Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71591 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
77.46.188.*



+7 Profil

icon Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom22.12.2008. u 13:07 - pre 185 meseci
Ove godine sam bio u USA, kao student na W & T programu. Radio sam tamo kao konobar 5 meseci i vratio se na vreme kuci tj. pre isteka vize J-1. Menadzer restorana u kome sam radio mi je rekao da mu se svidja kako radim i pitao me da ostanem. Rekao sam mu da je to nemoguce jer time krsim zakon, i da J-1 viza ne moze da se produzi. On me je nakon radnog vremena pozvao u svoju kancelariju i imali smo poduzi razgovor o toj temi. Objasnio mi je da status, uz pomoc advokata, moze da se promeni na B1/B2 turisticku vizu na jos 6 meseci, nakon tog perioda se produzava na jos 6 meseci. Posle toga pocinje "zivot na crno", stim da nisam u tako teskoj situaciji kao oni koji su otisli turisticki jer imam SSN, ID i vozacku. Prilikom zaposljena rekao mi je da niko nece proveravati moj status, a u slucaju da me policija zaustavi (tokom rutinske kontrole) nema pravo da me ispituje o mom statusu jer se to kod njih smatra uvredom (u slucaju da sam americki drzavljanin daje osnov za tuzbu, nije mi bas najjasnije ovo) i jos mnogo drugih stvari. Da skratim pricu, ukoliko ne pravim probleme, niko me nece dirati (to sam zakljucio iz njegove price). Njegov predlog sam odbio jer nisam znao u sta se upustam, a ne zelim da uradim nesto zbog cega bih se posle kajao. U medjuvremenu, upoznao sam devojku (srpkinju koja je otisla sa turistickom vizom i sad radi tamo) sa kojom sam se dopisivao veoma dugo i zaljubio se u nju. Nakon povratka u Srbiju, totalno sam se pogubio u svakom smislu iz dva razloga: Napustio sam osobu do koje mi je jako stalo i doziveo kulturni sok (valjda je to post USA efekat ).

Mene sad interesuje da li je neko prosao tu proceduru sa J-1 i da li ima sanse da nakon toga ostanem legalno u USA (barem teoretski). Ja cu se i ove godine prijaviti na W & T program ali imam unutrasnje konflikte (valjda se tako kaze ), jer to sto cu uraditi nije mala stvar a nikada u zivotu nisam uradio nista ilegalno (znam da ce me ovaj osecaj proganjati kasnije). Zato sam se i vratio u Srbiju da realno sagledam stvari i vidim koje su mi opcije. Svaki predlog je dobrodosao. Razlog sto pitam za J-1 vizu jeste taj sto mi je ona nekako najsigurnija, ali otvoren sam i za druge predloge (vize tipa H1B i sl.).

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom23.12.2008. u 11:16 - pre 185 meseci
Pa ovde vidis primer gde su se osobe zaposlile u Americi, pa su ostali nelegalno duze, i na kraju su dobili pravo na drzavljanstvo. Tako da sansa definitivno postoji, sad samo zavisi da li si spreman vise godina ziveti u strahu od policije, politicke situacije, dobre volje svoga sefa i sa mogucnoscu da sve to odjednom izgubis ako te uhvate... ali mislim da se ne isplati ostati ilegalno ako ces raditi samo kao kelner, pa u Srbiji ces imati bolji zivot od toga...
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
93.86.78.*



+7 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom25.12.2008. u 07:32 - pre 185 meseci
Procitao sam tu temu i svaka cast tom paru, zelim im srecu tamo U pravu si, mislim da ce me 'grickati' taj osecaj, mada moj utisak je da nece nikog da diraju sve dok ne naprave ozbiljniji problem. Kad pogledam one meksikance koji su radili kod nas, a znam da imaju falsifikovan ssn i id, plus ne placaju porez, ja mislim da cu biti u malo boljoj situaciji, jer sam legalno usao u zemlju, imam ssn (svoj ), i placam redovno porez. Sta vi mislite o tome?

Isto tako, bicu neko vreme tamo legalan pa me zanima sta za to vreme mogu da ucinim da mi kasnije olaksa papire.

