Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica

[es] :: Web razvoj :: nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica

[ Pregleda: 5563 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica14.07.2011. u 00:50 - pre 154 meseci
Dakle, sta je bolje:
a) nekisajt.com/stranica.html
ili
b) nekisajt.com/stranica

Resenje b) ne znam kako da izvedem (pretpostavljam da nije komplikovano). Vidim da se sve cesce praktikuje da se stranice prikazuju bez ekstenzije. Koje su dobre strane toga zbog kojih bi eventualno trebalo izmeniti "/straica.html" u "/stranica" (tj. bez ".html")?

Resenje a) praktikujem i takve stranice su mi godinama dobro rangirane na Google.

Ukoliko ima svrhe to raditi postoji li nacin za bezbolni prelazak iz "nekisajt.com/stranica.html" u "nekisajt.com/stranica" tj. tako da se ne zbuni Google, da se zbog te promene ne poremeti rangiranje dobro pozicioniranih stranica.


Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica14.07.2011. u 20:01 - pre 154 meseci
Isto je.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.161

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica17.02.2017. u 01:55 - pre 86 meseci
Mislim da je a. bolje u smislu izbjegavanja 404 greške. U slučaju pod b. mislim da moraš imati obavezno index.html dokument u stranica direktoriju i taj dokument će automatski biti prikazan. Dakle, stranica je ovdje ime direktorija, a ne dokumenta.

Što se tiče brzine, trebalo bi da nekisajt.com/stranica.html manje oprerećuje server, jer u drugom slučaju npr. Apache počne po default-u da traži index.html.

Ali to je možda samo prvi put jer vjerovatno odmah odredi index.html kao prvo što će servirati da ne mora svaki put analizirati svaku datoteku.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica21.02.2017. u 20:08 - pre 86 meseci
Mislim da se uopšte ne radi ovde o HTML stranicama na serveru, već su u pitanju PHP ili strane sa nekim drugim skript jezikom, a pomoću posebnih konfiguracionih fajlova (uglavnom u .htaccess) se reguliše koji fajl će server poslati na osnovu zadatog linka.

Uglavnom se radi nešto drugo, npr. umesto da imate link "nekisajt.com/stranica.php?id=12" koristite "nekisajt.com/stranica/12", a u .htaccess je definisano kako da server prevede "/stranica/12" u "/stranica.php?id=12" i sa tim parametrom pošalje "stranica.php" interpreteru.



Ako hoćeš da korisnici otvaraju PHP strane, ali da ne pišu ekstenziju, imaš neka ponuđena rešenja ovde:
http://stackoverflow.com/quest...php-extension-with-mod-rewrite
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: nekisajt.com/stranica.html vs nekisajt.com/stranica

[ Pregleda: 5563 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.