Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?

[ Pregleda: 3596 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.w802.net.



+2 Profil

icon Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?26.02.2010. u 19:59 - pre 171 meseci
Evo uskoro treba da krenem sa nekom idejom, koja bi kod nas imala dobru prođu. Sajt se ne bavi ničim ilegalnim, i ako moram baš nekako da ilustrujem delatnost sajta, to bi najbolje opisao ( a da ne otkrijem ideju :D ) kao direktorijum pravnih lica, za čije linkove bi oni plaćali meni određenu sumu novca da ti linkovi budu prikazani.

E sad, kako definisati priliv novaca od "prodaje" linkova na mom sajtu, na moj dinarski/devizni račun. BTW, devizni je kao opcija, ali sva pravna lica bi bila iz Srbije. Znači, meni pare legnu na račun, ja njemu link u određenom trajanju.

E sad me interesuje:

1. Da li moram da pravim ugovor, da mi je taj i taj, dao tu i tu sumu novca, da bi se njegov link prikazivao toliko i toliko vremena na mom sajtu?

2. Ako moram, da li je taj ugovor važeći i bez overe u sudu?

Ako nije potrebno praviti ugovor ( iz nekih razloga ) i ako on meni uplaćuje novac na račun, kako onda ja taj novac da opravdavam u poreskoj službi, a da me ne skembače kao ove Kragujevčane?

Pozdrva svima i unapred hvala na pomoći!
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

Neša De Beli
nezaposlen
Aleksandrovac požarevač

Član broj: 209613
Poruke: 2
*.ms012.net.



Profil

icon Re: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?26.02.2010. u 21:15 - pre 171 meseci
I mene to jako zanima.
Još bih dodao jedno pitanje. Ukoliko je to pitanje poverenja onoga ko daje novac i onoga ko pruža uslugu da li je moguće uplatu izvršiti SMS porukom?
Ukoliko jeste da li je moguće sa operaterima mobilne telefonije napraviti ugovor da se taj SMS naplati sa recimo 1000 dinara?
Još jedno pitanje.
Da li takav ugovor sa mobilnim operaterima može da sklopi samo pravno lice ili može i običan građanin?
Ako sam nalupao gluposti, izvinjavam se, mnogo se izvinjavam. :-(
Pozdrav svima.
Srećno svima
 
Odgovor na temu

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.w802.net.



+2 Profil

icon Re: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?26.02.2010. u 21:31 - pre 171 meseci
Skrenuće se totalno sa početne teme, a nećemo dobidti odgovore ni ti , ni ja. BTW, šta je to sa porkuom od 1000 dinara? Fora, ako prođe, prošla je kod postpaid korisnika. Već je bilo i još traju te prevare, tj na takav način, i to preko nekog radija...hoću reći, zamolio bih te da otvoriš novu temu ako je naglasak na sms zaradi.
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?26.02.2010. u 22:27 - pre 171 meseci
Najjednostavnije rešenje ti je da se registruješ kao preduzetnik i onda ti ne trebaju nikakvi ugovori (mada možeš i da ih napraviš ako baš hoćeš), nego lepo tim pravnim licima izdaš fakturu, oni ti polože keš na račun, redovno plaćaš državi porez i miran si.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?27.02.2010. u 08:09 - pre 171 meseci
znam za to resenje,ali trenutno za njega nisam ni finansijski a ni fizicki spreman,jer imam posao. caka je sto sam dobio prava nad, tj dosao je u moj posed, atraktivan domen, kojeg bih probao da iskoristim. za sada mi se ne odvaja iz kucnog budzeta cca 5000 evra radi otvaranja firme ili agencije, opremanja iste,rentiranja prostora itd. prvo bih probao da li ideja ima prodju,pa ako ima,onda bih ulozio te pare.
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?27.02.2010. u 20:11 - pre 171 meseci
Mislim da je bilo milion tema na forumu o tome, mozes da osnujes Udruzenje gradjana pa tako dobijes status pravnog lica.

Doduse, taj zakon o udruzivanju gradjana je sad nesto menjan.

Ne bi trebao ti da se plasis kad neki od najvecih srpskih sajtova nemaju registrovanu firmu ukljucucujuci tu i ES.

Mada, ko zna ...


 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
188.124.198.*



+1 Profil

icon Re: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?28.02.2010. u 14:37 - pre 171 meseci
Možda neki ugovor o djelu potpišeš sa firmom kojoj link prodaješ? A kod nas u BIH ima neki porez za dohodak, honorarni rad ili takvo nešto. Oko 10% je mislim u BIH. Najbolje se posavjetuj sa advokatom.

Mislim da se ne isplati prodavati putem SMS-a iako je to jako jednostavno, ali tu telekomi uzimaju jako puno. I do 50%.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Kako legalno zaraditi/proknjiziti pare od zarade vezane za sajt?

[ Pregleda: 3596 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.