Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft ili Globalna kontrola?

[es] :: Advocacy :: Microsoft ili Globalna kontrola?

[ Pregleda: 3420 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prime8
Bgd

Član broj: 734
Poruke: 19
*.verat.net

ICQ: 106578757
Sajt: www.a2b-express.com


Profil

icon Microsoft ili Globalna kontrola?17.07.2003. u 03:40 - pre 252 meseci
Nestho mi pada na pamet, da li sam cika Bili vec polako osvaja celu planetu, makar kompijuterizovani deo ili mi se samo cini.Ovde je rec o dominaciji iz senke.
To sam se danas zapitao jer gde god u jednom radnom danu da odem vidim Microsoft.Kao neki ruzan san dodjem kuci kad ono opet i tako svaki dan.Stha cika Bili ima od svega toga kada je vec pun da punijeg nema???
Zanima me mishljenja josh microslave-ova.....
:)
Built do Destroy
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?17.07.2003. u 18:52 - pre 252 meseci
BOKI!!! On ima sve, ali covek radi te stvari. On jos uvek dolazi svaki dan i radi sa svojim ljudima. A zamisli ovakvu situaciju: Mocni Microsoft posto je osvojio celu planetu svojim sistemima prestao je da radi i ustupio mesto komkurenciji... mislim mnogo toga je u igri. Ne mozes da krivis ikoga... jednostavno imaju para a nova istrazivanja i to i rade....
 
Odgovor na temu

Prime8
Bgd

Član broj: 734
Poruke: 19
213.240.50.*

ICQ: 106578757
Sajt: www.a2b-express.com


Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?17.07.2003. u 19:01 - pre 252 meseci
Hvala na re:
Znash li stha me muchi, muchi me taj izraz globalno postho ne mozemo da menjamo globalne faktore.Npr. radim za banke tehnichar nije ni bitno i doskora je bio NT4.0SP6a medjutim stignu mi Dell Dimension mashine i na njima je nemoguche instalirati Nt jerbo nema drivera nizastha.A stho, zato stho su momci iz Microsofta jednog dana rekli on je mrtav, necemo vishe.I stha ja sada moram da radim na XP-u koji je daleko od savrshenog a nepotreban je totalno, jer ne postoji alternativa(osim linuxa ili necek tako slichnog stho ne dolazi u obzir jer bi morao ceo informacioni sitem da se menja, mreze ....)







Built do Destroy
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?18.07.2003. u 10:33 - pre 252 meseci
"Došao si do dna, Nikola, pred tobom su dva puta..."("Mi nismo anđeli").

Jednom se mora učiniti to što mora, ili se živeti i dalje po starom. Ako jednom skupite hrabrost i odlučnost i osvojite slobodu, na dalje nećete imati tih problema. Ali ako je to suviše veliki korak, onda morate zauvek da slušate čika Bilija. Srpska vlada je morala da posluša jer nije bogata kao Nemačka. Naravoučenije je da se ne treba oslanjati na neizvodljivost sudskog gonjenja i koristiti nelegalni softver kao da je slobodan, jer kad tad dodje maca na vratanca... Ko sad nešto počinje, bolje neka se odmah osigura i neka ne pipa ništa majkrosoftovo!

U budućnosti će mogućnost pravne odgovornosti zbog korišćenja nekog IP-a (softvera, muzike, tekstova) predstavljati neverovatan minus i antireklamu, neku vrstu žiga sramote.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?18.07.2003. u 10:38 - pre 252 meseci
Citat:
Ali ako je to suviše veliki korak, onda morate zauvek da slušate čika Bilija.

Kako misliš zauvek? A onda navodiš primer Nemačke - znači nije baš zauvek nego samo dokle ti hoćeš, zar ne?

Evo ja baš noćas, uz malu pomoć randoma, stavio Mozillu :)

Citat:
Srpska vlada je morala da posluša jer nije bogata kao Nemačka.


