Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?

[es] :: Zaštita :: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?

[ Pregleda: 2280 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angdjela
Andjela Zunic
student
Novi Sad

Član broj: 267148
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?29.08.2010. u 00:54 - pre 166 meseci
Evo lista u *txt, pa me sad zanima sta ti fileovi rade i koje od njih smem obrisati, ako neko zna da mi pojasni!

Hvala Vam unapred!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?29.08.2010. u 02:47 - pre 166 meseci
Budi malo konkretnija, koji problem imas i kakvi su fajlovi u pitanju? Daj nam neki screenshot...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?29.08.2010. u 10:16 - pre 166 meseci
Fajlovi/folderi deluju legitmno, sto znaci da ih ne trebas brisati.

Imas li nekih konkretnih problema sa racunarom? Da li AV nesto prijavljuje?
 
Odgovor na temu

angdjela
Andjela Zunic
student
Novi Sad

Član broj: 267148
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?29.08.2010. u 11:03 - pre 166 meseci
Ma nemam ja konkretnih problema sa tim fileovima , nego sam nesto istrazivala, pa me sad zanima koju funkciju obavljaju , ako neko zna i da li bi bila tragedija ako takve fileve obrisem ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?29.08.2010. u 12:13 - pre 166 meseci
To ide ovako, ako dobro znaš čemu ti fajlovi služe i šta rade i tačno znaš da ti nisu potrebni, obriši. Ako nisi sasvim sigurna, ne diraj ništa. Uopšte nema potrebe da saznaš čemu služi baš svaki fajl, ti imaš neke svoje dokumente/slike/muziku ... i to briši, ostalo ne diraj. Nemoj da istražuješ tako i pitaš okolo, neko će da te navuče i onda sledi reinstalacija.

Kratak primer, nekad davno me kolega zvao da pogledam zašto mu komp ne radi. Jedino što je inače znao je kako se uključuje komp, kako se startuje Windows (vreme win 3.11 i word 2) i kako se kucaju dokumenti. Elem, hard (40MB) mu se prepunio i on rešio da na svoju ruku oslobodi prostor. Hm, autoexec.bat ... ne znam šta je to, brišem. Command.com ... ja to nisam napravio, brišem. Direktorijum dos ... nemam pojma šta je ... brišem. Na c: disku neki fajlovi io.sys i msdos.sys ... ma kome to treba, brišem. I tako on pobriše to i začudo komp neće da radi.
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?29.08.2010. u 18:19 - pre 166 meseci
Citat:
angdjela: Ma nemam ja konkretnih problema sa tim fileovima , nego sam nesto istrazivala, pa me sad zanima koju funkciju obavljaju , ako neko zna i da li bi bila tragedija ako takve fileve obrisem :-) ?


Ako bih ti pisao za svaki file koju funkciju obavlja trebalo bi mi dosta vremena.
Ukoliko zelis da se bacis u istrazivacki rad, obavezno ukljuci i google u istrazivanje.


Vecina fajlova je od .NET Frameworka: http://en.wikipedia.org/wiki/.NET_Framework
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Zna li neko sta ovi fileovi rade i koje smem obrisati?

[ Pregleda: 2280 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.