Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postizanje potpuno crne pozadine za slikanje motiva u kristalu?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Postizanje potpuno crne pozadine za slikanje motiva u kristalu?

[ Pregleda: 3695 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Postizanje potpuno crne pozadine za slikanje motiva u kristalu?28.09.2010. u 21:11 - pre 165 meseci
Pozdrav!

Zna li neko način na koji bih mogao da postignem ovakav efekat prilikom slikanja kristalnog oblika? Znači da izvor svetlosti osvetljava kristal zbog vidljivosti motiva, a da pozadina kristala bude potpuno crna bez imalo senki od svetla. Nisam ekspert u ovome pa verujem da nisam najbolje ni objasnio ali nadam se da ćete me skontati.

Ja sam probao postaviti kristal u jednu malu ručno napravljenu drvenu kutiju zamračenu sa svih strana, a izvor svetlosti je pretpostavljam isti kao i na ovom video (sa donje strane), unutrašnjost sam izlepio crnim papirom, ali ne vredi - Vide se senke od svetla iako je rupica kroz koju svetlo prolazi 2.5x1.5cm. Da je rupica manja, manje svetlosti bi išlo na kristal pa bi samim tim model bio slablje osvetljen(vidljiv)...

[Ovu poruku je menjao deZio dana 30.09.2010. u 09:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Postizanje potpuno crne pozadine za slikanje motiva u kristalu?28.09.2010. u 21:27 - pre 165 meseci
Preširoka tema.

U najkraćem, treba Ti usmereno svetlo (snoot modifikator za rasvetu), dovoljno udaljena pozadina crne boje (u tome je trik eliminisanja refleksija) i pojačan kontrast u postprocesu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Postizanje potpuno crne pozadine za slikanje motiva u kristalu?30.09.2010. u 08:30 - pre 164 meseci
Hvala na savetima. Pokušaćemo i tu varijantu..:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Postizanje potpuno crne pozadine za slikanje motiva u kristalu?

[ Pregleda: 3695 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.