Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta mislite o Nokia c6 ?

[es] :: GSM - telefoni :: Šta mislite o Nokia c6 ?

[ Pregleda: 3976 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Šta mislite o Nokia c6 ?09.09.2010. u 16:01 - pre 164 meseci
Ajde mi malo pomozite,zapeo mi za oko Nokia c6,skoro da sam gotov da ga uzmem,a i stari sam korisnik telenora pa mi se čini da je povoljno.
Evo par pitanja:
1.Negde vidim da piše agps ,a negde gps.Skapirao sam da agps koristi intenet konekciju za pozicioniranje,ali da li to znači da ima i "klasičan gps"?
2.Da li se na njega može instalirati garmin i da li ga vredi instalirati ako ima samo agps?
3.Da li neko ima ovaj tel. i kako se pokazao?
Gledam tamo-amo po netu i ne izgleda mi loše - zanima me vaše mišljenje.Meni bi pokrio sve ,ako ta navigacija vredi onda i više nego što mi treba ( i tu ne mislim na fb i slične budalaštine,već na email,pregled dokumenata ,net i sl)
dare023
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
212.178.239.*



+35 Profil

icon Re: Šta mislite o Nokia c6 ?09.09.2010. u 20:20 - pre 164 meseci
1. Ima klasičan GPS, a opcija aGPS je prednost i to se uključuje i isključuje u zavisnosti od potrebe. Kada je aGPS uključen telefon se brže uspostavlja vezu sa satelitima jer preko interneta preuzme podatke koji su mu trenutno sateliti najpogodniji za konekciju.

2. Na svaki telefon koji ima Symbian OS, a ovaj ima, može se instalirati Garmin. Ako telefon u sebi nema GPS, Garmin može da radi uz pomoć eksternog GPS prijemika koji Bluetootom uspostavlja vezu sa telefonom.

3. Nemam C6 i ne znam kao se pokazao.

P.S.
Ja korsitim N95 i imam instaliran Garmin. Uključen mi je aGPS i u SRB troškovi su zanemarljivi, a kada sam u romingu isključujem aGPS jer ne znam koliko bi me to koštalo i ne želim da rizikujem. U situacijama kada aGPS isključim, prilikom pokretanja Garmin aplikacije telefonu je potrebno malo više vremena da uspostavi vezu sa satelitima.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Šta mislite o Nokia c6 ?10.09.2010. u 14:09 - pre 164 meseci
Hvala na odgovoru!

dare023
 
Odgovor na temu

ARHITEKTA
Goran Pivasevic
arhitekta

Član broj: 168390
Poruke: 25
*.teol.net.



Profil

icon Re: Šta mislite o Nokia c6 ?12.09.2010. u 22:02 - pre 164 meseci
Ja sam kupio C6 :)

Ono sto mogu reci je da je C6 spoj 5800 i N97 .
Ja se ne razumijem bas u telefone, ali sam trazio sebi telefon koji je moderniji, ali da nije previse skup. Mislim da je C6 bas taj telefon.
 
Odgovor na temu

marko.mi2
Marko Cavic
Dizajner, PrePress Operater, Foto-Oko
Novi Sad

Član broj: 283156
Poruke: 6
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.mi2design.com/mobile


Profil

icon Re: Šta mislite o Nokia c6 ?11.04.2011. u 13:16 - pre 157 meseci
Svejedno ti je da li je A-GPS ili "samo" GPS, jer radi i u jednom i u drugom slucaju. Nokia je svakako omogucila preuzimanje besplatnih mapa sa njenih servera, pa ova Assisted funkcija moze da se iskljuci u podesavanjima Maps i ne trosi kredit ili podatke. Ipak, na Nokijine mape Srbije jos cemo morati da sacekamo...

Sto se Garmina tice, sve radi kao sat! Instalirao sam najnovije 2.4 mape SiCG i sve je u redu. Ipak, postoji jedan mali problem - mapa se u landscape polozaju displeja prikazuje na samo 2/3 ekrana, dok ostatak izgleda kao odraz u ogledalu tog prikaza, kao prelomljen, sto je, ipak softverski problem najveceg broja Garmin aplikacija, jer su pisane za starije modele telefona, pa ne mogu da razvuku mapu na celu povrsinu displeja. Navigacija radi i sa otvorenom i sa zatvorenom tastaturom, sto recimo nije bio slucaj sa N95, a hladan start je onako, relativno brz.

Sto se softvera telefona tice - tu i tamo zna da se zakuca bas, bas, ali je stabilniji od prethodnika - X6 ili 5800. Novih nadogradnji nije bilo u skorije vreme, pa se nadam da ce uskoro stici nesto dobro. Ima sve kao i svi klasicni Symbian telefoni, s tim da mu je QWERTY neverovatno dobar! Mnogo ga je lakse koristiti od HTC-ovog QWERTY-ja. Na sta tacno mislim pogledajte na ovim slikama: http://mi2design.com/mobile/?p=157
Inace, na Ovi Storeu se moze pronaci gomila besplatnog softvera koji je ili fenomenalan ili potpuno neupotrebljiv. Kamera, video snimanje i muzički plejer su sasvim solidni. Ipak, u poredjenju sa Androidom je zaostao. Iskreno...
Marko MI2
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Šta mislite o Nokia c6 ?

[ Pregleda: 3976 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.