Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim pomoc oko pucketanja mp3-a

[es] :: Audio kompresija :: molim pomoc oko pucketanja mp3-a

[ Pregleda: 3332 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kojesta

Član broj: 124829
Poruke: 2
194.106.187.*



Profil

icon molim pomoc oko pucketanja mp3-a10.12.2006. u 20:57 - pre 211 meseci
Molim ako neko moze da mi objasni zasto mp3 pucketa,isto onako kako su ploce nekada pucketale???To me toliko nervira da mi dodje da uh,bah,ma znate sta...Sigurno znam da nije do zvucnika,a ni do audio cd,nego samo mp3.AKo neko ima neko objasnjenje,link,bilo sta,neka salje,please...Takodje ako i ja treba da navedem neke karakterisike mog kompa,neka javi,tu sam i zeljno iscekujem neki odgovor.
Hvala unapred!

izvinjavam se ako je ovo negde vec bilo,mrzi me i nemam zivaca da trazim!
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a10.12.2006. u 21:23 - pre 211 meseci
Ovo moze da se desi jedino ako procesor ne moze da sazvace, koja masina je u pitanji, ili do zvucne kartice takodje navedi sta je u pitanju, trece nema. Moze biti i do drajvera za zvucnu karticu.
 
Odgovor na temu

felino
Bg

Član broj: 37042
Poruke: 71
212.200.222.*



+1 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a10.12.2006. u 22:07 - pre 211 meseci
Ima trece;) Mozda je clipping (odsecanje). Kada signal pokusa da predje preko maksimalno moguce amplitude (0 dB) za digitalni audio. Na grafickom prikazu talasnog oblika izgleda kao da su vrhovi krive odseceni, prilepljeni uz ivicu, "isklipovali" sto bi se na srpskom reklo. Onda se cuje distorzija...mada, moze da klipuje a da se ne cuje.

Desava se to cesto pri kompresovanju u mp3, WMA...neki bezbedni nivo je da audio pre kompresije u mp3 ne ide preko -1 dB a za WMA cak do -3 dB. Ustanovio sam empirijski...S obzirom da se audio "cedejevi" snimaju i do 0,0 ne treba da cudi. Mada je bolje da se ne ide preko -0,3 kad se radi za CD Audio.

Kliping se moze javiti i kada se EQ-om boost-uje, pa cak i kada se cut-uje. Poremete se odnosi medju fazama.

Moze se javiti i pri resampling-u na nize ali i na vise.

Smanjis nivo pre kompresije...mozda je los algoritam...mozda si ukljucio neku opciju koju nisi trebao itd. Ako ti svaki mp3 pucketa a pre nije, pogledaj u opcijama plejera da nije ukljuceno nesto, neka normalizacija, (los) limiter, enhance i sl.

[Ovu poruku je menjao felino dana 10.12.2006. u 23:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a10.12.2006. u 22:16 - pre 211 meseci
Najbolje da malo detaljnije opiše problem, da li se to dešava ponekad na ponekom mp3 ili je pucketanje uvek na istom mestu. Ako je stalno na istom mestu, ne bi bilo loše da napravi neki mp3 ali da sačuva i wav pa da se vidi ko donosi problem.

Postoji još nešto, na početku mp3 istorije se često dešavalo da CDROM ima lošu sinhronizaciju i na nekim mestima se čuje to pucketanje. Kasnije su počeli da prave bolje uređaje a i greberi su opravljeni tako da se to odavno ne dešava.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a10.12.2006. u 22:19 - pre 211 meseci
Da, ali po svemu sudeci, se ovde radi o svim mp3 pesmama koje ima, i slazem se da moze biti do toga, moze biti i da je player lose podesen mada nema smisla ako ima ukljucen neki limiter, enhance, eq, onda bi mu definitivno i audio cd zvucao lose. Takodje jos jedna stvar mi je pala napamet a to je da nije ukljucena Hardwareska akceleracija u podesavanjima vezano za zvucnu karticu. Kao i mogucnost loseg mp3 decodera.
 
Odgovor na temu

kojesta

Član broj: 124829
Poruke: 2
194.106.187.*



Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a11.12.2006. u 22:21 - pre 211 meseci
prvo,hvala vam na svim odgovorima
drugo,procesor je AMD,Sempron,64,2600,1.60 GHz,izvinjavam se ako nisam nesto dobro napisala,nisam bas tako potkovana kao vi
muzicka je integrisana, Soundmax-ako je to to,ploca je Asus K8V-X SE
to se ranije nije desavalo i da, desava se sa svim mp3 pesmama
ukljucena je ta hardwerska akceleracija
neke pesme sam je "grebala",ali vecinu ne,nego sam donosila sa tudjih diskova
koristim Winamp 5.04 verzija i nisam mnogo cackala podesavanja,ali probacu cim zavrsim ovaj post
drajvere imam kao original,valjda???Idu uz plocu i ranije je sve radilo ok
toliko za sada,ako se setim jos neceg,javljam
osim tih podesavanja u plejeru,sta bih jos mogla da uradim?Molim kratak i sto jasniji odgovor,jer kao sto vidite ja sam glupa za kompjutere,ali volim da slusam muziku
setih se sada,nije uvek na istom mestu to pucketanje

 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a12.12.2006. u 10:41 - pre 211 meseci
Probaj te pesme da pustis preko nekog drugog playera npr. Windows Media Player.
 
Odgovor na temu

ontheroad

Član broj: 121121
Poruke: 24
*.maksnet.net.



+1 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a08.01.2007. u 07:58 - pre 210 meseci
POZDRAV KORISNICIMA FORUMA!

Pored već pomenutih mogućih uzroka po meni je verovatnije da je muzika skidana preko nekog audio programa u 24 ili 32-bitnom režimu ili je korišćen neki od kompresora sa zadatim režimom 24 ili 32 bita u doradi. To može biti kasnije problem. Nije komplikacija ukoliko imaš Waves plug-in dekliker; izabereš opciju za digitalne klikove i propustiš pesmu. Meni se to dešavalo u početku zbog želje da dobijem savršeni zvuk itd. pa sam sa standardnog 16-bitnog pokušavao da dobijem 32-bitni mp3. Kasnije sam ustanovio da 32 i 24 bita dobro funkcionišu u wav ili wma formatu ali ne i u mp3.

POZDRAV OD NIKOLE!!
 
Odgovor na temu

nedjeljni komentar

Član broj: 135396
Poruke: 27
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a22.02.2007. u 15:57 - pre 208 meseci
to se meni nekad dešava,ja mislim da je to zato što je cd izgreban pa pri ripanju dolazi do lošeg čitanja podataka
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a22.02.2007. u 18:49 - pre 208 meseci
Hm, mp3 muzika pucketa kada je CD izgreban? Još mi se to nije desilo.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: molim pomoc oko pucketanja mp3-a27.02.2007. u 12:51 - pre 208 meseci
Ja mislim da je ključna ova rečenica:

Citat:
kojesta: setih se sada,nije uvek na istom mestu to pucketanje

Znači, nije u pitanju ni bilo kakav problem pri 24- ili 32-bitnoj konverziji, ni izgreban CD sa kog se ripa, niti bilo kakva greška pri enkodovanju. Dobijeni MP3 je u redu, a problem nastaje pri reprodukciji, da li zbog hardverske greške, ili greške u OS-u/plejeru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: molim pomoc oko pucketanja mp3-a

[ Pregleda: 3332 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.