Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratko pitanje oko moneybookers-a

[es] :: E-Poslovanje :: Kratko pitanje oko moneybookers-a

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17213 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 18:21 - pre 219 meseci
Otvorio sam account na moneybookers.com, upisao swift kod i broj mog racuna u Raiffeisen banci, prebacio 15€ za pocetak i taj novac mi je dospeo na racum. Ali nikakav verifikacioni kod mi nije stigao. Kada sam pitao u banci za taj kod u reference field, oni su me samo belo gledali i rekli mi da ne postoji tako nesto.

Da li neko moze da me posavetuje sta da radim, sada su mi pare izgleda zarobljene kod moneybookers-a.
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 18:42 - pre 219 meseci
Nesto mi nije jasno.
Ti si upload-ovao 15eur sa Raiffeisen racuna na Moneybookers i te pare su ti sad na Moneybookers racunu.
Jel tako ili sam ja nesto pogresno razumeo?
Ako su te pare na tvom Moneybookers racunu ti njima mozes da raspolazes i placas.
 
Odgovor na temu

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 19:04 - pre 219 meseci
Ne, poslodavac mi je uplatio odredjenu sumu na moneybookers a ja sam od te sume uplatio 15€ na moj racun u Raiffeisen banci. Problem je sto ne mogu da vidim taj verifikacioni broj da bih prebacio ostatak novca.
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 19:40 - pre 219 meseci
Evo ovako.
Ja imam online banking kod Raiffeisen banke i kada otvorim pregled racuna imam sledece stavke:
Datum valute, Datum obrade, Opis osnova transakcije, Referenca, Valuta, Isplate, Uplate i Stanje.
Kada radim sa moneybookersom Opis osnova transakcije je MONEYBOOKERS EUR, LONDON, GB(******), a Referenca je neki 10-cifreni broj.
Znaci ako ja to vidim na sajtu ne znam zasto oni u banci ne bi videli nesto slicno.
(Mozda da otvoris tekuci u banci pa da i ti dobijes online banking, ako ti oni ne mogu pomoci)
Nadam se da sam pomogao.


[Ovu poruku je menjao gavra20 dana 16.03.2006. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 20:38 - pre 219 meseci
Mislim da ne mogu da otvorim tekuci racun. Ja radim kao freelancer, nisam zaposlen. Moracu da se prebacim na Delta banku, kod njih je moguce da se vidi online stanje, barem tako mislim.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 21:26 - pre 219 meseci
rajfajzen i delta koriste isti softver za online banking...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 22:39 - pre 219 meseci
Citat:
Dukidule: ... nisam zaposlen.


Ni ja nisam zaposlen za stalno.
Kad sam pitao za online banking, sluzbenica je rekla nema problema.
Samo sam popunio formular i uplatito 300din na taj tekuci racun, i to je to.
 
Odgovor na temu

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 23:02 - pre 219 meseci
Citat:
gavra20: Ni ja nisam zaposlen za stalno.
Kad sam pitao za online banking, sluzbenica je rekla nema problema.
Samo sam popunio formular i uplatito 300din na taj tekuci racun, i to je to.

Ja sam ranije pitao za online banking i sluzbenica mi je izricto rekla da to moze sa tekucim racunom ali da moram da budem zaposlen da bih ga otvorio. A i u PDF obrascu za otvaranje tekuceg racuna postoje polja gde se upisuju podaci o zaposlenju. Stvarno mi nije jasno kako si to uspeo da izvedes
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a16.03.2006. u 23:40 - pre 219 meseci
Ja sam otisao u banku sa namerom da uzmem Visa Virtuon karticu.
Posto sam znao da treba da je verifikujem na Moneybookersu pitao sam za online banking (da ne bih morao da idem u banku da trazim izvestaje). Na licu mesta sam popunio formular (bez podataka o zaposlenju, preduzecu i kreditu) i dobio plastificirane kartice sa brojevima tekuceg racuna i Virtuon deviznog racuna i naloge za uplatu na ta dva racuna (potrebno je uplatiti 20eur za Virtuon i 300din za tekuci za otvaranje racuna). Sve to zavrsio sam za 10 min.
Po Virtuon karticu sam dosao posle nedelju dana.
Sve se ovo desavalo pocetkom oktobra 2005. Mozda se nesto promenilo od tad.