Kako to misliš - morala? Posluša.. koga?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?19.07.2003. u 00:41 - pre 252 meseci
A što se tiče Nemačke, tj. Minhena i Windowsa/Linux-a, evo šta sam danas pročitao:

Fun Fact About Those Linux PCs in Munich

And speaking about Linux stories you don't hear much from the Linux-loving mainstream press, consider the following. Remember that story about the city of Munich choosing Linux to power 14,000 desktop computers? One aspect of this story that most people don't know about is that up to 80 percent of those Linux desktops will be equipped with VMWare, a virtual machine emulator, under which they will run Windows and Windows applications. That's right, folks: The majority of those "Linux desktops" will be used to run … Windows. I'm not a big fan of Gartner, but they've issued a report, correctly titled, "Munich's Choice Doesn't Prove Linux OK for General Desktop Use," that raises some interesting issues. First, many of the Windows desktops they're migrated are very old Windows versions like Windows 3.1, making the switch to Linux less painful (it would be equally painful to switch to XP). Gartner says the cost of switching to Linux will cost 30 million Euros, or 3 million Euros more than it would cost to switch to XP, not including any steep discounts Microsoft would have no doubt provided. And finally, because most of the Linux machines will use VMWare to run Windows anyway, Linux is really being used as a hosting environment, and not as a replacement. In other words, this isn't exactly a good business case on which other companies can base a decision to migrate to Windows desktops. And, not coincidentally, that's why we're not reading about a lot of other high-profile Linux switchers."


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?19.07.2003. u 01:03 - pre 252 meseci
Hehehe, i ja sam to pročitao danas, ali mi je bilo žao da objavljujem...tako su bili zadovoljni pobedom u Minhenu.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?19.07.2003. u 23:36 - pre 252 meseci
Citat:
degojs:
A što se tiče Nemačke, tj. Minhena i Windowsa/Linux-a, evo šta sam danas pročitao:

Fun Fact About Those Linux PCs in Munich

And speaking about Linux stories you don't hear much from the Linux-loving mainstream press, consider the following. Remember that story about the city of Munich choosing Linux to power 14,000 desktop computers? One aspect of this story that most people don't know about is that up to 80 percent of those Linux desktops will be equipped with VMWare, a virtual machine emulator, under which they will run Windows and Windows applications. That's right, folks: The majority of those "Linux desktops" will be used to run … Windows. I'm not a big fan of Gartner, but they've issued a report, correctly titled, "Munich's Choice Doesn't Prove Linux OK for General Desktop Use," that raises some interesting issues. First, many of the Windows desktops they're migrated are very old Windows versions like Windows 3.1, making the switch to Linux less painful (it would be equally painful to switch to XP). Gartner says the cost of switching to Linux will cost 30 million Euros, or 3 million Euros more than it would cost to switch to XP, not including any steep discounts Microsoft would have no doubt provided. And finally, because most of the Linux machines will use VMWare to run Windows anyway, Linux is really being used as a hosting environment, and not as a replacement. In other words, this isn't exactly a good business case on which other companies can base a decision to migrate to Windows desktops. And, not coincidentally, that's why we're not reading about a lot of other high-profile Linux switchers."




Niko nije toliko glup da bi terao nesto pod virtuelnom masinom na obicnom PC-ju pa jos windows kao guest OS za koji bi opet morali da plate sve te licence plus jos cene vmware paketa za sve kompove na kojima bi se vrteo.
Jos malo lazi od micorosoft zealota...;)
Meni je zao Dragi Tata sto neces moci naci posla u Minhenu ako te ikada sudbina tamo nanese...:P
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 00:35 - pre 252 meseci
Baš sam dirnut tvojom brigom za moje zaposlenje, ali više verujem Gartner-u. Hehehe, kakav štos - Windows na VMWare.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 00:59 - pre 252 meseci
Ma ne da je iznenađenje nego je smešno k'o biJoskop :)))

http://www.muenchen.de/aktuell/clientstudie_kurz.pdf

Strana 34, u fusnoti ima i broj: 80%.

Evo još komentara na posao decenije..

Yesterday's post about Linux in Munich did, as predicted, cause an awful lot of slashdot-style religious debate, but alert reader Jan Derk went to the trouble of actually reading the report (PDF - in German). Thanks Jan! It seems like the answer to my sweet and innocent question about backwards compatibility is that they're actually going to install Linux, but on many machines (as many as 80%?) there will be VMWare running a licensed copy of Windows inside. Also the majority of the price tag was for training and consulting, not the software licenses per se.

The surprise of the century is that Gartner actually has a reasonable and concise analysis, headlined “Munich's Choice Doesn't Prove Linux OK for General Desktop Use.”

