Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?

[es] :: Windows aplikacije :: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toma.R
Radenković Tomislav
Niš

Član broj: 81038
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?19.04.2010. u 21:28 - pre 171 meseci
Nedavno sam instalirao program WorkStation Optimizer i između ostalih opcija za elementarno održavanje računara, kliknuo sam na opciju za defragmentaciju registrija. Program je dao poruku da će se ista obaviti prilikom sledećeg starta kompjutera.Restartovao sam kompjuter i on je to odradio na početku butovanja, međutim počeo je to da radi UVEK na startu, što je izuzetno dosadno (i nepotrebno). U WorkStation nema opcije da se to isključi, pa sam malo kopao po internetu i našao neki logičan red provere; RUN-regedit-HKEY LOCAL MASHINE-SOFTWARE-Microsoft-Dfrg-BootOptimizeFunction, u desnom prozoru sam opciju Enable koja je bila na "Y" promenio na "N", restartovao kompjuter ali on je opet startovao sa defragmentacijom registrija. Ima li neko ideju kako da rešim ovaj problem (osim format C).
 
Odgovor na temu

Flo.Master
Beograd

Član broj: 241565
Poruke: 100
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?22.04.2010. u 22:31 - pre 171 meseci
Da li si probao da ga iskljucis iz startup-a?

Idi na Start, Run, kucaj msconfig, lupi Enter i onda u Startup tabu ga odstikliraj.

Javi jel uspelo.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?23.04.2010. u 00:09 - pre 171 meseci
Deinstaliraj taj optimajzer. Pa onda probaj da promenis vrednosti. Problem sa tim optimajzerima je sto se postavljaju kao master u sistemu, i vrednosti koje promenis u njima, posle ne mozes da menjas izvorno. Najpoznatije od tog djubreta je TuneUp, i masa ljudi sa velikim odusevljenjem klikce na opciju "optimize my system now!"
 
Odgovor na temu

Toma.R
Radenković Tomislav
Niš

Član broj: 81038
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?24.04.2010. u 19:17 - pre 171 meseci
Za Flo.mastera, probao sam i to ali ga tamo, u kartici Startupa uopšte nema, nemam šta da rasčekiram. Kopao sam i po netu i po regedit... ali ništa nisam našao a on i dalje radi to što radi?
Za Boxxtera, Tune up je još dobar, većinu stvari lepo odrađuje ali ovaj, WorkStation Optimizer uopšte nema u sebi opciju da vratiš nazad opciju defragmentacije regista?.Kod svakog butovanja Windowsa prvo odradi defragment registra pa onda nastavi dalje sa pokretanjem. Težak smarač! Probao sam i sa uninstalovanjem i to uz malu pomoć "Revo Uninstalera", koji nudi i opciju "metlanja" ostataka nakon deinstalacije ali džaba, i nakon deinstalacije WorkStationa on opet startuje sa defragmentacijom registra. Čak i u njegovom Helpu- manualu uopšte nije opisana opcija isključenja opcije defragmentacije registra.
Hvala vam u svakom slučaju na pokušaju da problem rešimo. Ako neko ima još neku ideju recite da probam.
 
Odgovor na temu

Flo.Master
Beograd

Član broj: 241565
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?25.04.2010. u 00:00 - pre 171 meseci
Probaj sa ovim alatom: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx
 
Odgovor na temu

Toma.R
Radenković Tomislav
Niš

Član broj: 81038
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?25.04.2010. u 06:06 - pre 171 meseci
Hvala Flo.Master, radi. Autoruns, mali ali vredan program, na kartici Boot Execute razčekirao sam "defrag. native.exe" i kod sledećeg butovanja odradio je normalno bez defragmentacije registra.
Hvala još jednom, sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Flo.Master
Beograd

Član broj: 241565
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?25.04.2010. u 08:54 - pre 171 meseci
Super!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako isključiti defragmentaciju registra na svakom startup-u?

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.