Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )

[ Pregleda: 2673 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alokin_n
Student

Član broj: 236355
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )10.06.2010. u 17:43 - pre 168 meseci
Pozdrav

Planiram da kroz nekih mesec dana pocnem sa radom na jednom sajtu. Sajt je zamisljen da bude u dve verzije. Recimo da je u pitanju neka igrica na sajtu. Postojale bi dve opcije: Prva da se igra besplatno, a druga da mozes da putem sms-a da platis i da tako ucestvujes u mogucnosti dobijanja nagrade.
To bi bilo na recimo nedeljnom ili mesecnom nivou mozes da posaljes poruku koja te registruje da si platio i tako ukoliko na kraju te nedelje/meseca budes recimo medju prvih 10 dobijas odredjenu sumu novca. Znaci naplata bi bila putem sms-a.
Da li bih sve to mogao da radim kao fizicko lice? Znaci da naplacujem ( znam da meni ne ide svih tih npr. 100 dinara vec samo neki procenat od toga ), i da vrsim isplate na kraju nedelje/meseca. Isplate bih vrsio uplatom na racun korisnika.....
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )10.06.2010. u 21:29 - pre 168 meseci
Trebaju ti oni premium brojevi (oni 4-cifreni) kod mobilnih operatera, ali kao fizičko lice, mislm da nema šanse.
Takodje, totalno neisplativo, jer ti operateri uzimaju dobar deo od tih 100 dinara za poslat SMS.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

alokin_n
Student

Član broj: 236355
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )10.06.2010. u 21:42 - pre 168 meseci
Nije mi bitno dal bi meni ostalo nesto, isplatilo bi mi se na drugom polju ne na tome.

A da li bih smeo tipa na racun da uplacuju ili na neki drugi nacin?
Pretpostavljam da kao fizickom licu ne bi moglo, al aj da pitam....
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )11.06.2010. u 14:43 - pre 168 meseci
Pretrazi malo forum, bilo je dosta reci o tome... nemam sad vremena da trazim linkove ka temama, ali pogledaj www.fortumo.rs - oni su to sto ti treba.

Znaci oni su posrednik izmedju operatera i tebe, daju ti API, pomognu oko implementacije... Samo sto mislim da su oni dobri za internacionalne naplate jer saradjuju sa dosta operatera iz evrope i sveta, mozda bi neka druga firma bila povoljnija za naplatu na domacem trzistu... Ima jos nekoliko firmi za to kod nas (npr. www.starionbgd.com ili www.websmsportal.com), a procitaj i ovo http://bluesman.utp-code.com/sr-naplata-na-srpskom-web-u-10.html

...kao sto rekoh iskoristi pretragu na ES-u, ima sigurno svezijih i relevantnijih informacija...


Poz,
Marko

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: par pitanja ( naplata putem sms-a kao fizicko lice i jos po nesto )

[ Pregleda: 2673 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.