Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komp blokira posle desetak minuta

[es] :: Windows desktop :: Komp blokira posle desetak minuta

[ Pregleda: 6509 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Komp blokira posle desetak minuta11.08.2008. u 01:07 - pre 191 meseci
Cao prijatelji ,

pisem zbog drugovog problema , za koji me je zamolio jer nema net kod kuce .

Ima pristojnu konfiguraciju , u tom smislu pristojnu da moze da igra Obliviona , mass effect , Fear igrice itd . Znam da ima valjda AMD procesor na 3,2 GHz-a , 1,25 GB RAM-a , graficku 7600 GS , 400 GB hard disk SATA + jedan od 40 GB stariji ATA .

Ima dobar kuler na procesoru, original valjda AMD-ov , i vise ventilatora na kucistu .

Problem je poceo da mu se javlja pre desetak dana . Kad ukljuci komp , sve moze da radi na njemu , i da igra igrice po nekoliko sati , bez problema itd. , ali ako slucajno ostavi komp i nista ne pokrece , posle desetak minuta komp kao da se zamrzne i iako moze i dalje da pokrece misa , ne da mu klik ni na sta .

Znaci freeze totalni , da tako kazem . Nema ukljucenu hibernaciju , ako neko pomisli da je to . Jedino sto mu preostaje je da restartuje komp i opet iznova .

Sad se setih , kad na primer uradi CHKDSK , windows sve uradi do kraja ali nece sam da iskljuci prozor gde je proveravao , nego mora rucno da se uskljuci , ili cak restartuje . Mislio sam da pomenem ovo ako nekom nesto pribliznije objasnjava problem .

Ako znate sta mu je raditi , molio bih za odgovor .

Hvala unapred , Vlada
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta11.08.2008. u 19:35 - pre 191 meseci
Jel' to mozda ovaj slucaj ili..??
http://www.elitesecurity.org/t331607-Hitno-racunar-mi-se-smrzava

 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
92.244.135.*



+2 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta13.08.2008. u 01:35 - pre 191 meseci
Hvala "nepoznati" - John Dou :) ,

ovaj tvoj odgovor je trebalo dosta da koristi , jer izgleda da je slicna situacija bila i kod ovog Murisa . Ali desilo se sto se desilo .

Juce procitah odgovor i prekopirah drugu da odnesem celu prepisku odavde pa da pokusamo sve sto su predlozili forumashi , i sve je bilo u redu dok nisam kod njega stigao . Kaze covek , cekaj samo da prekopiram neku igricu sa dobivenog DVD-a na hard disk , pa cemo da pogledamo sta su sve ljudi pisali , kad ono u sred kopiranja stade komp i ni makac . Posle vishe puta restartovanja i nemogucnosti da prekopira ( ne znam ni sam zasto , stane na pola i tu zablokira dvd - inace fajl na dvd-u je bio nekih 900 MB-a ) , komp vishe nije hteo ni da pokrene windows posle zadnjeg restarta .

Dodje do dela gde se vidi da ocitava ( poznato s'leva na desno kad ide traka ) i tako ostane . Posle pola minuta se vidi da mu se gasi crvena lampica na kucistu . Cini mi se kao da je to znak da hard disk prestane da radi . Znaci ne znam ni ja koliko puta je pokusao da restartuje i nista . Pokusali smo da pritiskamo F8 pre podizanja windowsa i uspe , i odabrali mnogo puta i "last known good configuration" i "safe mode" i "safe mode with command prompt" , i nista . Isto i safe mode pocne da podize , pojavi se svetlo plavi ekran i tako ostane do daljnjeg . Znaci windows vise nece da se podigne ni u ludilu .

Stavili smo CD sa windows-om u CD-ROM i namestili u bios-u da podize sa CD-a , ali nista . Ocistili kuciste od malo prasine sto je bila , izduvali kulere , izduvali sve sto smo mogli . Cisto da budemo sigurni da je cisto . Sve kontakte unutar kucista proverili .

Ne znam stvarno sta je moguce vishe da se uradi . Sutra mu nosim CD sa mojim windows-om , da bi proverili da li je mozda njegova kopija nepravilno narezana , jer ne mogu da verujem da nece da pokrene ni sa CD-a windows .

Elem , posto ce svakako ako nista ne uspemo , morati da odnese na neki kompletan servis , da bi se videlo sta je problem , hteo sam pre toga da pitam , da li po svim ovim parametrima i po svim desavanjima mozes ti ili bilo ko da nam kaze , da li ovo zvuci da je problem hardverske prirode ili softverske ? Da li windows pravi problem ili je nesto crklo u kompu ? Ja sumnjam na hard i to sam mu i rekao , ali on kaze , da u tom slucaju , po njegovom misljenju , ne bi dosao windows do one trake , da je tako nazovem , kad ide sleva da desno , pre pokretanja samog windowsa .

