Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

priroda i sve što nije macro ...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: priroda i sve što nije macro ...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24553 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

edivandragan

Član broj: 229308
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 06:49 - pre 176 meseci
izgleda da na ovom forumu nema ovakva teme a pošto videh na drugim mestima da ima (primer : http://1x.com/photos/nature/ ) evo otvaram i ovde nek' se kači lepa priroda ...













slike su direrektno (bez obrade) iz d40 sa kit objektivom ...
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 09:42 - pre 176 meseci
Meni ovo lici na makro ??? :S
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 11:26 - pre 176 meseci
Lepo, lepo ....

Da prislonim ... jednu bez obrade :)



PS

@edivandragan
Si siguran da 4 i 5 nisu obrađivane?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

edivandragan

Član broj: 229308
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 12:41 - pre 176 meseci
apsolutno siguran
njedna fotka nije obrađivana sve su direkt iz aparata ...
 
Odgovor na temu

popacp
Miloš Popović
fakultet :)
Zajecar

Član broj: 19782
Poruke: 616
79.101.139.*

Jabber: popac@elitesecurity.org
Sajt: popac.drugitalas.org


+6 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 13:09 - pre 176 meseci
Postoje teme Close-up i Makro, koje su slične ovoj.

Prva slika nije loša. Nemoguće da nisi dirao kontrast na slikama, teško da ovako nešto izađe iz SLR-a. Eventualno si čačkao podešavanja u aparatu?

Jedna vrsta tikve (mislim da je uneta kod nas sa nekog drugog kontinenta, mada nisam siguran)
@400mm zbog želje da ubijem pozadinu :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

edivandragan

Član broj: 229308
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 13:34 - pre 176 meseci
Citat:
popacp: Postoje teme Close-up i Makro, koje su slične ovoj.

da biće da su one moje fotke za close-up temu
Citat:
popacp
Prva slika nije loša. Nemoguće da nisi dirao kontrast na slikama, teško da ovako nešto izađe iz SLR-a. Eventualno si čačkao podešavanja u aparatu?

hvala
jeste iz slr-a
jesam čačkao sam podešavanja na aparatu
optimise image > custom > image sharpening/tone compensation i saturation su povećani
btw super ti je fotka ...
kao i zoranova ...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 14:40 - pre 176 meseci
svaka cast svoj trojici,super su fotke :)
@zoran to je list kojeg drveta? orasa?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 16:03 - pre 176 meseci
^ smokva

Sa jako ukusnim plodovima ... :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 16:24 - pre 176 meseci
daa...vidim poznato mi deluje list,ali nisam mogao da se setim koje je drvo u pitanju :),hvala
 
Odgovor na temu

popacp
Miloš Popović
fakultet :)
Zajecar

Član broj: 19782
Poruke: 616
93.87.101.*

Jabber: popac@elitesecurity.org
Sajt: popac.drugitalas.org


+6 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...27.09.2009. u 21:59 - pre 176 meseci
Hvala :)

Dragane, ne bih sad da te davim, ali pri odabiru nekih opcija u aparatu ćeš izgubiti određene detalje na slici. Ukoliko slikaš sa niskim vrednsotima kontrasta, zasićenosti,... uvek možeš kasnije u programu dobiti kontrasniju sliku ili sliku sa jačim bojama, a obrnuto je uglavnom nemoguće. Dakle u startu imaš sužen nivo mogućnosti šta od dobijene fotke možeš da izvučeš kasnije.

Naravno, na tebi je da odlučiš da li hoćeš manje muke pri obradi ili veću kontrolu šta se dešava sa tvojom slikom.
 
Odgovor na temu

edivandragan

Član broj: 229308
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...28.09.2009. u 08:25 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat: svaka cast svoj trojici,super su fotke :)

hvala ...
Citat:
popacp: Hvala :)

Dragane, ne bih sad da te davim, ...

molim
ne daviš me - sviđaju mi se tvoji komentari jer su kostruktivna kritika a to najviše cenim ...
Citat:
popacp
... ali pri odabiru nekih opcija u aparatu ćeš izgubiti određene detalje na slici. Ukoliko slikaš sa niskim vrednsotima kontrasta, zasićenosti,... uvek možeš kasnije u programu dobiti kontrasniju sliku ili sliku sa jačim bojama, a obrnuto je uglavnom nemoguće. Dakle u startu imaš sužen nivo mogućnosti šta od dobijene fotke možeš da izvučeš kasnije.

Naravno, na tebi je da odlučiš da li hoćeš manje muke pri obradi ili veću kontrolu šta se dešava sa tvojom slikom.

lepo primećeno ali svako ima svoju viziju i ja svoju polako ostvarujem a to je - lepe prirodne fotke prirode sa lepim jarkim i svetlim bojama tamo gde treba a da nisu obrađene a sve to sa kit objektivom ...
zaista ne želim sebe da ograničavam u bilo kom pogledu ali ovde sam ostvario svoj cilj dok recimo za pejzaže i ostalo idu drugačija podešavanja ono kao uopštena i naravno već viđena ali i proverena a što je uostalom i meinstrim i opšte prihvaćeno ...













slike su direktno iz d40 sa kit objektivom ...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...28.09.2009. u 10:02 - pre 176 meseci
puzavica i ovaj zadnji listic su xtra
 
Odgovor na temu

edivandragan

Član broj: 229308
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 12:18 - pre 176 meseci
hvala ...













