Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i wireless

[es] :: Wireless :: Linux i wireless

[ Pregleda: 5011 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Linux i wireless 31.05.2003. u 10:51 - pre 254 meseci
Postovane kolege. Jedina dobitna kombinacija. Je Linux+wireless (naravno Intersil Prism 2,2.5 chip). Svi koji misle da mogu da naprave dobar i stabilan setup pod Windows okruzenjem mislim da su u velikoj zabludi. Ali dobro de to nije kaznjivo.
Jedini je problem za setup pod Linuxom sto je sve teze i teze naci kartice sa ovim cipom. Oni koje prate razvoj wirelessa i Linuxa znaju za host AP projekat, a na zalost to znaju i proizvodjaci harvera tako da vise ne stavljaju prism chip na wlan kartice.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 01.06.2003. u 12:43 - pre 254 meseci
istina, ali na sta kaciti linux ?
na desktop/tower pc ???

hell no !

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Linux i wireless 01.06.2003. u 15:37 - pre 254 meseci
Pa Bojane ovako.
Danas su ovi polovnjaci vise nego dzabe. Tako da sa PCI WLAN karticom sa PRISM2
cipom i naprimer PII 266 64Mb rama i 2 Gb HDD vrse posao besprekorno uz odgovarajucu instalaciju i podesavnje Linuxa. Potrebno dodatno kompajliranje kernela tako da veruj Mi takav setup bolje radi nego bilo koji AP uredjaj. Naravno najveca je mu ka naci sada WLAN kartice sa PRISM cipom.

Pozdrav Aleksandar
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 01.06.2003. u 16:17 - pre 254 meseci
Citat:

Danas su ovi polovnjaci vise nego dzabe.


jesu, ali da li je dzabe cimanje kada se pregreje racunar na krovu ? i uopste, gde staviti celo pc kuciste na krov ????

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: Linux i wireless 01.06.2003. u 18:34 - pre 254 meseci
Video sam taj projekat koriscenja obicnog adaptera kao AP-a. Da li si isprobao to u praksi? Na kojoj masini radi (da li bi moglo na p1-133 32mb rama ?) Da li su perfomanse uporedive sa komercijalnim AP-om? Ako je ovo tacno, onda je ovo genijalna alternativa za PRESKUPE AP-ove. Pa sta ako celo kuciste treba da stoji na krovu, jedini problem je napajanje, ali njega je potrebno razvuci i za obican AP.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 01.06.2003. u 22:30 - pre 254 meseci
Perfomanse su okej, dokle god se koristi cisti 802.11b. Jedina stvar zbog koje je prism drajver privlacan je WDS ( see README )
Ovo govorim po iskustvima drugih.

Nisam siguran koliko je WDS dobar u poredjenju sa nekim drugim ( komercijalnim ) extenzijama za 802.11b ( vrlo cest: 802.11+ ) za nase uslove, zato sto jednostavno nisam imao prilike isprobati prism drajver.

Mogucnost napajanja PC-a postoji preko "power over ethernet" sistema, ali nisam siguran da li se moze koristiti za pc racunare ? neko probao mozda ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Linux i wireless 02.06.2003. u 09:47 - pre 254 meseci
Sto se tice pregrevanja PC znate isami da standardni brendovi kao compaq i hp uglavnom imaju pasivne coolere na CPU tako da to nema u sustini nikakve veze, probali smo u praksi i prezdovoljni u indoor uslovima sa podesenim radiusom i sikjuriti sertifikatom, podignut akaunting, antene spremne za koji dan i demo u outdoor setup.DMonog pametnija stvar je sto kompletan setup drzi Linux a ne proizvodjac AP, WDS je mnogo dobra stvar. Sto znaci da bilo sta novo da zelis da implementiras, podesis linuks i to je to .dok ovako kada se pojavi nesto novo a AP klasican ne moze da odradi imas problem.Za par dana ja se nadam da smo posao Loznici zavrsili. Pa koga god bude interesovalo da vidi sta je i kako dobro je dosao. Prosle godine smo osvojili bez vecih problema daljinu od 7 km point to point i sudeci po parametrima smem da garantujem 100% 20 kilometara i 90% 40 kilometara isto point to point. Mnogo dobra stvar.Jedina stvar koja moze da smeta je ako neko spufuje MAC adresu i pocne da emituje djubre, blokira ti AP ali log ostaje a posle lagano dijagnostika nadjes ga i zna se, nikada vise nece pozeleti to da radi ili ga "zaposlis" da radi za tebe.