Ima covek neke podatke , koji su mu vrlo vazni , i neka pisanija vazna , koja je neznajuci , cuvao na particiji od tog veceg harda i to bas tu gde mu je instaliran windows . I ako bude morao da formatira hard , i da instalira novi windows , izgubice ih . Rekao sam mu da je bilo bolje da je to sve cuvao na particiji koja sluzi za smestaj DATA-e , ali sad sta je tu je . Svi oni su bas na particiji gde je instaliran windows i covek se pojede od muke .

Hvala unapred na svakom odgovoru , Vlada
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta13.08.2008. u 08:41 - pre 191 meseci
Citat:
Vlada197: da li ovo zvuci da je problem hardverske prirode ili softverske
Probat ću dati savjet, pa ako nije komplicirano ništa Vas ne "košta" osim malo truda
Da bi otklonio ovu sumnju izvadite taj HDD i priključi ga na svoj PC kao "Slave". Ako ga Windows vidi i sve funkcionira, spašavajte podatke i probajte dalje tražiti uzrok.
Probajte Scandisk na tom HDD-u da vidite ima li BAD sectora.
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta13.08.2008. u 09:23 - pre 191 meseci
Vidi ovako.. Moguce je i da je HDD ali zbunjuje cinjenica da je daj HDD normalno radio
u tim satima igranja igrica itd,trebalo bi i tada da je blokirao komp kad dodje do tih Bad sec..

Po tvojoj prici ja tipujem na Win..

Sto se tice boot-a sa CD vjerovatno taj cd nije boot-abilan ili nije dobro narezan,
ako ste namjestili 1st boot device CD mora se podici ne vezano sa sistem...

Sto se tice tih bitnih podataka u vasem slucaju 99% su sanse da se mogu spasiti..
(Hirens CD,ERD,Bilo koji Linux Live CD.....)

Probajte sa tim tvojim WinCd-om na Repair I kucajte: FixBoot i FixMBR...
Pa da vidimo....

POZ..
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
92.244.135.*



+2 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta15.08.2008. u 14:33 - pre 191 meseci
Hvala Ivek i JohnDuo ,

da vam zahvalim jos jednom na saradnji u ovom problemu . Ne mogu odmah zbog mnogo posla da odgovorim a plus dok se ne cujem sa drugom i ne vidimo sta mozemo od ovih predloga da iskoristimo . Tako da evo sad da odgovorim .Posto ja imam lap top a drug desktop racunar , ne mogu da izvadim hard disk i da prebacim kod mene . Jedina solucija je kad bih imao HDD rack ,da ubacimo u njega hard , pa da proverimo da li ce lap top da ga prepozna . Nece drug jos da kupuje rack , ali mislim da bi mu to koristilo i za nadalje . To je po meni jedna vrlo korisna stvarcica .

Druga stvar , razmatrali smo juce sta bi mogao da uradi a i da dobije ili izgubi ako bi instalirao novi windows . I situacija je sledeca :

Pokrenuo je windows sa mog CD-a , i izgleda da njegov nije bio dobro narezan . Dalje , posto ja znam da radim samo kompletno reinstaliranje windows-a , nisam smeo da idem na repair , kao sto je JohnDou predlozio , jer ne znam da operisem DOS komandama ( cini mi se da se to mora znati u tom slucaju ) . Kucnuo sam ove dve komande JonhDou sto si napisao ali ne znam sta dalje . Windows me pita neke stvari za koje ne znam sta znace i kako da odgovorim na njih .

To bi se i meni svidelo kad bi mogli da uradimo , jer tad ne bi dolazilo u sumnju da ce izgubiti sve sa particije na kojoj je windows instaliran . Ali to ne znam i ne smem da se upustim . Pa pitam , moze li neko detaljnije objasnjenje kako se radi repair ili bar neki link , gde je to detaljno objasnjeno ?

Ja imam inace GetDataBack softver i pokazivao sam drugu kako je super . Ima odvojeno za FAT i NTFS . I uradio sam povracaj mnogih stvari sa njegovog flesha , da bih mu pokazao kako radi . Ali i pored toga , za sada ne sme da veruje takvom programu da ce posle reinstalacije da mu povrati sve i kaze da bi ipak pokusao ako budem saznao kako se radi repair , jer to mu izgleda najbezbolnije . Pa ako bash nista ne uspemo , mozda posle svih mogucih kombinacija .

