Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Inteligentni agent koji dobavlja informacije sa interneta

[es] :: Veštačka inteligencija :: Inteligentni agent koji dobavlja informacije sa interneta

[ Pregleda: 3438 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Inteligentni agent koji dobavlja informacije sa interneta24.09.2006. u 16:19 - pre 213 meseci
Imam ideju da napravim inteligentnog agenta, koji bi nalazio informacije u jednom domenu -- ne bi mogao da se koristi za nesto drugo. Znaci ja bih mu zadao info, par kljucnih reci iz domena, i on bi isao po internetu, trazeci te reci unutar HTML stranica, i najvaznije - izvlacio samo one informacije koje ON smatra da su bitne.

Ima li neko predstavu koliko je ovo zahtevan posao? Jel ima nesto slicno? Radio bih u javi pretpostavljam da je to ok? Neki framework ili sl, preporuke?

Hvala unapred.

edit:typo
Unices are great!
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Inteligentni agent koji dobavlja informacije sa interneta24.09.2006. u 16:31 - pre 213 meseci
Ceo poduhvat moze biti prilicno veliki, sve zavisi od slozenosti. Evo par linkova (verovatno si vec naisao na to, ali nije na odmet):

https://crawler.dev.java.net/
http://www.manageability.org/b.../open-source-web-crawlers-java

i tako dalje. Mozda nadjes nesto zanimljivo. Takodje probaj da nadjes vise informacija na temu "semantic web", posto je to pravac kojim se definitivno krenulo.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

[es] :: Veštačka inteligencija :: Inteligentni agent koji dobavlja informacije sa interneta

[ Pregleda: 3438 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.