Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22029 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 08:47 - pre 167 meseci
Dobih jutros mail naslovljen sa "CrnaLista.rs - Važno obaveštenje", sledeće sadržine:

Citat:
Čast nam je obavestiti vas da je pušten u rad portal CrnaLista.rs
CrnaLista.rs je registar pravnih lica, koji je koncipiran tako da postane vaše prvo odredište za proveru i prijavu pravnih lica u prekršaju.
Servis je javno dostupan i besplatan za sva pravna i fizička lica sa teritorije Republike Srbije.
Za sve informacije posetite http://www.crnalista.rs

S poštovanjem,
Agencija za privredne prekršaje RS

Ne znam kakva je praksa u razvijenim zemljama zapada, ali ja ovakav način isterivanja pravde ne mogu da razumem. Iako postoje neki pozitivni aspekti, činjenica da svako može da škraba šta mu se prohte, i pored mogućnosti ostavljanja demantija, nekim firmama može biti omča oko vrata, prosto jer su na ovaj način konkurenciji otvorena vrata za neselektivno iznošenje istina, poluistina ili neistina, a bez dovoljno jakih dokaza.

Ne razumem, čemu onda služi APR, NBS i nadležni sud, ako je dozvoljeno da država otvori sajt, a uz sajt i organizovanu međusobnu pljuvačinu.

Da li sam ja ovo pogrešno razumeo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 08:56 - pre 167 meseci
Ovo je neki mambo jambo private projekat, tu je cenovnik:

http://www.crnalista.rs/cenovnik.aspx
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 09:32 - pre 167 meseci
Jes' 'vala. Koliko ja vidim ne postoji nesto sto se zove "Agencija za privredne prekršaje RS", tako da bi ovi mogli biti tuzeni zbog laznog predstavljanja i dovodjenja u zabludu.

P.S. Pogresno si razumeo, iza ovoga ne stoji drzava koliko ja vidim, cak je i whois zasticen da se vidi ko je vlasnik. Ovo je neki bedni pokusaj da navuce firme da plate odredjenu sumu za "uslugu", dovodjenjem u zabludu da je to nesto sto ej drzava organizovala.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 09:39 - pre 167 meseci
Klasicna prevara sa "autoritativnim" imenom - kao "Agencija za nagrade" :)

@StORM48 - jesi, pogresno si razumeo - sto je i bila namera autora sajta na zalost. Dosta ljudi ce jednostavno pretpostaviti da se radi o necemu iza cega je drzava zbog samog naziva.

Pretpostavljam da u Srbiji postoje neki zakoni koji bi trebalo da regulisu ovo...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 09:46 - pre 167 meseci
Trebalo bi prvo sebe da stave na crnu listu, ako su uopste i registrovani, a izgleda da se radi samo o fizickom licu koje pokusava da vara narod i pritom da radi na crno... Na sajtu nigde podataka o firmi/vlasniku i td, a vlasnik domena nepoznat... :)

Podaci o vlasniku
Aktivirana je zastita podataka o kontaktu za domen.

Sta reci.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 10:38 - pre 167 meseci
Znači, sumnje su opravdane.
Mislim, nisam bio ubeđen da država stoji iza ovoga, ali ovakav način direktnog reklamiranja ne može da ostane neprimećen od nadležnih, jer je u pitanju svojevrstan oblik reketa, tj. ucene: "ko nam plati, može da se brani, ali i da sam pljuje po konkurenciji".

Naravno, ne bi me čudilo da ovakva praksa bude opravdavana od nekih struktura, pošto pozitivne strane definitivno postoje, ali je problem što je nemoguće izvršiti klasifikaciju na istinite i neistinite. Što znači - ovo treba zabraniti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 14:53 - pre 167 meseci

Citat:
d) Crnalista.rs ne garantuje za tačnost, ispravnost ili potpunost bilo koje informacije na sajtu i ne odgovara za bilo koju grešku ili propust koji proističu iz korišćenja ovih informacija, (ii) bilo kvarova, kašnjenja ili prekida isporuke svih sadržaja ili usluga na sajtu, ili (iii) gubitak ili štete nastale usled korišćenja sadržaja ili usluga.


Stvarno ne znam sta sve nece izmisliti da bi prevarili ljude.... Eh, toliko posla za male pare.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 15:11 - pre 167 meseci
Citat:

i ne odgovara za bilo koju grešku


Kako mali Perica zamislja zakone... Hej, dovoljno je samo da prevarant napise "Disclaimer" i sve je OK :-)

Nadam se da ce se ovom tipu uci u trag.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
213.196.119.*



+42 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 16:02 - pre 167 meseci
Citat:
* Cene su u dinarima, sa uračunatim porezom


bitno je da je porez uracunat -
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.tn.glocalnet.net.



