnovno pravilo tehnologije izrade sustainable (održivih) sajtova koje protežira većina crawler based pretraživača je da se priznaje sve ono što se vidi u većini browsera (ako izuzmemo frame tag). Drugim rečima, kod CSS-a npr. jednostavno menjanje boje linka koje ne smeta ni u jednoj verziji nijednog browsera, ne utiče na rejting. To ne znači da se najnovije tehnologije ne mogu koristiti, ali treba imati meru.

Ima ovde diskusija na temu menjanja algoritma Google-a, ali i referiranje na veoma dobru specijalizovanu diskusiju na ovu temu, gde se jasno vidi da umovi Google-a jednostavno žele da onesposobe sve one koji se bave klasičnim SEO sa aspekta tehnologije. Veoma jednostavno - zaboravite na to. To je samo gubljenje vremena, sajt treba napraviti tako da pretraživači nemaju smetnje da poskidaju sadržaj, a relevantnost sajta će doći samim linkovanjem na drugim sajtovima, ali zbog sadržaja prvenstveno, što je i najbitnije.

Što se tiče kanadskog tržišta, imamo tamo ponudu za kombinovani SEO, ono što je sada aktuelno: prilagođavanje sajta + low budget SE Marketing.

Postoji još jedno interesantno saznanje: Ako koristite adwords na Google-u, nakon toga jedno vreme poboljšan je rejting sajta za iste ključne reči koje su korišćene.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: SEO i CSS11.05.2003. u 22:46 - pre 254 meseci
Iako je informacija o SEO problemima pri koristenju CSS stilova stara sada vec pola godine, ova tema u novom forumu navela me da postavim sledece pitanje: naime Damire da li se sjecas koji je html tag koristen za importovanje CSS-a (tj. ako se sjecas baci liniju koda koja importuje CSS)?

Koliko sam ja bar upucen, nisam cuo da se ovako nesto desevalo pri koristenju CSS stilova, a koliko mi je poznato postoji vise nacina da si ukljuci CSS u okviru HTML dokumenta, a neki se od njih ne preporucuju, mozda upravo tu lezi problem.


 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: SEO i CSS11.05.2003. u 22:53 - pre 254 meseci
mungos,

mislis na ovako nesto: <LINK href="neki.css" rel=stylesheet> ?
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: SEO i CSS11.05.2003. u 23:31 - pre 254 meseci
Citat:
trninic:Sajtovi sa linkovanim CSS fajlom padaju na google-u. Testa radi, ljudi su izbacili CSS link sa jednog sajta i ponovo su se vratili gore. Opet su vratili na pravi izgled sajta, spider je prosao ponovo i posle dva dana su ponovo pali na isto mesto na kojem su vec bili! Njihov kolega iz istog grada, SEO specijalista, im je rekao da Google to praktikuje zbog spammera.


Ja nisam imao probleme sa externim CSS fajlom, a i nisam čuo da je neko imao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: SEO i CSS

[ Pregleda: 3534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.