No bez obzira na sve to u banci bi trebao da dobijes izvestaj na kome pise Referenca transakcije.
 
Odgovor na temu

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a17.03.2006. u 10:04 - pre 219 meseci
Citat:
gavra20: Evo ovako.
Ja imam online banking kod Raiffeisen banke i kada otvorim pregled racuna imam sledece stavke:
Datum valute, Datum obrade, Opis osnova transakcije, Referenca, Valuta, Isplate, Uplate i Stanje.
Kada radim sa moneybookersom Opis osnova transakcije je MONEYBOOKERS EUR, LONDON, GB(******), a Referenca je neki 10-cifreni broj.
Znaci ako ja to vidim na sajtu ne znam zasto oni u banci ne bi videli nesto slicno.
(Mozda da otvoris tekuci u banci pa da i ti dobijes online banking, ako ti oni ne mogu pomoci)
Nadam se da sam pomogao.

Da li mozes da mi posaljes screenshot te online stranice pa da ja to odstampam i pokazem u banci? Naravno, ono sto ne smem da vidim "zamrljaj" u photoshopu.
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a17.03.2006. u 13:39 - pre 219 meseci
Evo screenshot-a.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a17.03.2006. u 14:13 - pre 219 meseci
Citat:
gavra20: Evo screenshot-a.

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-24.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a18.03.2006. u 10:09 - pre 219 meseci
Dukidule i ja sam imao slicno iskustvo nedavno...kad mi je sluzbenica kategoricno tvrdila da nikakav kod nije stigao...medjutim na jednom od papira koje sam dobio od nje(naslovljenom :Izvestaj o naplati iz inostranstva) a koje mi je dala prilikom podizanja tih prvih/verifikacionih 15€, u polju PRIMEDBA, pored moga imena, maticnog broja i broja racuna kod banke, pisalo je i sledece:
TRANSFER VRF CODE xxxxx MONEYBOOKERS, MOJA ADRESA

ostatak novca sam povukao isto kao i prvih 15 € samo sam morao ukucati taj PETOCIFRENI KOD koji se sastojao od slova i brojeva

ISPRAVKA KOD JE BIO SESTO A NE PETOCIFREN

[Ovu poruku je menjao Frederic Bastiat dana 19.03.2006. u 09:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Frederic Bastiat dana 20.03.2006. u 16:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-24.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a18.03.2006. u 10:31 - pre 219 meseci
uglavnom kako se jasno vidi iz svih ovih komentara na ES, bankovni sluzbenici opcenito nemaju bas mnogo pojma o svom poslu ....barem ne o ovim internet transakcijama.....odnosno cesto znaju dati pogresnu info........

evo jednog potencijalnog primera...

kad sam nedavno tovario/slao pare na moj moneybookers racun sluzbenice su mi rekle da ce pored 10€ koje mi uzima moja banka za taj transfer i ino/posrednicka banka uzeti odredjenu sumu, po njihovoj slobodnoj proceni mozda i 20€, i pitale su me da odaberem da li da

1. mi pare skinu sa bankovnog racuna ili
2. da se odbije od sume koju saljem, tj. da primalac novca(MB) plati...

ja sam odabrao ovo drugo...kad gle cuda MB me obavestio za par dana da je novac stigao i to u punom iznosu koji sam poslao...dakle nije bilo nikakve provizije ino/posrednicke banke ili je to placeno od MB?

