Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sto sve utice na Page Rank?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Sto sve utice na Page Rank?

[ Pregleda: 6821 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Sto sve utice na Page Rank?11.11.2003. u 12:07 - pre 248 meseci
Dobar dan
Mada naslov sve govori, da prosirim:
Sto sve (osim opstepoznatog broja linkova na drugim sajtovima i PR-a tih sajtova) utice (i.e. povecava) Page Rank jednog sajta?

Pitanje postavljam zato sto sam slucajno vidio na sajtu jedne americke web kompanij(ic)e da je jednom od zaposlenih posao iskljucivo povecavanje page ranking-a...

Koji se sve tu metodi postavljanja linkova koriste (osim stavljanja URL-a u potpis )?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?11.11.2003. u 12:19 - pre 248 meseci
Meni se sve čini da to niko tačno ne zna.

Svi pričaju kako linkovi na dobro rangiranim sajtovima utiču na to, ali moje iskustvo je sasvim suprotno. Besomučno postavljanje linkova po sajtovima nema svrhe, kao na primer kada stavite link u potpis na ES ili u ono polje u profilu "Sajt", pa se link nađe na nekoliko stotina tema na kojima ste učestovali. Google je ODAVNO zaštićen protiv takvih bombi.. neki ih još uvek nadmudre na razne načine ali obično takav veštački rank ne traje dugo i skidaju ti rank čim primete šta si radio.

Tako da je potpuno besmislena ona optužba da je ES nekome hteo da uskrati pagerank time što su bili uvedeni maskirani linkovi. Pa nije google mala beba da ga zeznete linkovanjem iz potpisa, molim vas...
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?11.11.2003. u 13:21 - pre 248 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
neki ih još uvek nadmudre na razne načine


Kao ono kad je GoogleSearch za "dumb motherfucker" vodio do George W. Bush-a :)

Citat:
Tako da je potpuno besmislena ona optužba da je ES nekome hteo da uskrati pagerank time što su bili uvedeni maskirani linkovi. Pa nije google mala beba da ga zeznete linkovanjem iz potpisa, molim vas...

Slazem se, ali... NE POMINJI TO!!! Flame jos pomalo tinja, ako se opet razbukti, ja ne dobih odgovor... :)

ElemDakle, sto to radi covjek kojem je jedini posao podizanje Page Ranka?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?11.11.2003. u 13:50 - pre 248 meseci
Citat:
tizza:
ElemDakle, sto to radi covjek kojem je jedini posao podizanje Page Ranka?


Plaća likovima poput http://www.seorank.com/link-building-costs.htm

ili

čita:

http://www.iprcom.com/papers/pagerank/
http://www.webrankinfo.com/english/pagerank/increase.php
http://www.seo-guy.com/pagerank-articles.html

 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?11.11.2003. u 21:06 - pre 248 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Tako da je potpuno besmislena ona optužba da je ES nekome hteo da uskrati pagerank time što su bili uvedeni maskirani linkovi. Pa nije google mala beba da ga zeznete linkovanjem iz potpisa, molim vas...

Zapravo, koliko ja znam o tome (a znam zaista malo), onakav vid maskiranih linkova u porukama (ne u potpisima) zaista „umanjuje“ (tj. ne uvećava ga, što je uobičajeno ponašanje) rang pozivanim stranicama.

Znači, pojedinačni linkovi sa dobro posećenih stranica povećavaju rang te stranice, dok preterana pojava takve veze može čak i da šteti. Tako, na primer, pomenute stranice o optimizaciji odavde dobijaju dodatne poene, što smatram ispravnim — njihova relevantnost je veća što više ljudi smatra da su oni bitni.

Još jednom, ne znam mnogo o tome (a i ne zanima me preterano da bih se udubio), ali čini mi se da je ovo gore pravo stanje stvari.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.verat.net



+7 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?11.11.2003. u 22:10 - pre 248 meseci
Citat:
Sto sve (osim opstepoznatog broja linkova na drugim sajtovima i PR-a tih sajtova) utice (i.e. povecava) Page Rank jednog sajta?

