Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upozorenje za facebook i email-ove!

[es] :: Security :: Upozorenje za facebook i email-ove!

[ Pregleda: 1803 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bjdarko

Član broj: 275074
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.solarnipaneli.org


+7 Profil

icon Upozorenje za facebook i email-ove!16.08.2011. u 21:00 - pre 153 meseci
Zadnjih dana se obestinjuje, bar na ovim prostorima, najava hakera na facebook. U roku od nekoliko sati promenili su lozinke na face-u i email-u koji koriste za ulogovanje tako da su se ljudi našli u teškom problemu ako su zaboravili šifre ili na to nisu obraćali pažnju pa ih zagubili. Ja sam imao dosta problema da povratim profil i email na google. Dakle, istovremeno i face i google su menjali i to vam pišu na srpskom, dakle neki naši, mada mislim da se radi o sinhronizovanom napadu sa strane. I interesantno je to što upadaju još, ljudima zadržavaju statuse mada ih ne diraju. Imao sam i priliku da pričam sa osobom-hakerom koji je ukrao profil mojoj prijateljici kojoj je bio ugašen komp. Dakle, budite ljudi obazrivi, jer se jako lako pada pod njihovu kontrolu: Pošalje vam prijatelj čist komentar na chat, koji je već "obrađen" i on tu više ne može ništa, i zamoli vas da kliknete na jedan čudan url. I to je to, ništa više, savladani ste samo jednim klikom.

Pomet u glavu. Pozz!
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Upozorenje za facebook i email-ove!16.08.2011. u 22:25 - pre 153 meseci
Citat:
Pošalje vam prijatelj čist komentar na chat, koji je već "obrađen" i on tu više ne može ništa, i zamoli vas da kliknete na jedan čudan url. I to je to, ništa više, savladani ste samo jednim klikom.


Hehe kakav opis :)

Uglavnom ne klikcite po "cudnim urlovima", uvek proverite sta pise u status i adres baru, zatim ne koristite iste sifre za razne servise (tipa Google, Facebook, ...), ne koristite ona securiti pitanja sa tacnim odgovorima jer uvek neko moze da sazna ko vam je bila uciteljica ili npr devojacko prezime.


“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Upozorenje za facebook i email-ove!17.08.2011. u 09:16 - pre 153 meseci
Citat:
bjdarko: Pošalje vam prijatelj čist komentar na chat, koji je već "obrađen" i on tu više ne može ništa, i zamoli vas da kliknete na jedan čudan url.

Ovo obicno ne salje prijatelj nego mrezni crv - kad neko klikne biva zarazen, crv pokupi sta mu treba od kontakt informacija i salje se dalje sam. To je isto tako funkcionisalo i pre desetak godina sa emailovima, samo je sad druga platforma u pitanju. Naravoucenije, ako nisi ocekivao nesto od ljudi koje poznajes, tri puta proveri da li su ti bas bas oni to poslali pre nego sto to otvoris, kliknes na URL ili sta vec.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Upozorenje za facebook i email-ove!

[ Pregleda: 1803 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.