PS: Upravo tako, posao kelnera i nije neki, ali je najbolji sto se moze naci za nekog ko je tek stigao tamo

Pozdrav
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
93.86.77.*



+7 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom21.01.2009. u 15:13 - pre 184 meseci
Aj ovako, izvinite ako smaram sa temom, jel ima neko da je ostao tamo sa J-1 vizom ove godine i kakvi su uslovi nakon isticanja vize ?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom24.05.2009. u 17:29 - pre 180 meseci
Izvinite sto ozivljavam temu, ali bio sam prosle godine u NY, i sticajem okolnosti dosta dugo sam radio sa ljudima koji su tamo oko 10 godina vec ilegalno. Ziv, rade, voze kola, nemaju nikakve probleme, to je javna tajna u Americi. Ako ne pravis probleme neces imati problema. Cak su jednog i hapsili u metrou jer nije imao kartu, bio u pritvoru i nista. Drugi se bas prosle godine ozenio Amerikankom i sad je u proceduri za papire. Gazada moj je dobio papire tako sto se ozenio, ali ga je sve zajedno kostalo oko $20k.Zao mi je sto ti ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje, jer je jedan moj drugar s kim sam bio bas upoznao jednu devojku koja je posle J1 vize ostala da zivi tamo 2007. Nije uzeo broj nazalost. Ova kao radna viza mi se ne svidja jer ima ogranicenja a i na kratak rok je.
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
77.46.253.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom03.10.2009. u 21:37 - pre 176 meseci
Ja sam tri puta bio u USA na J1 vizi i za nekih 20ak dana treba ponovo da idem na godinu dana. Isto J1 viza samo stručna praksa. Ovako ja imam neke drugare koji su otišli kad i ja. Otišli smo zajedno i oni su ostali. Pa šta znam ne znam šta da ti kažem. Oni kao rade. Nemaju problema kao što kažeš voze kola i sve to ali je malo zajebano. Ipak si ti tu na crno. Odma možeš da se oprostiš od nekoh iole normalnog posla. Da pereš sudove i te stvari možeš uvek ali je pitanje koliko je to onda život ili ti Američki san. Eto ti moji drugari rade u Čikagu uvode kablovsku i koliko vidim ono kao dobro je ali baš i nije. Nemam pojma mislim da ako si već rešio da ideš u USA najbolje da izboksuješ nešto legalno nego tako. Evo ja pošto sada treba da idem na godinu dana planiram da nešto odradim po tom pitanju. Računam da je godinu dana dovoljno da se nešto izburgija.
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom04.10.2009. u 17:14 - pre 176 meseci
Citat:
Njegov predlog sam odbio jer nisam znao u sta se upustam, a ne zelim da uradim nesto zbog cega bih se posle kajao.


jbt, pa kajes se svakako !

Uzgred H1 viz je smrt u bulju za parove jer supruznik Mr H4 nema prava da radi, mada moze sebi traziti H1B.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 05:20 - pre 176 meseci
Evo primera koji je imao H2b vizu i ostao - JA.
Bio sam hapsen, bio sam cak i u zatvoru i na sudu 2 puta. I nista brale. Niko te nista ne pita. Cutis,smrdis, ozenis se i sredis papire. Ja jos nisam, nadam se da cu sledece god... Dobro je sto imas SSN, ID i dozvolu.

Mene milicija zaustavljala 100 puta, provere ti i nista... Znam i primere koje su navatal imigraciono, ali su stvarno retki.
E sad ne mozes da radis neke poslove za koje si struca, recimo ja bi se bavio mrezama i sistem administracijom, e tu te vec provere i kasiraju. Ali restorani, pizza delivery, kafici i tako low level mozes koliko hoces.

Pozdrav iz Filadelfje!
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
95.180.20.*



Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 06:40 - pre 176 meseci
@Machiavelli...

Ubi me sa poslednjom recenicom :) Sto proveravaju "mreze i sistem administraciju"?

@ostali

Znam i ja par ljudi koji posle isteka bilo koje vize su ostali na "neodredjeno". Neki doguraju i do green card-a, ali to sve zavisi od drzave do drzave. Vazno je da imas SSN i sa njim si punopravan "korisnik" Amerike, posle sve od dokumenata vadis na osnovu tog broja kao i porez koji placas uredno.

Istina je da vazi pravilo, ako ne pravis probleme neces ni imati problema.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 15:02 - pre 176 meseci
I za USA i za ostale visokorazvijene zemlje Zapadne Evrope važi jedno pravilo: najbolja i najjeftinija radna snaga su ilegalni imigranti. Ekonomije tih zemalja takoreći počivaju na ilegalnim imigrantima. Ilegalna radna snaga su ljudi koji rade danu i noću, za male nadnice, a pri tom se ne bune, ne štrajkuju, ne demonstriraju na ulicama (ok, ono malo Meksikanaca izašlo jednom - i to je sve). Čak, uglavnom i ne spadaju u grupu prestupnika, jer su u konstantnom strahu od policije, imigracionih službi, izbacivanja, zatvora (zbog svog "zločina") i proterivanja.

Dakle, ako misliš da oni tebe žele da izbace iz USA - grdno se varaš. Oni zapravo žele da ti ostaneš, ali ne legalno, već upravo kao ilegalni imigrant ! Onaj koji radi danju i noću, relativno jednostavne i malo plaćene poslove, a da pri tom ćutiš, ne dižeš glavu, i ne činiš prestupe. Tj. kako je već rečeno: ne pravi probleme - neće biti problema.

