Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?

[es] :: GSM - telefoni :: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?

[ Pregleda: 3810 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?16.08.2010. u 00:25 - pre 165 meseci
Pozdrav svima

Sledećeg meseca bi trebao da odem u sloveniju i razmišljam sad da li postoji mogućnost da tamo kupim neki zanimljiv jeftiniji mobilni telefon na nekoj akciji ili slično, uzeo bi ga za poklon i želeo bi da to bude neki lep aparat a da me opet ne košta "puno", recimo Nokia C5 bi bila lep izbor ili čak možda neki android htc... E sad, pošto nikad nisam imao susreta sa telefonima koje "prodaju" provajderi u sklopu paketa (kao što, ako se ne varam, vip taj isti C5 prodaje za 1 dinar uz neki paket) interesuje me šta je potrebno da bi kao strani državljanin kupio takav telefon a da me povoljno izađe??? Šta na primer sprečava nekog stranca da dođe u vip, uzme taj telefon za 1 din, ode u inostranstvo, baci karticu telefon dekodira i zaboravi na plaćanje pretplate?
Ovo je naravno prevara prema provajderu ali znajući koliko nas kao potrošače isti šišaju cenama ne bi mi bilo ni malo žao da ovako zeznem provajdera, svakako oni debelo zarade na meni tj. svima nama...

Mnogo bi mi značila informacija nekog ko ima uvid u slovenačko tržište pošto ću ja tamo biti tek 2-3 dana (poslovni put) pa neću imati mogućnosti da razgledam nego ako naiđem na neku interesantnu ponudu odluka mora pasti odmah!!!
Ono što me još interesuje tiče se dekodiranja takvog telefona, pošto su jedino te provajderske ponude "povoljne" to znači da takav telefon neće raditi kod nas (srbija) te da će on morati da se dekodira i/ili debrendira. Nedavno sam se raspitivao za dekodiranje hrvatske nokije 2700 i došao do nekih "zanimljivih" informacija oko dekodiranja, naime većina telefona može da se dekodira da bi radili kod nas jedino je problem što kod nekih to ide lakše pa je i cena niža a kod nekih ide teže pa cena dekodiranja ide i preko 70eura što je naravno neprihvatljivo, kupiti telefon za 30tak eura i onda još dati 70 za dekodiranje je apsurdno kad isti taj telefon (nokia 2700) kod nas košta manje od 100e. Poenta moje priče je da bi pre kupovine bilo dobro raspitati se tj. nekako saznati koji telefon je "decode freandly" tj. ima prihvatljivu cenu dekodiranja od recimo nekih 30eur max. a koji po tom pitanju treba izbegavati, da li možda postoji neki sajt ili bilo koji drugi način kojim bi mogao brzo saznati kako se kreće cena dekodiranja kod nas dok recimo stojim ispred radnje i razmišljam hoću li uzeti ili ne telefon.

Nadam se da ste shvatili situaciju
Zahvaljujem se unapred na svim korisnim odgovorima i smernicama...
Poz.

-----
Evo malo sam tražio po internetu i našao neke zanimljive ponude: Samsung Galaxy S za 1 euro, Nokia E52 za 69 eura, Nokia E63 za 9 eura... Pa čak i HTC Wildfire za 100 eura izgleda kao ok dill a simobil ima i drugih zanimljivh modela do 50 eur... Ovo su naravno sve telefoni uz višegodišnju pretplatu na neki paket!!!

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 16.08.2010. u 01:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 16.08.2010. u 01:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 16.08.2010. u 01:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?16.08.2010. u 12:12 - pre 165 meseci
Razmisli malo u drugom pravcu, odeš sada kod nas u recimo Vip i kažeš da si stranac i da bi hteo C5 za dinar. Da li bi to prošlo tek tako i oni ti daju telefon a ti baciš karticu i odneseš ga? Sigurno može ali uz neke veće ili manje prevare. Ni oni nisu toliko naivni pa otprilike tako planiraj. U svakom slučaju je ovde kod nas ogromna većina telefona u slobodnoj ;) prodaji tako došla što znači da se može na ovaj ili onaj način.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?18.08.2010. u 20:48 - pre 165 meseci
Ma znam ja priču nego sam mislio da neko možda zna način da zaje**m slovence malo, ionako oni mene zaje****ju skoro svaki dan pa rekoh da im vratim malo
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?18.08.2010. u 23:28 - pre 165 meseci
Treba ti lična karta ili pasoš iz koga se vidi da imaš prebivalište na teritoriji Slovenije.
Da bi istu dobio moraš biti državljanin Slovenije.
Isto se traži u našem MTS-u, Telenoru i VIP-u.

Znači jedino kao Romii kod nas: ukradena (nađena) lična karta, zalepiš sliku,
malo mastila razmrljaš na one 3/4 dela pečata koji je na slici...
I to košta:
- ukradena (nađena) lična karta 10-20e,
- 10e "majstoru" za pečate da bude sigurno,
- bar 10e nekome ko nije "slikan" u MUP-u da on uzme telefon, da te ne bi našao MUP po slici iz dosijea i
- platiš telefon uz paket.

Ne verujem da u Sloveniji još uvek važe papirnate lične karte, tako da i
ta verzija najverovatnije otpada, jer na elektronsku LK se ne lepi slika.

Inače znam puno ljudi koji su, na svoju LK, regularno uzeli telefon kod naših operatera
uz paket i jednostavno ne plaćaju rate. Broj im isključen ali ostao telefon.
Već godinama. I to kod sva 3 operatera po telefon.
Niko od njih nije osuđen do sada.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?19.08.2010. u 00:40 - pre 165 meseci
Citat:
miki069:Ne verujem da u Sloveniji još uvek važe papirnate lične karte, tako da i
ta verzija najverovatnije otpada, jer na elektronsku LK se ne lepi slika.

E majku im kapitalističku, na sve su mislili.
Ne može čovek ni pošteno da ih prevari
Ništa, izgleda da ću uzeti tel. samo ako naletim na neku
extra promociju za tel. nevezane za paket tj. operatera...
 
Odgovor na temu

Ned26
Neso Sabic
IT, kompjuterski servis
Kraljevo

Član broj: 266746
Poruke: 11
*.emea.ibm.com.



Profil

icon Re: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?09.09.2010. u 15:22 - pre 164 meseci
ja sam nedavno u austriji kupio sasvim pristojan noki telefon, vec dekodiran, za 29 eur
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Jeftini-ji telefon iz Slovenije? i dekodiranje istog?

[ Pregleda: 3810 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.