Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10646 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos14.07.2009. u 21:24 - pre 179 meseci
Evo koja fotka sa izložbe replika kostura (ima i neki pravi) dinosaurusa, u organizaciji Prirodnjačkog muzeja Beograda.
Izložba traje do januara sledeće godine ... pa ako neko uspe da se izbori sa ovim mrakom, neka okači koju fotku.
Iso na 800 ili 1600 ... otvoriti blendu, ekspozicija na ivici... bukvalno je mrak, a jedino svetlo su male halogenke.
Prijatno za gledanje ali ne i za fotografisanje ... a blic ne koristim iz religijskih razloga














A evo i tog osvetljenja


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.91.*



+4 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos14.07.2009. u 22:38 - pre 179 meseci
Lepo izgleda, mozda bih i ja mogao da odem da uhvatim koju.
Jel moze stativ da se unese?
 
Odgovor na temu

Dejan80
Beograd

Član broj: 80416
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos14.07.2009. u 22:44 - pre 179 meseci
Lepa serija. Steta sto fali svetla, mada ni ovako ne izgleda lose!


 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.07.2009. u 02:02 - pre 178 meseci
Ovo je skroz loše, najgori snimci sa te izložbe koje sam video.

Treba snimati sa stativa, ISO100. ekspozicija sekunde i sekunde i u toku eksponiranja, iz ruke dosvetljavati neki udaljen zid da se dobije malo refleksije, blicem ili jačom lampom; svakako dosta eksperimentisanja i pokušaja.
Ipak, ovo zaslužuje ljucki tretman.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.07.2009. u 11:04 - pre 178 meseci
Sme da se blica, naravno ... samo što je već osmišljeno osvetljenje, postavljeno gde treba sa jasno definisanim bojama. (hint: slika br 5.)
Korišćenje blica bi neutralisalo i poništilo zamisao postavljača izložbe

Citat:
Paramecijum:Ipak, ovo zaslužuje ljucki tretman.


''LjuCki'' (kaže se ljudski) tretman o kome ti govoriš možeš proceniti samo kada odeš na lice mesta i uočiš da nema zidova od kojih bi se odbijalo svetlo.
Naprosto ne volim blic, ali eto imam i par sa blicem , pa ako ti voliš ovu vrstu novinarske fotografije ... evo jedna i za tebe, panorama sastavljena od 2 fotke.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.07.2009. u 11:14 - pre 178 meseci
Pfff... znači opet stara škola... "idemo đonom"?

Uvek sam govorio i uvek ću reći - kada neko toliko teško ocrni nečiji trud, red nalaže da tako neko prikaže svoje viđenje iste (ili barem slične) situacije.
Ovako, kvalifikovati nečiji trud sa "najgore koje sam video" je ništa drugo do flejm trećerazredne težine, smišljen samo kako bi se privukla pažnja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
79.101.129.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.07.2009. u 11:39 - pre 178 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Sme da se blica, naravno ... samo što je već osmišljeno osvetljenje, postavljeno gde treba sa jasno definisanim bojama. (hint: slika br 5.)
Korišćenje blica bi neutralisalo i poništilo zamisao postavljača izložbe


malopre nisam ni video tu petu sliku, pa mi je četvrta bila najlepša... sad ne mogu da odlučim :D ne bih tukao blicem sa aparata, nego negde sa strane i to slabo čisto da izvuče malo jače konture (uz pokušaj da gelujem blic što sličnije svetlu kojem ga dodajem)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.07.2009. u 11:48 - pre 178 meseci
Lepa serija svakako, atraktivni motivi.

Mogao si samo da ideš hrabrije i sa ISO i sa ekspozicijom, cenim da bi korist bila veća od štete.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.07.2009. u 12:34 - pre 178 meseci
umesto da pohvalite zorana vi se tu ... :((

zorane svaka cast,privlacno izgleda izlozba,ima jos fotkica?
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.87.232.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos28.07.2009. u 10:13 - pre 178 meseci
Čestitam.
Od druge i četvrte fotke ladno mogu da se naprave razglednice koje bi pratile izložbu. Ja sam ih odmah tako nekako video. Lepo je umekšana činjenica da su to kosturi ili njihove replike, pa zahvaljajući svetlu, ne deluju degutantno i morbidno, što ih i čini pogodnim za te npr. razglednice.
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.65.*



+19 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.10.2009. u 17:15 - pre 175 meseci
Pozdravio bih imenjaka i ako smem, dodao bih nekoliko svojih fotki koje uradih sad skoro kad sam bio. Isto telo sam koristio i mogu samo da potvrdim da je osvetljenje uzasno slabo. Stativ je obavezan. Ono sto je moglo da se izvuce, Zoran je izvukao. Nicija deca ne bi mogla da izvuku bolje (smesno je o tome uopste i pricati) jer su uslovi stvarno mracni. Evo par mojih komaTa:

Decije obdaniste











Za ovu poslednju se slazem da je stresena. Al eto, dopala mi se. Ako budem isao opet, ponovicu je

U donjoj seriji se moze videti i kako je rasveta postavljena...