 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 18:40 - pre 176 meseci
@ edivandragan

A sto za pocetak ne uzmes neku knjigu o fotografiji? Bice ti jasnije prednosti i mane tvog aparata, znaces sta mozes da napravis sa njim i uopste, nauciti da ga koristis onako kako treba. Ovo sto ti trenutno demonstriras je sve samo ne fotografsko umece. Vecina slika je van fokusa, mnogo pregorelih detalja, losa obrada, lose boje... zar nije bolje da prvo naucis neke osnovne fotografske tehnike, procitas ponesto o kompoziciji, kvalitetnom popunjavanju kadra, odabiru motiva, pravilu trecine (i krsenju istog ), zlatnom preseku, dijagonalama, trouglu, spirali... pa kroz vezbu gledas sta se desava i kakvi se rezultati mogu dobiti, recimo, privrtanjem i odvrtanjem blende, potruditi se i potraziti vise razlicitih uglova pri slikanju istog kadra, pokusati uciniti i time sliku zanimljivijom, eksperimentisati, malo se potruditi i oko toga kako na pravi nacin u nekom od programa za obradu fotografija korigovati boje, i sve eventualne nedostatke nastale u samom procesu nastajanja fotke, itd, itd... a ne ovako, aparat u sake i nasumicna rafalna paljba, pa sta bog da.


Pozz


EDIT:Typo

[Ovu poruku je menjao beske dana 01.10.2009. u 20:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 20:41 - pre 176 meseci
Slažem se sa Bešketom u primedbama, ali se ne slažem sa njihovom neselektivnošću i načinom saopštavanja. Ne treba svakoga ocenjivati sa visoke pozicije, jer to onda automatski znači kritiku koja može da obeshrabri nekoga ko ima potencijal za razvoj.

edivandragan, ovo je sasvim dobro za početak bavljenja fotografijom i vidi se da u tebi taj potencijal postoji. Predlažem da nastaviš u tom smeru i ako želiš, da uključiš i dodatne edukativne izvore koje je Beške pomenuo. Ali ako želiš da se zadržiš na amaterskom nivou, sve to i nije neophodno, fotografija može biti zadovoljstvo i tada.

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 21:25 - pre 176 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: ...ali se ne slažem sa njihovom neselektivnošću i načinom saopštavanja. Ne treba svakoga ocenjivati sa visoke pozicije...


da li bi bio ljubazan da malo pojasnis u kom kontekstu ovde pominjes "neselektivnost" i "visoku poziciju"?

mozda ti mislis da je bolje coveku pisati kako su ove slike lepe, extra, vrh, ali... vidis i sam da nisu, sto je najgore veoma upada u oci sve sto im fali i to sam pobrojao u prethodnom postu, a na edivandraganu je da sam odluci da li mu je bitniji ovakav kvantitet ili on-sight korigovanje svojih gresaka na jedini pravi nacin (literatura u svim oblicima, i smisleno skljocanje) i kvalitet.

Pozz.





[Ovu poruku je menjao beske dana 01.10.2009. u 22:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 21:39 - pre 176 meseci
Mislim da treba imati mere i obzira kome se šta govori, a naročito kada su u pitanju novi članovi i početnici.

Ne treba se svačiji rad ocenjivati na isti način i sa iste pozicije a bez uzimanja u obzir toga ko je autor rada i koliko je njegovo iskustvo.

Ako se želi dati neka kritika ili predlog za poboljšavanje rada, što je naravno poželjno, to treba činiti sa merom i pažnjom, ponavljam, naročito kada su u pitanju novi članovi i početnici.

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 21:40 - pre 176 meseci
Ma neka kvantiteta, :) ... on može samo da pomogne u stvaranju kvaliteta.

Ono što bih zamerio, jeste to podešavanje unutar aparata.
Nekako sam više za sve na Normal i pucanje u RAW, pa u CS .... gde ipak ima više klizača

Ovaj stil očigledno više ističe tamne delove, pa su ponekad baš intenzivno crni ... kao u slučaju pete fotografije i još nekoliko na vrhu strane

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 21:53 - pre 176 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:  Ako se želi dati neka kritika ili predlog za poboljšavanje rada, što je naravno poželjno, to treba činiti sa merom i pažnjom, ponavljam, naročito kada su u pitanju novi članovi i početnici.


kako bi ti, a da bude sa merom i paznjom, kriticki ocenio celu poslednju seriju edivandragana?

fokusiraj se samo na ono sto fotografiju treba da cini dobrom

1. kompozicija

2. motiv

3. tehnika

4. fokus

5. obrada

bas me zivo zanima na sta ce to, "sa merom i paznjom" da lici, a i red je da kao moderator foruma uputis makar kratak kriticki osvrt na izlozene radove novog clana koji je za samo par dana okacio i obogatio forum sa preko 30 fotki.

Pozz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: priroda i sve što nije macro ...01.10.2009. u 22:01 - pre 176 meseci
Rekao sam da su radovi dobri za nekoga ko je početnik, a sa uočljivim manama za nekoga ko je iskusan.

Što se tiče primedbi, složio sam se sa tvojim, ali se ne slažem sa načinom kako ih prezentuješ, a nije ti prvi put da tako nastupaš.

Apelujem samo na malo više mere i pažnje u tome da se ne bi stvarala pogrešna slika što o tebi lično, što o ES-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: priroda i sve što nije macro ...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24553 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.