Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izvorno kodiranje (Source coding)

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: izvorno kodiranje (Source coding)

[ Pregleda: 1391 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Party_ZAN
djana admir
sarajevo

Član broj: 139971
Poruke: 1
109.175.86.*



Profil

icon izvorno kodiranje (Source coding)28.10.2010. u 13:11 - pre 163 meseci
pozdrav,
imam seminarski na zadatu temu, iz Digitalnih telekomunikacionih sistema, pa sam zapeo na zadacima...zadaci se odnose na μ-255 kompandovanje...zaista nemam prestavu kako to da uradim...ima nekih formula u vezi ovoga, al meni nista ne znace :D
ovako ide tekst zadatka/zadataka:

1.
(a) Signal je dobijen propuštajući 1-kHz četvrtasti signal kroz niskopropusni filter sa odrezom na 5.1 kHz. Rezultujući signal je kvantiziran koristeći 6-bitni PCM. Pronaći odnos signal-šum kvantizacije.
(b) Ponoviti analizu, pretpostavljajući da je primjenjen sistem kompandovanja μ-255.

--pod (a) je urađen, ali (b) nemam pojma :(

2.
Ako se primjeni μ-255 kompandovanje u sistemu kvantizacije sa signalom

s(t) = 20 cos 100π t + 17 cos 500π t

koliko bita kvantizacije je potrebno da se postigne odnos signal-šum kvantizacije od 50dB?

--ovaj ne znam nikako :(

3.
Pronaći srednju kvadratnu grešku kvantizacije kada je signal sa gustinom vjerivatnosti prikazanoj na slici:
(a) Uniformno kvantiziran koristeći 5-bitnu kvantizaciju.
(b) Kompresovan prema formuli
F(s) = √|s| sgn(s)
i nakon toga uniformno kvantiziran koristeći 5-bitnu kvantizaciju.
(c) Kompresovan prema pravilu μ-255 i nakon toga uniformno kvantiziran koristeći 5-bitnu kvantizaciju.
Ponoviti (a), (b) i (c) za slučaj 4-bitne kvantizacije.
--
Ako je od pomoci moj seminarski mogu ga poslati mailom...nadam se da ce mi neko izaci u susret...svaka pomoc je dobro dosla...
p.s. ne znam jesam li na pravoj temi :)

unaprijed hvala





 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: izvorno kodiranje (Source coding)

[ Pregleda: 1391 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.