[Ovu poruku je menjao Frederic Bastiat dana 18.03.2006. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dukidule
Nis

Član broj: 26640
Poruke: 66
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a19.03.2006. u 01:00 - pre 219 meseci
Dakle, evo sta se desilo. Kada sam im pokazao onaj screenshot koji mi je Gavra20 poslao (hvala jos jednom) sefica sa kojom sam se prethodni dan raspravljao je bila u fazonu "gle, stvarno postoji tako nesto". Onda mi je odstampala nekakav nalog za naplatu i zaokruzila broj koji je u stvari broj naloga: 110-13-156653-3. Odmah sam ukapirao da to nije to ali mi je ona rekla "ma to je, nemoj da brines" ili nesto u tom fazonu. Naravno, to nije taj broj, ne postoji nista slicno na tom izvestaju a ja sam ukucao svaki broj koji je na tom papiru i ni jedan nije prihvacen. Jednostavno, hteli su da me otkace a i ja sam to ukapirao pa sam se bez dalje rasprave udaljio. Izgleda da oni samo znaju da sklapaju ugovore o kupovini "Dacie Logan" na kredit, ove ostale stvari su im spanska sela.

Da li mogu da otvorim drugi racun u nekoj normalnijoj banci i da ponovo prebacim 15€ sa moneybookersa na taj novi racun? Mislim, da li je ta ponovna verifikacij dozvoljena od strane moneybookers-a?
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-1637.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a19.03.2006. u 08:26 - pre 219 meseci
Ja verujem da moze...nisam video da ima ogranicenja vezano uz broj racuna koji se moze otvoriti/vezati za MB...samo neces moci vise koristiti, vezano za MB, taj racun koji nije verifikovan..
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a19.03.2006. u 11:20 - pre 219 meseci
Mozes verifikovati novi racun, samo trazi e-banking u toj drugoj banci obavezno da se ne bi cimao. Npr. ja sam u Delti svojevremeno, sada Banka Intesa, takodje dobio tekuci bez stalnog zaposlenja i online banking.
A sto se tice Raiffeisen-a izgleda da sam ja imao srece da naletim na sluzbenicu koja je htela da mi otvori tekuci. Malo mi je cudno sto ekspoziture iste banke u razlicitim gradovima imaju razlicita pravila, ali verovatno nisu svi imali istu obuku :).
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-2423.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a20.03.2006. u 15:14 - pre 219 meseci
Ja sam napisao:

"ostatak novca sam povukao isto kao i prvih 15 € samo sam morao ukucati taj PETOCIFRENI KOD koji se sastojao od slova i brojeva"

ISPRAVKA KOD JE BIO SESTO A NE PETOCIFREN
 
Odgovor na temu

TereT

Član broj: 89211
Poruke: 27
*.23.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a24.03.2006. u 00:20 - pre 219 meseci
Imam devizni racun i visa virtuon u Raiffeisen SCG banci, i kada sam, prvi put, podizao pare sa Moneybookers-a na devizni racun, pre mesec
dana, jednostavno sam isao na withdraw(200eur), i za tri dana mi je sav novac stigao na racun(198.2 +1.8eur MB provizije i 300din proviz.Raiffeisen).
Nije bilo nikakvog koda potrebnog da se unosi.
Dukidule jesi li probao da podignes ostale pare sa MB bez tog ver. koda?
Frederic jesi li "tovario" pare na MB bankovnim transferom (wire transfer)?
Ja sam do sada na MB slao pare samo visa virtuon karticom, dok nisam popucao limit(50EUR, za mesec dana jos 100EUR, sledeci mesec jos 100), onda sam u RF banci trazio da mi posalju pare bankovnim transferom na MB tj. na njihov racun u banci u Nemackoj. Rekli su mi da je to nije dozvoljeno po zakonu. Nisam mogao da posaljem ni neku malu sumu (5 - 10EUR) radi verifikacije racuna, tj. povecanja limita.
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.net.ba
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kratko pitanje oko moneybookers-a24.03.2006. u 00:47 - pre 219 meseci
Da, pare sam slao/tovario bankovnim transferom, ne karticom. No ja ne zivim u
Srbiji , gde je to kako izgleda zabranjeno, izuzev srodnicima i sl.

Zasto ti nije bila potrebna verifikacija racuna stvarno ne znam...da nisu
ukinuli taj postupak? Da li si morao verifikovati karticu? Mozda ti je racun
vezan za karticu, koju si ranije verifikovao, pa ti zato nije bila potrebna
verifikacija?

Lep pozdrav!

Zlatan

[Ovu poruku je menjao Frederic Bastiat dana 24.03.2006. u 08:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kratko pitanje oko moneybookers-a

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17213 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.