Dakle - samo napred - posle J1 sledi neka B viza a onda ilegala. Bar 10 godina, da se legalni podanici Ujka Sema, a i on sam malo ovajde od tebe. A ako i ti uspeš da se ovajdiš - dupla sreća !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 15:07 - pre 176 meseci
Zapitaj se koliko ti taj šef misli dobro, i očekuj promenu uslova kada ostaneš ilegalno pa prođe malo vremena da vidi da si se zakačio i da ti se sada ne ide nazad. Ne bih se čudio da onda krene spuštanje zarade (kriza je...), rad prekovremeno (ima krevet iza da prespavaš...), itd. Jednostavno ti onda gubiš poziciju za bilo kakve dogovore, šta će ti takav život u strahu?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
77.46.227.*



+7 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 16:08 - pre 176 meseci
Citat:
Goran Rakić: Zapitaj se koliko ti taj šef misli dobro, i očekuj promenu uslova kada ostaneš ilegalno pa prođe malo vremena da vidi da si se zakačio i da ti se sada ne ide nazad. Ne bih se čudio da onda krene spuštanje zarade (kriza je...), rad prekovremeno (ima krevet iza da prespavaš...), itd. Jednostavno ti onda gubiš poziciju za bilo kakve dogovore, šta će ti takav život u strahu?


Upravo tako.

Evo i ja da javim; Nisam otišao kako sam planirao jer sam puno razmišljao i, pravo da vam kažem, ne treba mi takav život. Moram da priznam da su me neke stvari tamo oduševile, dosta se razlikuju od nas, ali ne bih nikad mogao da ostanem na taj način. Jednostavno nisam taj tip. Kad se samo setim kako mi menadžer na kraju rekao: "Ne veruj nikom." i "Nikad nemoj pričati o svom statusu, makar i u šali.", znao sam da od toga nema ništa. Imao bih siguran posao u tom restoranu. Zasto? Zato što 60% posto zaposlenih nema nikakve papire pa ih puštaju tako, ali...šta ako posao propadne? Posle treba da se tresem svaki put kad odem na razgovor za posao, i da uvaljujem neke fake paire Ostao sam u kontaktu sa par ljudi i čujem da umalo nisu zatvorili mesto kad je nastupila kriza (gazda ima 2 restorana, posao loše ide, pa se razmišljao da zatvori jedan). Radi se o malom mestu pa još uvek ne proveravaju papire prilikom iznajmljivanja stanova kao u nekim mestima (Los Angeles, za ovo sam siguran), ali pitanje je vremena kad će i oni početi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 20:16 - pre 176 meseci
Citat:
Machiavelli...
E sad ne mozes da radis neke poslove za koje si struca, recimo ja bi se bavio mrezama i sistem administracijom, e tu te vec provere i kasiraju. Ali restorani, pizza delivery, kafici i tako low level mozes koliko hoces.

Pozdrav iz Filadelfje!


Drago mi je da je neko pomenuo i ovaj aspekt! Vecina koji odu 'tek tako' ocekuju da ce raditi u svojoj struci. I pored iskustva i znanja i obrazovanja, to ne ide tek tako. Odlican izraz 'low level' poslovi ... moji neki koji su tako otisli rade to po kucama (burzuja, vile dakle) ali ipak je to 'cleaning & servicing' posao.

It's a long way to the top if you wanna rock n roll :)
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 22:39 - pre 176 meseci
Ali ljudi veruj te mi, ja sam ovde vec 2 godine. Nije to da sad ja radim, jedem praziluk i tamo nesto umirem.. Ma bre ladovina, veruj te mi. Recimo posao delivery pizza to radim ovde po kraju u South Philly, biras koliko ces dana da radis (ja sam uzeo 4 posto sam spremao RHCE, posto sam pri kraju pitao sam za jos jedan dan), radim samo popodne (opet ja izabrao), izlazim, jurim ribe (dobro sa promeljivim uspehom :-)...

Imam kintu, a ja kicmu ne podmecem... Recimo sa 5 dana nedeljno ovog posla inkasiraces oko 1600$-1800$ pa malo na gore, to je dosta za lagodan zivot...

Ja gajbu placam 217$
Odiguranje za kola 80$-ak
Net, struja, gas oko 100$
Hrana za mesec dana oko 250$ ( i to da se hranis kao bog ali da spremas, sto ja radim)

Znam da ce sad neko da kaze, pa da diplomirao si u Srbiji a tu razvozis pizza-e. Al taj neko nikad nije bio ovde, ako i kad dodje videce ogromnu razliku. Ovde Vam neke stvari koje su u Srbiji Sci/Fi postanu najnormalnije. Posto sam ja malo Tech freak, nakupovao sam boga oca...

