Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia 5800 prevara ili ne HITNO

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15646 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 03:47 - pre 169 meseci
Pre par dana kupio sam novu nokiu 5800 od prodavca iz podruma dakle nije kupljena u ovlascenoj prodavnici ali tek malopre primetim pri jakom svetlu da se ispod stakla tj izmedju stakla i ekrana ima nekoliko dlaka sto svakako nije uslo samo a i ne verujem da je to propust fabrike, pa me interesuje dali sam prevaren prodajom polovnog telefona ili se pak ovaj telefon otvara prilikom dekodiranja. Najhitnije mi je potreban odgovor dali da vracam telefon prodavcu ili je pak to normalno. Hvala unapred na svakom savetu!
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 08:48 - pre 169 meseci
Ja imam taj telefon već više od godinu dana i nema ni jedne dlake unutar ekrana. Najverovatnije je telefon otvaran, ko zna zbog čega. Ne verujem da je to urađeno prilikom dekodiranja jer se to danas sve radi preko kompa i kablova ali opet... ko će ga znati. Pokušaj da vratiš fon ali pitanje je da li će ti priznati to kao argument jer može da te optuži da si ga ti otvarao i čačkao nešto po telefonu.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 09:46 - pre 169 meseci
Vrati ga. Dao si tolike pare a oni bi ti daju otvaran a možda i popravljan telefon. Inače prašina a tek dlake ne mogu tek tako da dospeju u novi telefon. Pogledaj na Tjubu kako Nokija testira telefone na prašinu. Ubace ga u džak pun prašine i mućkaju. Na kraju telefon mora biti čist unutra. Tako da vrati ti njega odmah.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 10:24 - pre 169 meseci
I ne boj se da li ce ti reci da si ga ti mozda otvarao. Udjes i kazes da si primetio da su u telefonu dlake, sto se moglo desiti samo ako su ti prodali koriscen telefon. Trazi da ti daju ili novi telefon ili da ti vrate novac. Ako budu nesto pametovali, kazi da ces biti primoran da zoves inspekciju, pa ako ni to ne upali, pozovi odmah inspekciju iz radnje.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 11:19 - pre 169 meseci
Evo kasnije idem da ga vratim prodavcu, ne mogu da verujm sta se sve desava kod nas, prvo mi i nije dao fiskalni racun, kao poznajemo se pa mi uvali otvaran telefon, popizdeo sam nacisto, sinoc posle posta sam skinuo zadnju masku, na srafovima, ispod svakog ugla na dnu srafa ima tackica koja je verovatno od srafcigera. Nema mi druge ako ne zameni telefon bicu primoran da zovem trzisnu inspekciju i zbod racuna i zbog prevare prodajom.

"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 12:09 - pre 169 meseci
Mnogo zanovetas!sto ga nisi kupio po redovnoj punoj ceni ?
sa kupovinom po ovoj ceni sam pristajes na takozvanu macku u dzaku.
ja ti ne bi vratio pare.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 12:12 - pre 169 meseci
Sa kupovinama ispod pulta kupac pristaje da ima garanciju od 3 meseca, a ne godinu dana, da ne dobije memorijsku karticu, da prodavac ne zna da odgovori na sva pitanja o telefonu i sl.
Niko normalan ne očekuje da kupovinom novog telefona dobije polovan.

Prodavac treba da odgovara, na ovaj ili onaj način za obmanu.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 12:45 - pre 169 meseci
Citat:
Mobtel: Mnogo zanovetas!sto ga nisi kupio po redovnoj punoj ceni ?
sa kupovinom po ovoj ceni sam pristajes na takozvanu macku u dzaku.
ja ti ne bi vratio pare.
Ne bi vratio pare, ali bi ti zato inspekcija opalila kaznu samo tako...

