Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...

[es] :: Audio kompresija :: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...

[ Pregleda: 3638 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 07:04 - pre 207 meseci
Zdravo svima, nisam neki znalac ovog resora te zato molim pomoc. U kolima imam CD pleyer "Blaupunkt" koji ne podrzava mp3 (neka starija verzija). Originalne CD-ove reprodukuje bez problema, medjutim pokusao sam da sa kompa mp3 pesme prebacim u wav i jos neke formate i narezao u neru kao audio cd... ali nista se ne cuje, nece da ga otvori, samo izbaci. Pretpostavljam da to nisam odradio na pravi nacin te molim ko se razume u ovo da mi objasni postupak i koju ekstenziju da stavim ako je to moguce, u kom programu da konvertujem itd..? Za znalce zvuci banalno , verovatno ali za mene je to problem..hvala unapred..
ps- urednicima se izvinjavam , ako nisam temu postavio na pravo mesto neka je premeste...
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 13:51 - pre 207 meseci
Citat:
atrijum: pokusao sam da sa kompa mp3 pesme prebacim u wav i jos neke formate i narezao u neru kao audio cd...


Koji su to "još neki formati"? Na CD audio možeš da narežeš samo WAV-ove, i to one na 16 bita/44.1 kHz.
 
Odgovor na temu

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 15:30 - pre 207 meseci
Malo sam to pogresno napisao, priznajem (vec sam rekao da se bas slabo razumem u ovo)... Naime, pokusao sam u Neru da direktno sa kompa (bez prethodnog konvertovanja u nekom programu) rezem preko opcije audio, sa mp3 formata. A drugi put sam prethodno konvertovao u wav u Sound forgu pa tako konvertovano rezao. Mozda je to isto, ali zato i pitam za pomoc jer ne znam pa ako znas odgovor bas bi mi znacilo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 17:44 - pre 207 meseci
U principu je to isto, Nero uradi potrebnu konverziju. Ako si izabrao CD Audio, trebalo bi da je sve u redu, možda taj CD plejer ne podržava rezance ... da nisi rezao na RW disk? U svakom slučaju stavi taj narezani CD u neki program za ripovanje pa ako pokaže da je sve u redu, problem je verovatno do plejera.
 
Odgovor na temu

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 18:25 - pre 207 meseci
E, hvala, to je vec nesto konkretnije samo da ja jos znam koji su to programi za ripovanje i kako to sljaka, mada bih rekao da je u pitanju pleyer ( peva na kompu ) a jel znaci ako pleyer ne podrzava rezanu pesmu da tu ne moze nista vise da se uradi?



 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 19:45 - pre 207 meseci
Nero UME da rip-a pesme. Nađi "Convert Audio CD's To Audio Files":



Pa prekopaj unaokolo...

Ovako, sa CD-a se kopira samo header od 44 bajta, koji se zove "Trackxx", a to nema šta da svira.

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...10.04.2007. u 20:31 - pre 207 meseci
Eto prostog načina da vidi šta je rezao, pogledaj u TC ili u exploreru taj CD pa ako vidiš fajlove od 44 bajta, onda je audio CD, ako vidiš nešto drugo, onda nije. Možda je plejer malo probirljiv, dešava se da se ne snađu sa rezanim ali sa njima i nemam neko iskustvo. Probaj još koji rezani audio CD ... ili kupi drugi plejer, sada su prilično jeftini. ;)
 
Odgovor na temu

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...11.04.2007. u 07:55 - pre 207 meseci
Hvala za strpljenje i odgovore, sad sta je tu je. Odradio sam to u neru i ovako izgleda, jel to to ili nije?

[img][/img]

A kad odem na propertis kaze:

[img][/img]
 
Odgovor na temu

nedjeljni komentar

Član broj: 135396
Poruke: 27
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...31.12.2007. u 19:54 - pre 198 meseci
da nije problem u brzini snimanja koju podržava tvoj auto radio,probaj sa brzinama manjim od 12
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: Molim pomoc - audio CD nece da reprodukuje pesmu...

[ Pregleda: 3638 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.