Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

otvaranje teksta na sredini web sjedišta klikom na link navigacije

[es] :: Javascript i AJAX :: otvaranje teksta na sredini web sjedišta klikom na link navigacije

[ Pregleda: 1629 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beast_b9
apsolvent
Hrvatska

Član broj: 170145
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon otvaranje teksta na sredini web sjedišta klikom na link navigacije22.01.2008. u 13:55 - pre 199 meseci
eto ovako..radim navigaciju za sajt ..pomocu java skripta..no to sada nije bitno..šta mene zanima jest kako da klikom na link u navigaciji i otvorim tekst u sredini web sajta..dakle na radnom prostoru..tzv. pa kada kliknem na sljedeći da mi se tekst otvori ponovo na istom mjestu gdje je bio prethodni? da li to da napravim preko layera? ili preko i frame-a.. da li ako radim preko i frema da stavim te datoteke u zasebne dokumente pa da ih uključim sa include klikom na link::: no ne znam da li se to može no iskreno nemam baš neku idejicu . Hvala
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
77.46.205.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: otvaranje teksta na sredini web sjedišta klikom na link navigacije31.01.2008. u 15:25 - pre 198 meseci
Cao, vidim da ti niko ne odgovara. Razlog za to je tvoje konfuzno postavljeno pitanje. Elem, onaj ko se razume u JS i HTML moze bez problema da skonta sta si ti hteo.
Ipak cu ja prvo da napisem sta sam ja skontao i da ti objasnim tako, pa ako nije tako ti pojasni pitanje.
Dakle, ti zelis da ti se prilikom klika na link sadrzaj (content) otvara na jednom odredjenom mestu na stranici a da ti se pri tom cela stranice ne reloaduje opet?
Sada shvatam da ipak pitanje nije dovoljno jasno, ali evo pokusaja objasnjenja (za sada samo teoretskog).
Napravis stranicu kako zelis da izgleda. Najlakse ti je to uraditi postavkom tabele (tabela). U sredisnju celiju tabele (ako si od pocetka radio sa DIV-ovima onda se ovo odnosi na centralni DIV) postavi jedan DIV (<div id='content'>Ovde ce da ide sadrzaj</div>).
Sledeci korak je da napravis JS funkciju koja ce da "puni" taj DIV.
Da, ovo je zanimljivo, DIV ima mogucnost direktnog menjanja sadrzaja preko JS funkcije.
document.getElementById('content').innerHTML = "Sadrzaj koji se menja ide ovde";
I sada ti je samo potrebno da pozoves tu funkciju preko linka i to je to. Recimo <a href='' onClick="funkcija(); return false;">Link</a>

Dakle, ovo ti je samo JAKO uopsteno objasnjenje jednog od nacina na koji mozes da resis problem. Naravno, u ovom slucaju ce ti se sav sadrzaj sajta (zajedno sa svim mogucim sadrzajem) ucitati odmah i prilikom kliktanja na navigaciju sadrzaj ce se brzo ucitavati bez cekanja.
Ako imas mnogo sadrzaja i ne zelis da problem resis na ovaj nacin procitaj malo o osnovama AJAX metode.

Naravno postoji i nacin da koristis frame-ove ali meni se ta ideja ne svidja.
A poslednje resenje ti je najklasicnije a to je reload cele sstranice pri kliku na navigaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: otvaranje teksta na sredini web sjedišta klikom na link navigacije

[ Pregleda: 1629 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.