Pozdrav!


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.mpconn.net.



+1342 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.10.2009. u 17:55 - pre 175 meseci
Lepo :)

Dobar odabir kadrova i uglova snimanja.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.10.2009. u 18:41 - pre 175 meseci
Svaka čast imenjače.

Iskreno, više mi se dopadaju tvoje fotografije, nego moje :)

Kaži mi samo, koji je ovo objektiv?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.65.*



+19 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos27.10.2009. u 19:22 - pre 175 meseci
Hvala vam Nebojsa i Zorane

Objektivi bili Sigma 10-20 (ovi interesantni siroki uglovi) i Canon 70-200 f4 IS. Ima, uradio sam i neke dodatno osvetljene blicem, ali posto ga nisam odvojio od aparata, nisam ni dobio neke posebne rezultate... bas kao sto si primetio da je rasveta postavljena sa smislom i da svako dodatno dosvetljavanje totalno ubija prostor (ispalo je ravno, dvodimenzionalno...). Eventualno da sam odvojio... neko da je drzao sa strane... ali ipak najbolje sa stativom.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

svuk
komutacije, Telekom Srpske

Član broj: 204625
Poruke: 7
*.teol.net.



Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos04.11.2009. u 23:19 - pre 175 meseci
pocetnik sam i nisam neka umjetnicka dusa al moram da priznam da sam ponosan na slicne ideje
slika je sa kompaktom i stativom od 2€

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos09.01.2010. u 00:34 - pre 173 meseci
Da se i ja na brzaka upišem :)

Evo nekoliko praktično neobrađenih JPEG-ova (eventualno malo crop usm i resize, ništa drugo), imam i nekoliko RAW-ova, ali za njih važi ono standardno "kada budem imao vremena"....



















edit:

p.s. ko nije bio, može samo još par dana da ode, ali imajte u vidu da je tamo svetlo katastrofa...


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 09.01.2010. u 03:56 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos09.01.2010. u 08:43 - pre 173 meseci
E pa da, sad izlazi na videlo i druga strana medalje, tj. kada pustiš ekspoziciju sa lanca.
Skeleti uslikani odlično, ali i unutrašnje uređenje, zidovi i pregrade.
Ovde je trebalo ako ne simulacije paprati i zelenila, onda makar foto tapeta koji bi koliko toliko napravili smislenu pozadinu.
Ali dobro, mislim da ipak nisu pravili izložbu sa namerom da bude raj za fotografe . :)

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos10.01.2010. u 11:45 - pre 173 meseci
Nemoguće je snimiti dobro skelete a da se ne vidi hala i unutrašnje uređenje, iz prostog razloga što su skeleti tek nešto jače osvetljeni od cele hale (koja je praktično u mraku).

Poneo sam SB 900, ali nisam stigao ni da ga izvadim, ali sudeći po slikama sa blicom koje sam video, to im totalno ubije treću dimenziju, tako da je ovo praktično jedini način kako se skeleti mogu dobro snimiti.

Ovo je veoma težak zadatak i za snimatelja i za aparat i ako se želi najbolji rezultat, ovde je najbolje raditi u RAW-u jer se tako dobija maksimalna dinamika slike koje je ovde neophodna.

Naravno, kada se želi maksimum, treba to sve lepo obraditi i pripremiti, ovo što sam ja okačio su samo nekoliko JPEG-ova praktično bez ikakve obrade.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos12.01.2010. u 00:55 - pre 173 meseci
Prolazih juče drugim poslom tuda pa sam svratio na minut da napravim još par snimaka sa blicom poređenja radi.

Jasno, ovo je nebo i zemlja sa onim gore, ali poučno je videti šta blic radi u ovakvim uslovima.

Naravno, to nikako ne znači da blic treba apriori odbacivati. Ne treba zaboraviti da u nekim uslovima blic daje daleko bolji rezultat nego da ga nema, a u nekima uslovima - blic je apsolutno nezamenljiv (naravno, ne ovako direktan, nego najčešće difuzovan i bežično okidan, najbolje više njih).

Svi snimci su direktno iz aparata bez obrade













[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 12.01.2010. u 10:59 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos22.01.2010. u 18:28 - pre 172 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: p.s. ko nije bio, može samo još par dana da ode, ali imajte u vidu da je tamo svetlo katastrofa...


Kad je već tema odletela tema na naslovnu, ajde da dodam info :)

Izgleda da su ovih dana, zbog interesovanja produžili trajanje izložbe ... tako da, koga zanima ... samo napred


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Džinovi Patagonije - Dinosaurios Argentinos

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10646 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.