Znaci:
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: I ne boj se da li ce ti reci da si ga ti mozda otvarao. Udjes i kazes da si primetio da su u telefonu dlake, sto se moglo desiti samo ako su ti prodali koriscen telefon. Trazi da ti daju ili novi telefon ili da ti vrate novac. Ako budu nesto pametovali, kazi da ces biti primoran da zoves inspekciju, pa ako ni to ne upali, pozovi odmah inspekciju iz radnje.
Meni se ista stvar desila sa gitarom...
Znaci isto sam trazio zamenu posto je bila ostecena, a vlasnik je pametovao. Onda sam lepo pomenuo da cu pozvati inspekciju da ona vidi ko je u pravu. Odmah cim sam to pomenuo, dobio sam odgovor - novu gitaru dobijas kroz najdalje 3 dana - i dobio sam je... :)
Dakle - trazi da ti zameni za novi ili da ti vrati pare, ako nece pitaj da li trebas da zoves inspekciju, a ako ni tada ne pristane onda zovi inspekciju - on ce dobiti kaznu, a ti pare ili novi telefon.
Jos da ne pominjem sto nisi dobio fiskalni racun... ccc...
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
Upravo sam se vratio od prodavca, bilo je svega i svacega drvlja i kamenja, svadja naravno, prvo je pametovao kao da to ustvari nije moguce da se desi, da sam ja ugurao tu dlaku, pa da je usla slucajno ali kada sam mu rekao da je nemoguce jer okolo displeja svaki mobilni telefon ima diht sundjer, rekao je da se desava, zvao je svog dobavljaca, reako da ce da mi javi do kraja dana sta da radimo, rekao am da mi vrati 10eur manje od cene na osnovu koriscenja telefona za 5 dana sto mislim da je korektno sa moje strane pa cemo da vidimo, inspekiju nisam pominjao,ali ako ne zameni ili vrati novac to mu sleduje i za racun i za obmanu.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 14:15 - pre 169 meseci
Ne treba da ti vraća 10 € manje na osnovu korišćenja s obzirom da ti imaš zakonsko pravo da vratiš telefon u roku od 7 dana ako uočiš nepravilnosti. Prošlo je 5 dana, molim lepo. Nemoj samo da prođe tih 7 dana. Traži pare nazad i idi kod drugog prodavca.
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 15:27 - pre 169 meseci
Upravo mi je nudio da telefon posalje u servis da izvade te dlake iz njega, ali ja na to ne pristajem, nisam dobio niti fiskalni niti gar.list kako ja mogu da ostvarim svoje pravo kod trzisne inspekcije, dlai imam pravo na zalbu?
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 15:38 - pre 169 meseci
Nažalost, vrlo moguće da nećeš moći ništa uraditi po pitanju žalbe.
Da si dobio neki paragon blok, kao račun, umesto fiskalnog, na kome je njihov pečat i ime robe koju si kupio, sve bi bilo ok, ali ovako na tvoje "prodali su mi polovan telefon", oni pred inspekcijom mogu da kažu da te nikad nisu videli i da mora da si pogrešio nešto.

Možeš probati sa inspekcijom, jer možda nisi jedini kojima su u toj radnji nešto prodali što nije trebalo da se proda ili na način koji nije dozvoljen, pa će možda cvikati da im inspekcija ne uđe i ne proleti kroz knjige, ali osim toga nemaš nekih dokaza da si telefon zaista tamo i kupio.

Zato je fiskalni račun bitan. Država će dobiti porez, a između kupca i prodavca se stvara odnos koji i jednima i drugima garantuje neka prava.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 15:45 - pre 169 meseci
Upravo sam proverio da je ta radnja pirat, tj da je odjavlena ali i dalje radi, mislim da cu tako imati neke sanse sto objasnjava da nisam mogao dobiti racune.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 17:21 - pre 169 meseci
I supruga i ja smo uzeli 5800 (u razmaku od 15 dana), i posto ga ona (hehe) mnog ovise koristi jedini problem koji imamo je da kod nje olovka ispadne ako telefon nije u futroli. Inace, ovde u Nigeriji nikom ne pada na pamet da kupi telefon ako nije sve u kompletu u kutiji koja nije otvarana (ovo ipak ne vazi za neke "leve" prodavnice i divljake.
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 18:22 - pre 169 meseci
I ja do sada nisam kupovao tako na divljaka, obicno sam kupovao u Nemacko gde platis skuplje u startu ali sve zapakovano i nikad otvarano, ali eto sad kupih ove i odmah problemi, da sam znao bezao bih od tog mesta ko djavo od krsta ali sad sta je tu je, jedino trzisna moze da mi pomogne, videcemo, javicu ja sta sam uradio, mozda nekad nekome pritreba ova tema da ne prodje slicno kao ja.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 18:30 - pre 169 meseci
Citat:
tasicss: Upravo sam proverio da je ta radnja pirat, tj da je odjavlena ali i dalje radi, mislim da cu tako imati neke sanse sto objasnjava da nisam mogao dobiti racune.


Ja bih rekao da si se ti žestoko zaj...o! Znam da ne vredi plakati nad prosutim mlekom, ali zar ti nije palo na pamet da proveriš tu "radnju" u kojoj si planirao da kupiš telefon? Znam da niko nije lud da otvara sajt APR-a i proverava svaku radnju u koju planira da svrati u toku dana, bilo da ona prodaje mleko i jogurt bilo da su u pitanju plazma televizori ali opet... Prvo, nisi rekao koliko si ga platio! S tim u vezi, zar nisi posumnjao u tu neku, eventualno, veliku razliku u ceni između njega i drugih prodavnica u gradu? Treće, SVI prodavci (čast izuzecima!) u oglasima stavljaju da su u pitanju original telefoni ali stvarnost je potpuno drugačija. Više puta sam pisao na ovu temu i znam šta sam pisao ali evo opet: radio sam tri godine u Ericsson-u u Beogradu i znam kako treba da izgleda original telefon - kutija ne sme da bude otvorena, mora da ima hologramsku nalepnicu koja se pocepa prilikom otvaranja, u kesi u kojoj se nalazi telefon (ili u kutiji) mora da postoje tri nalepnice sa IMEI brojem koji se mora slagati sa brojem ispod baterije i u softveru telefona (*#006# za proveru). Zakonski garantni rok za sve telekomunikacione uređaje je 12 meseci od dana kupovine! Račun, pisani i fiskalni, opečaćena garancija i potpis prodavca se podrazumevaju. U ne malom broju slučajeva, dobiješ telefon u kutiji na kojoj je odštampano NOKIA, ERICSSON ili nešto treće, unutra sve nabacano (nema onih finih ležišta za fon, punjač...), na telefonu oznaka TIM, ORANGE...

