Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.196.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 01:46 - pre 192 meseci
Zagrejao sam se da narucim A590IS zbog njegove opticke stabilizacije,
i uglavnom vrlo dobrih kritika i odnosa cene i kvaliteta,
ali me ovi moji ubedjuju da bolje uzmem neki sa ugradjenom baterijom i punjacem
jer cu "bankrotirati kupujuci baterije" svaka 2 dana :)
Ali nesto nisam uspeo da nadjem nesto u toj cenovnoj klasi (do 145 max) sto zadovoljava
oba ova uslova... jel ima neki koji sam ispustio iz vida?

I, ondako generalno, da li mislite da za 145 evra moze zaista da se uzme
nesto bolje od A590IS, i sta bi to bilo?

i jos jedno pitanje - koliko zaista A590IS mozde da ispuca fotografija sa
blicem sa jednim setom od 2 kvalitetnije baterijice? Mislim, vidim pise
to po nekim specifikacijama, ali me interesuje ovako iz vaseg iskustva.

Pozdrav.


 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 06:29 - pre 192 meseci
Što bi bankrotirao kupovinom baterija?!?

Kupiš set NiMh baterija i pametni punjač i to je to. Prelistaj "malo" ovu temu: http://www.elitesecurity.org/t53061-Baterije-punjaci

P.S. Imaj u vidu da su najstarije poruke na toj temi iz 2004. Ponešto se promenulo od onda ali i važi dosta toga.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.196.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 07:22 - pre 192 meseci
Hvala sto si mi skrenuo paznju na temu sa baterijama.
Ali, koliko snimaka otprilike da ocekujem sa obicnim Alkalnim AA baterijama
(onim najkvalitetnijim, naravno)? - Sada jos nemam love za punjac i punjive baterije
ali cim bude prilika, uzimam i to po preporuci, pa zato pitam ovo za obicne baterije.
Aparat je A590IS.

Citat:
Ipak, odgovarajce baterije obicno necete naci u svakoj trafici. Fotoaparati trose mnogo energije i obicne baterije u njima rade svega par minuta. Potrebno je koristiti Alkalne baterije. One su znatno dugotrajnije i imaju kapacitet koji se moze porediti sa punjivim baterijama od oko 1200 - 1600 mAh tako da mogu da posluze kako sasvim dobra jednokratna zamena za prvu pomoc.


upravo ce mi ova "prva pomoc" trebati, pa zato pitam koliko da ocekujem od tih "obicnih" ali kvalitetnih alkalina za jednokratnu upotrebu.
Sudeci po poslednjoj recenici iz citata, nadam se da mogu ocekivati bar nekih 150-200 snimaka od jednog para takvih novih baterija.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 08:22 - pre 192 meseci
Nikako! Alkalne baterije u dig. aparatima jedva izdrže 50-ak slika iako im kapacitet nije toliko mali. Ima negde u toj temi priča i zašto. Postoje i alkalne baterije koje su tu malo bolje, često u komercijalnom nazivu imaju Photo ovo ono, ali se veoma teško nalaze, skupe su i neisplative.

Za "prvu pomoć" kupiš još jedan set punjivih.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 08:26 - pre 192 meseci
Evo da citiram sebe sa jednog drugog foruma.

Citat:
Digitalci jako loše (kratko) rade sa alkalnim baterijama iako su one u principu većeg kapaciteta nego NiMh zbog toga što alkalne nemaju mogućnost da daju dovoljno veliku struju koju digitalci zahtevaju. Naime, u određenim momentima, digitalac zna da povuče i po par ampera (trenutno doduše). Npr. upravo se prazni bafer, a vi fokusirate, okinete, procesor radi svom snagom a blic počinje da se puni. K' tome radi i LCD a uključen vam je i zvčnik koji imitira zvuk zatvarača. Ovo su trenutci kada alkalna baterija bude oštećena a na ispražnjena jer je tolika potrošnja za nju skoro kratak spoj. NiMh mogu da daju znatno veće trenutne struje pa se i bolje ponašaju u digitalcima. Alkalne su sjajne za satove, baterijske lampe, daljinske upravljače i slične male potrošače.

Ovo se može primeniti i na bliceve koji se znatno brže pune sa NiMh baterijama nego li sa običnim alakalnim. A one standardne baterije, nealkalne, makar bile i Varta, ne mogu čak ni da pokrenu aparat.

Sa alkalnim baterijama, ako vas muka natera, treba snimati bez LCD-a , bez blica i tonskih zavrzlama. Ako može i bez zumiranja i sa max kompresijom slike.

Postoje i neke alkalne baterije sa natpisom foto (Kodak brand) koje bi trebale da su bolje po tom pitanju ali nisam probao.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.196.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 09:26 - pre 192 meseci
Tjah... hvala :(
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 10:34 - pre 192 meseci
Po trznim centrima ima sad ultra jeftino Triax ili GP (doduse sporih) punjaca sa 2 baterije od 2100 do 2500 mAh... i to za 10-12e, negde i manje...

Dve baterije mozes da kupis za 450 din (GP, 2500 mAh)... i imas 4 baterije i punjac za oko 15e... dok su jedne u aparatu druge punis nocu i to je to... ima da ti traju po par dana sigurno... mozda i vise.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.196.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 11:20 - pre 192 meseci
Ok. Hvala na sugestijama. Jos samo jedno pitanje - te baterije sto se pune, posle koliko punjenja i
praznjenja pocinje bitnije da im opada "radno-vreme"? (to sto se pune sporije mislim da mi nece
predstavljati neki problem, posto bih u neko dogledno vreme uzeo bar 2 dodatna para za izmenu)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?31.07.2008. u 11:27 - pre 192 meseci
Evo kod mene Triax 2800 mAh posle skoro dve godine im je krenuo da se skracuje vek... recimo rade 50% losije, ako sam ranije izvlacio preko 350 slika ili 15 dana, sad traju oko nedelju dana i oko 150-200 slika...

Znaci, vise od godinu dana ce sigurno raditi sa vise od 90% kapaciteta... redovno ih samo (ponekad) potpuno isprazni...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Najjeftiniji kompakt sa - a) Optickom stabilizacijom b) Punjacem (Li-ion)?

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.