Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum

[es] :: Access :: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum

[ Pregleda: 2918 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum28.06.2007. u 19:57 - pre 205 meseci
Pocetnik sam, hvala na razumevanju :)

Uvezao sam jednu tabelu iz excela i imam sledeci problem.
Ona sadrzi kolone: ID, pocetak_rada, danasnji_datum, ukupno dana, godina, meseci

Postavio sam default value u kolonu danasnji_datum: date() gde se ispise danasnji datum, ali za sve nove unesene podatke. Kako da postavim danasnji datum za sve prethodne podatke iznad, koja ce biti menjanja u zavisnosti od trenutnog datuma?


Nisam dosao do toga, ali me veoma interesuje, neki metod racunanja razlike izmedju pocetka rada i danasnjeg datuma u danim koji ce se automatski ispisati u koloni ukupno dana, pa posle konverzija u ukupno godina.

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao demonijum dana 28.06.2007. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum28.06.2007. u 20:42 - pre 205 meseci
Napravi Update Query nad tom tabelom i u red Update To: dodaj Date(). Tako ćeš pokretanjem query-a popuniti sva polja željene kolone.

Za drugo pitanje: Bilo je više tema koje su se bavile datumima. Samo ukucaj reč datumi u polje pretraga.
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum28.06.2007. u 21:24 - pre 205 meseci
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 07:35 - pre 205 meseci
Jedno podpitanje: Kada odradim update query, cela kolona se izmeni, ali datum se ne menja automatski (ostaje taj datum iako je upisano date() , a promenio sam u windowsu, stavio neki drugi datum da proverim )?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 09:15 - pre 205 meseci
To je akcioni query. Juče je pokazivao 28.06.2007. Ako ga danas pokreneš on će da ažurira celu kolonu tabele u 29.06.2007. Za računske potrebe na fprmi napravi dugme koje će na OnClick događaj da pokrene query, pa tek onda u kodu napiši obradu računanja.
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 09:33 - pre 205 meseci
Malo maltretiram, ali nemoj mi zameriti :)

Postoji li mogucnost, nekog autoizvrsnog coda, bez dodatnog kliktanja misem?
Radio sam dugo u excelu, pa sad sve poredim sa njim, mada je dosta razlicit nacin rada.


EDIT: uspeo sam samo da postavim tu kolonu da bude pod update quary-iem, pa cu pokusati da je povezem sa obicnim queryi-em,
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 10:45 - pre 205 meseci
Citat:
demonijum
EDIT: uspeo sam samo da postavim tu kolonu da bude pod update quary-iem, pa cu pokusati da je povezem sa obicnim queryi-em,


Upravo tako. Tvoj query će terati Update query da se izvrši svaki put iznova. Inače možeš i da u startup, Display Form/ Page, postaviš neku glavnu formu na čiji događaj OnLoad dodaš kood "DoCmd.OpenQuery...." Tako da ćeš svaki put kad startuješ .mdb automatski izvršiti i ažuriranje spomenute tabele, a da za publiku neće biti vidljivo.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 13:51 - pre 205 meseci
Ako kolona Danasnji datum treba da bude dinamicka, znaci da uvek pokaze bas danasnji datum, to je onda izracunata kolona. Mozda i ne treba da je cuvas u tabeli. Ako je potpuno izbacis iz tabele, uvek mozes da napravis kveri koji ima sve kolone iz tabele plus jos jednu, DanasnjiDatum , koja ima vrednost Date() ili Now(). Onda umesto da gledas i koristis tabelu direktno, koristis tvoj kveri i kolona DanasnjiDatum ce uvek prokazivati bas to - danasnji datum. To je pouzdanije nego da svakog dana menjas podatke u tabeli.

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 17:47 - pre 205 meseci
Zidar, naravno da si u pravu i on će do toga doći kad počne da računa sa datumima. Shvatiće da je Date() dnevna promenljiva ali da u računu nad više slogova predstavlja neku vrstu konstante (Ovo je neko moje objašnjenje). Silom prilika vodim vežbe iz projektovanja informacionih sistema na Fakultetu za poslovne studije u Vršcu i iz iskustva znam da početnici vole da im sve bude u tabeli i da sve vide po mogućnosti na jednom mestu pa čak i izračunata polja, tako da su najčešće greške kod mojih studenata upravo takve. Valjda sam i ja bio takav kad sam počinjao da se bavim ovim poslom. Omatorio sam pa se više i ne sećam. Ako ništa drugo bar je naučio da upotrebljava jedan od akcionih query-a.
Demonijum, samo napred i svako jutro ponavljaj : "Kad porastem biću Zidar."

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

demonijum
Bgd

Član broj: 148606
Poruke: 38
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum29.06.2007. u 18:07 - pre 205 meseci
XAXAXAX slatko sam se nasmejao :) Ako nista drugo barem nesto pokusavam .... i .... znajte jos nesto - ima da vas smaram sve dok ne zavrsim ovaj "projekat" :)
HVALA
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako naknadno uvezenoj tabeli automatski izmeniti datum

[ Pregleda: 2918 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.