Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

System V rc skriptovi

[es] :: Unix :: System V rc skriptovi

[ Pregleda: 2708 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon System V rc skriptovi08.07.2006. u 18:22 - pre 215 meseci
U /etc/rc0.d imam fajl S35networking. Koliko sam ja upućen, skriptovi koji počinju sa S se startuju, dakle kad otkucam "init 0", trebalo bi da napiše "Configuring network interfaces". Naravno umesto toga desi se "Deconfiguring network interfaces". Šta meni ovde nije jasno?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 18:30 - pre 215 meseci
Jel ovo Linux ili bas neki Unix?
Pitam zbog toga sto ne znam da li runlevel 0 ima neko specijalno znacenje u tom svom Unixu/Linuxu, ali, generalno je to runlevel za gasenje sistema. Dakle, deconfiguring.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 19:14 - pre 215 meseci
Ma linux je (Ubuntu a isto je i na Debianu), samo sam ovde objavio jer je to univerzalno i koristi se na mnogim unixoidima.

Razumem ja da je to runlevel za spuštanje sistema i da treba da dekonfiguriše interfejs, ali tu ima raznih skriptova na K, npr. "K11cron" koji ubija cron demona. Oni svi počinju na K (kill) i to je logično jer treba da se pozovu sa opcijom stop da bi se "zaustavili". Ali i taj skipt za mrežu treba da se zaustavi, a počinje na S (start). I što je još čudnije, ipak dolazi do zaustavljanja. Nadam se da bio jasan.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 19:44 - pre 215 meseci
Jel taj jedini koji pocinje sa S, ili ih ima vise (govorim o runlevelu 0)? Imam samo Slack, a ovde je to malko drugacije...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 20:31 - pre 215 meseci
Čini mi se da je u suštini prilično nebitno kojim slovom počinje. To su sve i tako samo simbolički linkovi ka konkretnim skriptama koje se nalaze u /etc/init.d direktorijumu. U rc.0 i rc.6 će svakako da se radi kill procesa, a u ostalim start, tako da ni ne vidim potrebu za eksplicitnim označavanjem željene akcije. Verovatno su S i K tu samo da bi ljudima to delovalo logičnije (za razliku od brojeva koji imaju svoju svrhu tokom samog pozivanja skripti).

Ako te buni samo to što počinje sa S, a inače sve radi kako treba, onda ti lepo samo promeni u K i bavi se nečim korisnijim ;)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 20:58 - pre 215 meseci
Najbolje je da pogledas sam skript /etc/rc.d/rc da vidis kako tretira runlevele 1 i 6. Da li uopste parsira imena ili ne.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 22:31 - pre 215 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic: Čini mi se da je u suštini prilično nebitno kojim slovom počinje. To su sve i tako samo simbolički linkovi ka konkretnim skriptama koje se nalaze u /etc/init.d direktorijumu. U rc.0 i rc.6 će svakako da se radi kill procesa, a u ostalim start, tako da ni ne vidim potrebu za eksplicitnim označavanjem željene akcije. Verovatno su S i K tu samo da bi ljudima to delovalo logičnije (za razliku od brojeva koji imaju svoju svrhu tokom samog pozivanja skripti).

Ako te buni samo to što počinje sa S, a inače sve radi kako treba, onda ti lepo samo promeni u K i bavi se nečim korisnijim

Al ima jedna caka : prvo se izvršavaju kill skriptovi, a onda start, tako da ako promeniš slovo, menja se redosled.

Malo bezveze, al ajde...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: System V rc skriptovi08.07.2006. u 22:33 - pre 215 meseci
To sve pod uslovom da uopste parsuje imena na tim runlevelima... Use the source, Luke.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Unix :: System V rc skriptovi

[ Pregleda: 2708 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.