Pozdrav Aleksandar
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 02.06.2003. u 12:03 - pre 254 meseci
kartice sa PRISM cipom
www.mikrotik.com
 
Odgovor na temu

ctpaba
Robert IVKOVIC
System admin, network admin, webmaster,
dziber, ...
Paris

Član broj: 597
Poruke: 318
*.207.39-62.rev.gaoland.net

ICQ: 230666231
Sajt: www.ctpaba.org


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 08.06.2003. u 15:10 - pre 253 meseci
evo jednog zgodnog kataloga materijala koji koristi prism chip !
http://www.micronet.com.tw/Products/Wireless/Wireless.asp
znam kako doci do ovog tipa materijala i ukoliko ima zainteresovanih
neka mi se jave na mail ili ICQ.

Pitanje: postoji li kod nas projekat "HAMLAN" ?
CTPABA uber alles
www.ctpaba.org
 
Odgovor na temu

pomidora
Spiridon Kopicl

Član broj: 10255
Poruke: 16
*.verat.net



Profil

icon Re: Linux i wireless 10.06.2003. u 20:18 - pre 253 meseci
Citat:
linux_wlan:
Prosle godine smo osvojili bez vecih problema daljinu od 7 km point to point i sudeci po parametrima smem da garantujem 100% 20 kilometara i 90% 40 kilometara isto point to point. Mnogo dobra stvar.Jedina stvar koja moze da smeta je ako neko spufuje MAC adresu i pocne da emituje djubre, blokira ti AP ali log ostaje a posle lagano dijagnostika nadjes ga i zna se, nikada vise nece pozeleti to da radi ili ga "zaposlis" da radi za tebe.
Pozdrav Aleksandar

Ne bih bas toliko bio siguran za 20 a kamoli za 40 kilometara sem ako malo ne pojacavas signal (: ili koristih antenicu > 500 $ Jedno pitanje kako administrirati 50 takvih ap tacaka sa po 30 korisnika ??? :)

(:
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 10.06.2003. u 23:05 - pre 253 meseci
... uz dobru organizaciju vrlo efikasno i lagano.

Sto ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Linux i wireless 10.06.2003. u 23:10 - pre 253 meseci
aj ovako, linksys koristi PRISM chipset a prodaje ga reinkjet, mozes da narucis da ti naprave i ugrade pigtail.

ali sto se tice resenja za bridge koliko se ja razumem kompjuter je oko 100 e + adapter pcmcia 2 pci 50 eura + 80 eura kartica sa pigtailom.

Ima gotovih resenja (mi koristimo RG 1000 lucent/orinoco koji nas izadje oko 250-300 e)
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.222.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: Linux i wireless 12.06.2003. u 03:42 - pre 253 meseci
taj cip koji pominjete , da li to proizvodi ADMTek

evo linka http://www.admtek.com.tw/download/ADM8211.htm

imam te kartice (na prodaju), imam mikrotik ali ne znam da instaliram drajvere koji su na ovom sajtu

ako neko zeli da probamo da napravimo taj AP od linuksa, kartice su na raspolaganju za probu

pozdrav,
marko
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.222.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: Linux i wireless 12.06.2003. u 03:49 - pre 253 meseci
nasao sam http://www.intersil.com/design/prism/

, a zanima me da li ove kartice koje ja imam mogu da posluze za taj AP, jer koliko vidim postoje neki drajveri za linux
 
Odgovor na temu

pomidora
Spiridon Kopicl

Član broj: 10255
Poruke: 16
*.verat.net



Profil

icon Re: Linux i wireless 17.06.2003. u 18:52 - pre 253 meseci
Citat:
linux_wlan:
Ne bih bas toliko bio siguran za 20 a kamoli za 40 kilometara sem ako malo ne pojacavas signal (: ili koristih antenicu > 500 $ Jedno pitanje kako administrirati 50 takvih ap tacaka sa po 30 korisnika ??? :)


Sto se nas tice mozes da dodjes i da proveris to sto pricam ako moze nekakva para da se baci na to odozgo nemam nista protiv, eksterne antene su naravno obavezne, bez ikakvog pojacavanja snage naravno. A sto se tice administriranja Linux je mnogo bolji od bilo kakvog embedovanog resenja ( fabricki AP).
Kao sto svi znamo gotov uredjaj je gotov uredjaj i to je to a kada ti kompletan saobracaj odrzava opensource software kao sto je Linux, sirina mogucih resenja je mnogostruko veca, administracija ti je laksa nego kod nejednostavnije windows mreze.

pozdrav


Np. Rad sam dodjem do Lonice (neke prijatelje i onako treba da obidjem jos od prosle godine) pa da mi pokazes link od 40 km (vazdusnom linijom) sa tom opremom i garantovanim protokom od 90 % (samo nisi rekao koji je protok garantovan ali pretpostavljam 2 Mbita ? :)
I dalje kazem da si naruznije...
Organizacija i linux mmm to mi mirise na puno para i mnogo utrosenog vremena :))))))
(:
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Linux i wireless

[ Pregleda: 5011 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.