Nista.
A to bi saznao i da si otvorio top temu.
Dajte da ne mesamo vise PR sa plasmanom sajta, algoritmima i cime sve ne.
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?12.11.2003. u 07:00 - pre 248 meseci
Citat:
Vukan Karadžić:
A to bi saznao i da si otvorio top temu.

Pitanje sam postavio u E-marketing forumu, nijesam ni primjetio da ovaj postoji...

sorry :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?12.11.2003. u 09:26 - pre 248 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Svi pričaju kako linkovi na dobro rangiranim sajtovima utiču na to, ali moje iskustvo je sasvim suprotno.


www.uzice.net je sajt koji ima solidan rejting. Sadrzaj na sajtu je organizovan po temama i mi rado stavljamo linkove na druge sajtove koji se uklapaju u teme. Tako se radi od 1996 kada je taj sajt postavljen. Za sve ovo vreme, vrlo je ocigledno da svaki sajt koji smo uvrstili u linkove vrlo brzo na pretrazivacima dobija mnogo visi rejting nego sto ga je imao pre toga. Bilo je primera sajtova koji su dugo postojali i pre postavljanja linka na www.uzice.net ali su imali slab rejting a da su samo nedelju-dve nakon postavljanja linka kod nas naglo dobijali mnogo visi rejting. Ono sto j emeni bitno to je da sami vlasnici takvih sajtova to primecuju, sto po rezutlatima na pretrazivacima sto po povecanoj posecenosti.

To su uklapa u ono sto sam citao na Google-u o nacinu rangiranja. Linkovi na drugim sajtovima imaju znatnog udela u povecanju rejtinga i to veci ako sajt na kome je link ima visi rejting.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?13.11.2003. u 14:53 - pre 248 meseci
Interesantno je da su pre nekoliko meseci danas.co.yu i politika.co.yu bili jedini sajtovi sa PR 7 kod nas (koliko ja znam), a sada nemaju više taj rejting. Ima ne-veliki broj sajtova sa PR 6, a do PR-a 5 i nije toliko teško stići, ako se zna kako.

Mislio sam svojevremeno malo više ovo da istražim i da napravim rejting ovih sajtova sa najvišim PR-om, ali nemam vremena za to. Da li je neko voljan da pregleda malo to?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beg.sezampro.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?13.11.2003. u 19:27 - pre 248 meseci
nisu jedini. beograd.com, gov.yu, nic.yu, bg.ac.yu i možda još par sajtova i danas ima PR7 (a mislim da su ranije još par sajtova imali PR7, valjda krstarica, pa možda i sam ES)

sa PR6 ima malo više sajtova nego što se na prvi pogled čini. recimo, sajtovi koje mi iz IT industrije ni ne posećujemo, niti znamo da postoje mogu imati PR6, pa da ni ne uđu u naše "brojanje". jedan primer je recimo meteo.yu.

a što se PR5 tiče, to definitivno nije teško dostići. pa moje blogče je dobilo PR5 za manje od mesec ipo dana postojanja, a po pitanju promocije sam radio apsolutno ništa (čitaj, link u potpisu ovde, i u profilu na jednom stranom forumu).


inače, istražio bih ovo i malo bolje, ali mi je problem što se jedino iz IE vidi PR...
 
Odgovor na temu

whitehatworlds
non
WHW

Član broj: 324724
Poruke: 1
103.23.60.*



Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?20.08.2014. u 20:39 - pre 116 meseci


White Hat World | White Hat Worlds | White Hat SEO | Internet Marketing | Internet Marketing Forum
 
Odgovor na temu

constantinus
student
nis

Član broj: 249769
Poruke: 3
5.57.78.*



+1 Profil

icon Re: Sto sve utice na Page Rank?31.08.2014. u 21:36 - pre 116 meseci
Utiču samo backlinkovi.
Po rečima Matt Cutts-a, jednog od vodećih ljudi Google-a, PageRank je sve manje bitan. PageRank je za Google samo jedan od skoro 200 faktora koji utiču na rangiranje i njegova vrednost se smanjuje svakim apdejtom Google algoritama.
Više i nije tako važno imati visok PageRank, treba voditi računa o kvalitetu samog sadržaja na sajtu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Sto sve utice na Page Rank?

[ Pregleda: 6821 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.