I jos jedna stvar - ako budemo morali da reinstaliramo kompletan windows , da li ako odaberemo neku drugu particiju od njegovih 4 , da na njoj bude sledeci windows , da li ce na prethodnoj particiji ostati podaci neosteceni ? Ili windows radi tako , da pre reinstalacije mora da uradi formatiranje particije na kojoj je bio windows , pa onda kad se odabere nova lokacija za sledeci windows ,tamo i smesta novi ? Ili moze da se uradi da direktno instalira novi windows na drugu particjiju , bez diranja stare particije ?

Zanima ne isto , posto je vecinu stvari , koje su njemu bitne , on drzao na desktopu , a desktop pripada particiji na kojoj je windows , da li ako bude uzeo HDD rack i spojimo ga sa lap topom , da li ce lap top da prepozna i Documents and Settings i u njemu desktop folder ? On kaze da je moguce da to nece moci komp da prepozna , nego ce prepoznati mozda sve ostale foldere na toj particiji ali ne i Documents and Settings u kojoj je desktop folder , a opet - koji je njemu izgeda najbitniji ?

To su neke stvari kod kojih smo zastali i bez kojih odgovora ne smemo da krenemo dalje . Rekao sam mu da ovo treba da mu je skola , i da nikada vishe ne drzi bitne stvari na particiji na kojoj je instaliran windows . Kaze da sad razume sve i da kad bi ovo uspeli da uradimo da ne izgubi , da ce sve najbitnije ne da back-up-uje jednom , nego ce i na vishe dvd-a da narezuje :)

Hvala unapred , Vlada





 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta15.08.2008. u 15:06 - pre 191 meseci
Citat:
spojimo ga sa lap topom , da li ce lap top da prepozna i Documents and Settings i u njemu desktop folder
Ako je HDD ispravan, slobodno ga priključi u neki drugi komp, na tom kompu omogući pregled skrivenih files a potom pronađi na HDD-u gdje se nalazi desktop i ostalo ( u My Documents ) ( ili koristite Total Commander sa prikazom skrivenih files )
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
92.244.135.*



+2 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta16.08.2008. u 03:14 - pre 190 meseci
Hvala Ivek , ovo mi je sad jasno . Posto jos nece da kupuje HDD rack da bi mogao kod mene na lap top da prikljuci hard disk i da probamo ovo zanima me jos odgovor na pitanje oko repair-a windowsa .

Jer ako ne odluci da uzme taj rack a ostane mu samo opcija da pokusa sa repair ili reinstalacijom windowsa , kako da uradimo taj repair a da ne zeznemo nesto ? Laicki govoreci , repair bi trebalo da sluzi da moze da se popravi windows bez formatiranja diska i instalacije novog windowsa a to mi zvuci kao najbezbolnije resenje . Samo sto kapiram da tu treba veliko znanje . Kako u stvari da odradimo taj repair ? Jer koliko videh kad smo pokrenuli repair , treba znati DOS komande a tu sam kratak skroz sa znanjem .
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta16.08.2008. u 10:07 - pre 190 meseci
Citat:
vlada1970:  Laicki govoreci , repair bi trebalo da sluzi da moze da se popravi windows bez formatiranja diska i instalacije novog windowsa a to mi zvuci kao najbezbolnije resenje .
Ok, ako ne želite to raditi mada bih ja to uradio za svaki slučaj da spasim podatke ( ako su toliko važni )

Ako već hoćete ići na Repair Windowsa ( pod uvjetom da je HDD ok ) i nije to toliki "bauk" kako misliš.
Problem može biti možda kod šifre za Administratora ( pitanje je li postavljena ili ne ). Ja sam par puta probao odraditi Repair ali nije mi pomoglo što ne znači da Vama ne možće pomoći.

pogledaj ove linkove za Repair:
http://www.it-infonews.com/article.php?article=60
http://www.windowsxpprofession...llxpcdrepair/indexfullpage.htm
http://www.windowsreinstall.com/install/win2k/repairw2k/page1.htm
http://www.windowsreinstall.com/install/winxp/repairxp/page1.htm
http://pubs.logicalexpressions.com/pub0009/LPMArticle.asp?ID=305

valjda će ti neki od ovih linkova pomoći ( Google čuda radi

[edit]: evo još jedan dobar link sa upozorenjima http://www.michaelstevenstech.com/XPrepairinstall.htm

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 16.08.2008. u 11:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Logan42
Mijo Modrič
kuća
kuća

Član broj: 333322
Poruke: 1
5.39.158.*



Profil

icon Re: Komp blokira posle desetak minuta26.04.2016. u 17:36 - pre 97 meseci
Imam slične probleme imam ploču asrock fx 990 extreme 3 i kad skinem drajver za nju ne rade
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Komp blokira posle desetak minuta

[ Pregleda: 6509 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.