+7 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 18:58 - pre 167 meseci
zar nema neki WHOIS za .rs?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 19:07 - pre 167 meseci
Ima...

http://www.rnids.rs/sr/whois

...samo sto ne vredi u ovom slucaju, jer su podaci o vlasniku zasticeni.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 20:02 - pre 167 meseci
Idem da napljujem svoju firmu, da iznesem brdo laži i neistina, pa da tužim vlasnika
 
Odgovor na temu

strba79

Član broj: 264103
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 20:41 - pre 167 meseci
Ideja je ok,
Ali je za istu potrebna mnogo ozbiljnija realizacija iza koje stoji drzava i neki portal koji bi povezivao poresku upravu , narodnu banku , apr i trgovinski sud...Jer po meni ne postoji veza izmedju narodne banke i agencije za privredne registre.. Dokaz je to sto neko moze da izbrise firmu iz registra, a koja je pritom u blokadi agencije za prinudnu naplatu...
Desavaju se prevare, osnivaju se firme ili kupuju postojece koje nisu bile u blokadi, kupuju se menice i njima se podize roba, koju privredni subjekat koji je izdao istu nikada i ne naplati

Ozbiljna drzava takve stvari koje traju xxx godina mora da spreci, ali mi to ocigledno nismo..:(

POzz
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 20:51 - pre 167 meseci
Mislim da APR i nije mnogo briga da li je firma u blokadi, sve dok su u trenutku gašenja izmireni svi porezi, doprinosi, i sve ono što država ubire. Za dugove prema bankama ili dobavljačima ih i nije baš mnogo briga. Banke svoje kredite osiguravaju, tako da su i one osigurane. Ostaju samo dobavljači.
 
Odgovor na temu

strba79

Član broj: 264103
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 21:13 - pre 167 meseci
Pa da u pravu si potpuno, svi funkionisu zasebno (cak ni apr i poreska uprava nemaju vezu..), ali trebalo bi da se nekako napravi portal koji bi pokazivao referentne informacije za sve, a ne da svako sebe gleda... Ciljdrzave bi trebalo da bude da naporavi zdravo okruzenje jer ovako i ako je privreda na niskim granama sa firmama koje ostave dug od par miliona dobavljacima koji se nikada i ne naplati celo okruzenje se jos vise urusava... a onda sve ide na dole...
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS24.07.2010. u 21:44 - pre 167 meseci
Ovo je katastrofa od sajta. Totalna zloupotreba. I nadam se da ce ga zatvoriti narednih dana, i uhapsiti vlasnika. Za proveru drugih preduzeca tu je NBS i APR, a ovakvi sajtovi moraju biti definisani Zakonom.

Katastrofa

Ime domena crnalista.rs.
Status Aktivan
Datum Registracije 17.07.2010
Datum Poslednje Izmene 20.07.2010
Datum Isteka Registracije 17.07.2011
Registar ORION TELEKOM d.o.o.
DNS serveri
Naziv dns1.orion.rs.
IP adresa 77.105.36.77
Naziv dns2.orion.rs.
IP adresa 77.105.37.77
Naziv dns3.orion.rs.
IP adresa 67.18.147.77
Naziv dns4.orion.rs.
IP adresa 117.121.241.236
Vlasnik Aktivirana je zastita podataka o kontaktu za domen.

Dzabe mu zastita kad se pojavljuju imena nasih operatera. Tu je Orion Telekom i SezamPro hosting. Pa eto posla za nadlezne drzavne organe, da sto pre uhapse doticnog prevaranta ili prevarante
 
Odgovor na temu

petar18788

Član broj: 264991
Poruke: 2
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS25.07.2010. u 01:43 - pre 167 meseci
Evo i ja nešto da kažem na ovu temu... Zvuči sumnjivo i slažem se da treba rešiti na nivou države pre svega. Ovakva stvar bi zaista bila korisna kada bi bila legalna i kad bi se znalo da je to provereno. Šta meni znači kad dam robu nekome ako mu račun nije u blokadi? Pa možda je već nekog prevario (njih 10) ali nije još stiglo do blokade računa, pa ću i ja da budem 11.

Ja sam poslao "žalbu" kako oni to zovu i tražili su mi da im pošaljem skenirani dokument na osnovu kog se žalim, konkretno ugovor koji sam pomenuo. Mada opet i to može da se "skenira", tako da ne znam šta da mislim.

Jel ima neko ideju KOJI zakon ovaj sajt krši? Ima li nekih pravnika ovde da to malo pojasne?


Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

jovan1205
Jovan Milić

Član broj: 264994
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS25.07.2010. u 02:44 - pre 167 meseci
Ja sam video ovakve liste na dosta foruma, o automehaničarima, molerima, vodoinstalaterima itd itd.
Nisam čuo da je neko tužio i hapsio te vlasnike foruma? Ne vidim razliku između pljuvanja na forumu i pljuvanja na nekom portalu... I jedno i drugo kontroliše NEKO ko nije ni sud ni agencija ni ništa.
Ma kod nas je sve moguće, kad nema zakona. I kad ga bude prepisaće ga sa zapada i to je to... Kad sam kod toga, na zapadu postoje ovakvi, PRIVATNI sajtovi sasvim legalno???
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS25.07.2010. u 07:20 - pre 167 meseci
Citat:
Uklanjanje pravnog lica korisnika sa crne liste, pod uslovom da su sve postojeće žalbe u tom trenutku demantovane


Citat:
I uklanjanje: 1000 din.
II uklanjanje: 5000 din.
III uklanjanje: 100000 din.


hahah.... cudi me da nije 999, 4999 i 99.999 din...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS25.07.2010. u 07:52 - pre 167 meseci
Cccc, kakva prevara i bezobrazluk. Nadam se da ce ovi pametnjakovici bar da fasuju pristojnu novcanu kaznu, ako vec ne zavrse iza resetaka.

Sajt se hostuje kod domaceg provajdera tako da drzavnim organima nece biti problem da saznaju ko je iza ovoga.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Crna lista & Agencija za privredne prekršaje RS

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22029 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.