Ne želim da te pljujem i držim slovo, tvoja je bila odluka da kupiš telefon baš tu kod tog "prodavca" ali kao što neko reče, bez fiskalnog ili bilo kakvog drugog dokaza da si ti taj telefon kupio tu, pred inspekcijom može da bude njihova reč protiv tvoje. Kraće rečeno, gledaće te bledo i praviti se blesavi. Mislim da ti je jedini način da izađeš iz cele frke da se dogovoriš sa prodavcem da ti vrati pare, punu sumu jer nisi u obavezi da umanjuješ vrednost telefona zbog par dana korišćenja i da odeš. U protivnom, ja bih otišao u inspekciju i prijavio ceo slučaj i zamolio ih da oni lično provere da li ta radnja i dalje radi, tj. da nije odjavljena kao što kažeš da jeste. U tom slučaju, ako naletiš na nekog pametnijeg inspektora, možda on poveruje da u celoj priči ima istine jer ne dolazi mu svaki dan neko sa pričom da je kupio telefon u radnji koja je odjavljena i da zbog toga nije dobio fiskalni.

Srećno ti bilo u svakom slučaju i izvini ako si se osetio prozvanim u ovom postu, želim samo da ti pomognem.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 19:29 - pre 169 meseci
Ne naprotiv, sve je istina sto si rekao, pozdravljam ceo post. Telefon je placen 210eur. Covek se jednom zezne kao ja sada,a li nek ovo bude za nauk svima koji odu da kupe telefon, plazmu, dvd vec sve sto se kupuje. Reak je da ce da me pozove u toku veceri, videcemo, ako ne pozove odoh ja u inspekciju, ako i oni nista ne urade a dobra vecina njih se pravi gluva u mom gradu onda cu morati da slucaj priavim nekom visem telu, mozda ministarstvo, iako ne zelim da ovo ode bas toliko daleko ja moram da vraim svoj novac mukom zaradjen, ionako mi je to bila cela mesecna plata.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

voja_pfc
beograd

Član broj: 12029
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.prijevodi-online.org


+5 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 22:08 - pre 169 meseci
Tacno je da si se zeznuo samom kupovinom u takvoj radnji i da realno nemas pravi dokaz sa kojim ces ici pred inspekciju, ALI sama cinjenica da je radnja odjavljena, a i dalje radi te stavlja opet u odlican polozaj, jer nije ni on lud da se zeza sa tobom jer mozes da ga debelo kostas, mnogostruko vise od tog telefona (koji ce on opet na zalost nekom drugom uvaliti).

Inspekcija ce jedva docekati da dodje kod njega, ako ne na osnovu takvog telefona onda na osnovu jos gorih stvari, tako da samo budi uporan, ja bih trazio da mi vrati novac, ako nece da da reci da ces otici u inspekciju, ako stvarno radi na crno, poletece da ti vrati pare. Samo moras zauzeti stav da te nista ne zanima osim vracanja para ili novog telefona.
Ako opet nece pravac inspekcija, mozda nemas osnov za drugi telefon, ali on ce zestoko naj*****.

Inace u vecini radnji u gradu ce ti za 5800 reci jednu cenu bez fiskalnog (otprilike ta, mozda +10-20 evra), a drugu sa fiskalnim, nokia garancijom.

Samo se drzi svoje price i siguran sam da ce ti vratiti novac.
Sutra ga zovi, obavezno spomeni inspekciju i ne smanjuj ni za 1e.

 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 22:18 - pre 169 meseci
Tako cu i uciniti ako ne pristane na zamenu ili vracanje novca! Malocas me je zvao i rekao da spakujem telefon i da mu odnesem sutra a on ce poslati dobavljacu a taj dobavljas svome dobavljacu pa da proba da zameni telefon. Koji zacarani krug. Ja ne popustam, posteno sam platio i hocu novi telefon ili svoj novac natrag!
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO10.05.2010. u 23:16 - pre 169 meseci
Eh , samo kada bi ti znao kakvi su to ''dobavljači'' ... :) :) :)
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia 5800 prevara ili ne HITNO

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15646 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.