Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seminarski rad - Raised cosine rolloff filter - MATlab SIMULINK

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Seminarski rad - Raised cosine rolloff filter - MATlab SIMULINK

[ Pregleda: 2634 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majoneza
student
Split

Član broj: 251804
Poruke: 3
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Seminarski rad - Raised cosine rolloff filter - MATlab SIMULINK07.07.2011. u 12:18 - pre 155 meseci
Pozdrav.

Dakle, problem je sljedeći. Trebam projektirat sustav u Simulinku koji simulira rad Raised cosine rolloff filtra (na naški je nešto tipa povišeni kosinus filtar ili tako nešto).

Znači, treba imat izvor koji je periodički slijed jediničnih impulsa s razmakom 1 ms, ali nasumično pozitvne ili negativne vrijednosti. Iz tog bloka bi išlo dalje u filter i u scope da se vidi izlaz.

Prvi problem je randomiziranje izvora. Za izvor koristim Pulse generator (pod simulink -> sources) koji je sample based. Tu dolazimo do prve prepreke, jer on i dalje izbacuje pravokutni impuls umjesto jediničnih impulsa. Pokušao sam i korištenjem derivatora, al on samo napravi pilu od pravokutnog. Tako da je to zasad nepoznanica.
Kad spojim to sve na filter javlja grešku: "Error reported by S-Function 'sdspupfir2' in 'cosflit/Raised Cosine Transmit Filter/FIR Interpolation': All sample times for this block must be discrete."

S obzirom na grešku, prešao sam na metodu sa diskretnom derivacijom (discrete derivative blok), s kojim filter radi, al opet kad se gleda izlaz sa tog derivatora, nije to ono što treba.

Dakle, zanima me kako postići da od pulse generatora dobijem jedinične impulse, a potom i kako ih randomizirat, tj. da budu nasumično pozitivni i negativni.

Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Seminarski rad - Raised cosine rolloff filter - MATlab SIMULINK

[ Pregleda: 2634 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.