Šta ćemo sad axez? Laže Gartner, lažemo Tata i ja, lažu ovi Bavarci..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.07.2003. u 19:32 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 01:07 - pre 252 meseci
Evo ga i link na original Gartnerov izveštaj

http://www.gartner.com/DisplayDocument?doc_cd=115336

E, ovo je štos decenije...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 01:43 - pre 252 meseci
Kazu da je veliki broj tih kompjutera bio na winu 3.11 (sto znaci da su to neke stvarno stare masine) a zatim se kaze da ce da teraju win pod vmware-om. Pa to je vise nego smesno. Za neki normalan rad vmware-a je potrebno dosta rama (previse ako se uzme u obzir period kada je 3.11 bio aktuelan) tako da ovaj tekst, barem sa te strane, nema veze sa vezom.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 07:36 - pre 252 meseci
Ako vas se skupi dovoljno možda uspete da izokrenete priču u vašu korist ponovo - po sistemu "oo-ruk !!!".

Mislim da je prava prilika da podsetimo šta ono reče Dragi Tata jednom prilikom:

Citat:
"Instead of complaining that MS makes his products better and tunes them they should show a "counter-benchmark" where they show the performance of a tuned Linux system."

Samo neke teorije zavere, a nigde kontra-rezultati.


Citat:
axez:
Meni je zao Dragi Tata sto neces moci naci posla u Minhenu ako te ikada sudbina tamo nanese...:P


Pazi, nećeš ni ti naći posao tamo pošto se koristi Windows (na VM na Linuxu) :-)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 08:19 - pre 252 meseci
ES ponekad moze da bude veci Slashdot od Slashdotta. :)

Inace, Americka vlada kupuje od MSa $90 M softvera u narednih 5 godina:
http://www.computerworld.com/s...ws/story/0,10801,83128,00.html
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 20:02 - pre 252 meseci
Ipak je ovo legendarno:

"Gartner estimates that Munich's migration to Linux will cost around 30 million euros. It would have cost 27 million euros to upgrade Windows, before some reportedly very steep discounts from Microsoft. The business case assumes that many applications will not migrate to Linux; instead, the bulk of applications requiring Windows will probably be Web-enabled and accessed through a browser. Munich will accommodate any remaining applications using virtual machine software, such as VMware. Too many VMware implementations or other workarounds will reduce the benefits of the Linux migration, and the residual reliance on Windows would likely be higher than planned. "

Da sam poreski obveznik u gradu Minhenu, postavio bih par nezgodnih pitanja gradskim ocima...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?20.07.2003. u 23:33 - pre 252 meseci
Ma dobro je bre... Ovi će zaista da pređu na Linux (samo jezgro, pošto ne koriste ništa drugo ;-), a lepo sam ja govorio da treba preći na GNU/Linux.

Nego, što se razloga tiče, valjda je navedeno da je želja da se izbegne politika MS-a koja nalaže upgrade svakih 5 godina, a ne da se uštedi. Ipak, ni onda mi nije jasno šta će im Windows ;-)

Ma znam, sigurno će da teraju Windows 3.11 iz VMware-a: za njega već imaju licencu, i to je toliko kvalitetan proizvod da ga ne treba uopšte dograđivati.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?21.07.2003. u 11:55 - pre 252 meseci
To bi tek bilo suludo... osim možda kao neki plan postupnog prelaska na Linux.

Ipak, imam utisak da se tu radi o žešćem unutrašnjem sukobu nalogodavaca, koji izgleda nisu baš upućeni i izvršilaca, koji nisu oduševljeni idejom da nešto novo uče posle tolikih godina rada, koji se završio smešno glupim kompromisom. Ipak mi Srbi, suprotno sopstvenom uvreženom verovanju, ne držimo potpuni monopol na glupost.

Verovatno treba očekivati neko javno saopštenje koje će objasniti šta se ustvari događa.
 
Odgovor na temu

tvucko
Tomo Vučković
Novi Sad

Član broj: 1364
Poruke: 178
*.nis-naftagas.co.yu

Jabber: tvucko@elitesecurity.org
ICQ: 332563031
Sajt: atomixlinux.org


Profil

icon Re: Microsoft ili Globalna kontrola?21.07.2003. u 12:29 - pre 252 meseci
Odgovor je jednostavan. Trenutni troskovi prelaska jesu veci zbog uvodjenja neceg novoga u poslovanje i obuke ljudi.
Dugorocno gledano isplativa investicija.
Razloga ima mnogo :
- povecana sigurnost i pouzdanost
- nezavisnost od poizvodjaca
- puni uvid u sav kod
- licenciranje
- jeftiniji troskovi odrzavanja
- jeftiniji upgrade
...

Svaki prelaz sa jednog sistema na drugi je tezak, ali u ovome slucaju
WinBlows$ -> Linux mislim da se isplati :-)
Nahrani prasiće ne diraj dugmiće !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft ili Globalna kontrola?

[ Pregleda: 3420 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.