Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna "mala" pomoc oko skripte...

[es] :: Skript jezici :: Potrebna "mala" pomoc oko skripte...

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejildo
student
Banjaluka

Član broj: 185595
Poruke: 2
79.143.162.*



Profil

icon Potrebna "mala" pomoc oko skripte...21.06.2008. u 18:53 - pre 191 meseci
Odmah da kazem mi je znanje o ovoj temi minimalno. Ukratko... pokusavam da sredim download na asus-ovom router-u, instalirao oleg firmware, skinuo curl... i preko ssh-a sve radi ok.
Zatim sam instalirao i podesio i ADOS skriptu... i tu nastaje problem. Da bih mogao dl s rapidshare-a, moram dodati i komandu "--location-trusted", inace mi skida samo web stranicu... i sad je problem, kako to dodati uz program kad ga ADOS skripta koristi.
Vjerovatno i nisam to najbolje objasnio... al od prilike, mislim (nadam se) da bi to moglo ici u skripti, koja bi pozvala "./curl --location-truste" i onda ostatak komandi koje zadaje ADOS skripta i url.
Probao sam prvo uz link iz skripte prema programu "/tmp/harddisk/curl/curl --location-trusted", al tako nije moglo.

Nasao sam nesto slicno za wget (koji mi nikako ne radi, stalno dl samo web stranice)...
#!/bin/bash
for url in `cat $1`
do
wget -c --load-cookies ~/.cookies/rapidshare $url
done

pa sam probao to prepraviti:

#!/bin/sh
for url in `cat $1`
do
./curl --location-trusted $url
done

E sad, ako ovo nema nikakvog smisla... rekao sam na pocetku da bas i nemam pojma o skriptama :) Eto, pa ako neko moze da pomogne... unapred se zahvaljujem... vec 3 dana pretrazujem net, al nisam pronasao rijesenje.
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Potrebna "mala" pomoc oko skripte...21.06.2008. u 19:01 - pre 191 meseci
Ispocetka sam krivo protumacio gdje je problem, nisi bas jasno objasnio sto tocno ne radi. Dakle i wget i curl krenu skidati, ali ne skidaju ono sto si ti naumio? I sto ti dode taj ADOS?


[Ovu poruku je menjao anrxc dana 21.06.2008. u 20:28 GMT+1]
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

dejildo
student
Banjaluka

Član broj: 185595
Poruke: 2
79.143.162.*



Profil

icon Re: Potrebna "mala" pomoc oko skripte...23.06.2008. u 09:17 - pre 191 meseci
Iskreno, objasnjavanje mi nikad nije bila jaca strana :)
Al evo, probat cu sad...
Ados, je skripta, web stranica... ustvari graficko okruzenje za download sa wget ili curl-om. I ona doticne programe koristi kao module. Ovdje ima detaljnije http://wl500g.info/showthread.php?t=13227
Sto se tice problema sa curl-om i wget-om, nece da mi dl sa rapidshare-a, premium naravno. Posto tamo ima jedna redirekcija vise, oni skinu web stranicu koja treba da redirektuje. S wget-om nisam uspio nikako... al s curl-om, mogu da dl kad dodam "--location-trusted", s cime se salje user i pass i na toj stranici gdje ga prva redirektuje. Da napomenem, i da sam to uspio samo s verzijom 7.12.2, dok mi verzija 7.18.2 nece nikako da dl.
E sad, posto je ipak lakse koristiti graficko okruzenje, nego kuckati u konzoli (navikao na win)... moja ideja od prilike je da napravim malu skriptu koju bih u ados ucitao umjesto samo curl-a. E ta skripta bi trebala da izvrsi curl + "--location-trusted" i onda procita ostale paramtere i url u nastavku linije. Mada, sumnjam da to uopste moze tako da funkcionise... al zato i pitam. I da napomenem, probao sam i sa alias-om, definisao, al skripta ados trazi tacnu putanju do izvrsnog file-a.
Eto, nadam se da sam ovaj put bio bar malo jasniji... uz skromno poznavanje linuxa, i gotovo nikakvo poznavanje pravljenja skripti, tesko da bolje i mogu. I jos, poslao sam i mail autoru skripte ados, al za sad nema odgovora.
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Potrebna "mala" pomoc oko skripte...24.06.2008. u 17:57 - pre 191 meseci
Citat:
dejildo:S wget-om nisam uspio nikako...

Ja sa RS d/l ovako:

$ wget -c --http-user=korisnik --http-password=zaporka -i links.txt


Citat:

E ta skripta bi trebala da izvrsi curl + "--location-trusted" i onda procita ostale paramtere i url u nastavku linije. Mada, sumnjam da to uopste moze tako da funkcionise... al zato i pitam. I da napomenem, probao sam i sa alias-om, definisao, al skripta ados trazi tacnu putanju do izvrsnog file-a.

To bi i moglo raditi kako si ti zamislio (pitanje je kako taj ADOS poziva skriptu i prosljeduje argumente, a i ova tvoja skripta gore ocekuje listu linkova), ali jednostavnije je samo dodati te argumente kao "location-trusted" u taj PHP kod, uostalom imas logove od web servera ako negdje zapne. Ove "./curl" fore takoder zaboravi, navodi pune pathove do programa.

Za pocetak, dok ne osposobis taj ADOS, saznaj sto je "screen", nakon sto se prijavis na taj sustav gdje skidas pokreni screen i u njemu wget ili curl nakon toga mozes zatvoriti terminal i wget ce nastaviti raditi, kod sljedece prijave na sustav ukljucis se u taj screen i nastavis gdje si stao.

You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

[es] :: Skript jezici :: Potrebna "mala" pomoc oko skripte...

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.