Papiri se sredjuju ako se ozenis, sto ja ne vidim u bliskoj buducnosti ali i ne zuri mi se. Da zavrsim RHCE do kraja god pa ke vidimo to sleeece god
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 23:05 - pre 176 meseci
@Machiavelli...
Ako ovako nastavis ima svi da preplivamo okean, ovde se umire od posla za neku sicu...
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
79.101.248.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 23:07 - pre 176 meseci
Machiavelli...:

Nemoj bre da pričaš ljudima bajke. Pa bio sam i ja u toj americi 3 puta i za dve nedelje idem opet. Kojih bre $1600 za pet dana? Pa ti onda biješ $6500 mesečno? Pa ja sam mašinski inženjer i gledao sam koliko ljudi mogu da zarađuju kao mašinski inženjeri. Satnica im ide od nekih $20 pa do $80 na sat ako si ono pravi guru. Ako stavimo na papir prosek $40 na sat puta osam sati dnevno to je $320 dnevno ili oko $7000 mesečno. A evo ti dostavljaš pice i imaš $6500. Pa skoro je bilo na TV-u kako sa nekog najprestižnijeg američkog fakulteta svršeni mašnski inženjeri mogu da se odmah zaposle i rade u Locked Martin-u i imaju odmah platu $4500. Pazite to su kapaciteti koji su se prvo tu upisali a posle i završili. I još su inženjeri a to se tamo mnoooogoo traži i dobro plaća. I oni su oduševljeni sa tom platom kao početnom. Ali evo ga čovek koji raznosi pice i šiba 50% više od inženjera i to elitnih. To su bajke ljudi moji. Takvi poslovi su plaćeni 6$-$11 plafon. Pa ja sam radio to po restoranima i hotelima. Od pranja sudova, pomoći kuvaru, linijski kuvar pa do konobara. Radio sam i instalaciju grejanja u kuće. I gde ti to u Filadelfiji živiš za $217 mesečno? Bio sam ja u Filadelfiji i kao i svaki drugi veliki grad i on je dosta skup. Jel to spavaš u buretu? Čime se to hraniš za $250 mesečno i to kao Bog? Što ne kažeš ljudima da je vekna hleba tamo $6? Što ne kažeš koliko je jedna funta (pola kilograma) recimo kajsija ili breskvi? Ja kupio tri paradajza i platio $4.5 Ima Totinos Pizza pica za $1 ali probajte to da jedete nedelju dana pa da vidite. Ajde neko nek proba da se hrani kao kod nas ovde da ima svaki dan sveža salata i nešto kuvano da vidimo koliko će mesečno da ode. Moj cimer pravio sarmu jednom. Kad smo sve preračunali koliko nas je koštalo bilo je $45. Kupus sam platio $8. A ako hoćete ona sranja iz kese to ima kao ova pomenuta pica. Samo što je to daleko od toga da se hraniš kao Bog i nisam siguran našta će takva ishrana da izađe u ne tako dugom vremenskom periodu.

Zato ljudi nemojte da slušate priče. Sve što zvuči mnogo lepo da bi bilo istinito gotovo sigurno nije istinito. Amerika jeste mnogo bolja nego Srbija. To jeste obećana zemlja ali ne u smislu u kom to 99% ljudi kapira. Ona je obećana za ljude koji imaju ideje, znanja i veštine. Za njih je Amerika otvorena. Njima su sva vrata otvorena. Ali biti klošar u New York-u ili BG-u verujte da tu nema nikakve razlike.
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
93.86.208.*



+61 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 23:20 - pre 176 meseci
Ja sam razumeo coveka da radi za 1600$ sa 5 radnih dana mesecno (dakle, ne 4, ne 6)... A verujem da je na to i mislio.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom08.10.2009. u 23:42 - pre 176 meseci
Sa 1600 dolara (cca 1000 evra) teško da možeš da živiš u Beogradu kao što ti pričaš, a kamoli u Filadelfiji... A i neshvatljivo mi je da neko sa IT znanjem pristaje na toliko cimanje da bi na kraju radio za istu platu kao i u Srbiji...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom09.10.2009. u 00:01 - pre 176 meseci
@Trantor
Sve si pokvario svojim komentarom, a ja bas rek'o da probam da preplivam okean...
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom09.10.2009. u 00:25 - pre 176 meseci
ljudi 1600$ i plus za mesec dana radnih 5 nedeljno! Kazem Vam koje bre bajke, ja jos zaradjujem malo ima ljudi koji uzimaju mnogo vise, zavisi od picerije! Reko sam Vam svoje troskove, ne zivim ko Michael Jackson ali bre ne zalim se!
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Zivot u USA nakon ostajanja sa J-1 vizom
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71591 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.