Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče

[es] :: GSM - telefoni :: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče

[ Pregleda: 1900 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče30.11.2011. u 21:55 - pre 150 meseci
Danas kod jednog kolege smotrim Galaxy S, kaže kupio za 290 jura, nov, ali sa garancijom od 6 meseci.
Kupio u nekoj prodavnici mobilnih, malo se i cenkao i skinuo sa 300.

E, sad, takav fon košta uz normalnu dvogodišnju garanciju mnogo više, zar ne? Jer, ovaj je skidan sa neke mreže, verovatno nov, a možda i ne baš 100%, menjan softver ili već.
Ali, jeftiniji..
E, sad, pitam se, kolika je lutrija uzeti takav telefon? Je l' kupujete skuplje telefone iz ovih izvora?
(Hajde za neki od 3-4 'iljade, nema veze, ali od 30 je investicija.)
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče30.11.2011. u 22:18 - pre 150 meseci
Ima prodavnica koje nude skracenu garanciju pored standardne, uglavnom 1god i cena je oko 10% manja (pricam o potpuno novim telefonima koji nisu skidani sa mreza). Uglavnom online prodavnice imaju tu foru.
Generalno verovatno zavisi od toga sta planiras da radis sa telefonom i koliko da ga zadrzis. Ako cesto menjas telefone i planiras da voidujes garanciju na neki nacin puna garancija ti mozda ne znaci mnogo.
Da li je lutrija sa tim galaxy s-om, ne znam, ali 300e za taj telefon skinut sa mreze i 6 meseci garancije je mnogo.


edit: inace ja imam skracenu verziju garancije od 1god iz online shopa, trazio sam nov i bez garancije ali nisam nasao. Mozda gresim, ali racunam da posle godinu dana i ako crkne necu moci da sedim mesec dana i da cekam da ga poprave, vec cu da pazarim nesto drugo.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče30.11.2011. u 23:32 - pre 150 meseci
Citat:
Ima prodavnica koje nude skracenu garanciju pored standardne, uglavnom 1god i cena je oko 10% manja (pricam o potpuno novim telefonima koji nisu skidani sa mreza). Uglavnom online prodavnice imaju tu foru.
Generalno verovatno zavisi od toga sta planiras da radis sa telefonom i koliko da ga zadrzis. Ako cesto menjas telefone i planiras da voidujes garanciju na neki nacin puna garancija ti mozda ne znaci mnogo.

E, nisam znao za tu "normalnu" skraćenu garanciju.
LM, ne menjam telefone često, na > 1 god.. Videću, stigao je Desire Z u Telekom, merkam njega. Ipak preferiram garanciju od bar 1 god, ne daje mi se cifra za neke sumLjive aparate.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče30.11.2011. u 23:55 - pre 150 meseci
Pa ne znam dal je "normalna", tj da li mogu tako da nude ispod minimuma, ali dosta prodavnica ima tu opciju. Ako ti odgovara mts paket, onda ti je to verovatno najbolje resenje:) Anyway, ne verujem da su aparati sumnjivi, vec da su im manje garancije zgodnije. Za ove skinute sa mreze za koje se cenkaju vec ne znam :)
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče01.12.2011. u 08:57 - pre 150 meseci
Pajaja, hvala na informacijama.
Jutros iznenada utopih stari fon i odmah potom narucih Desire Z kod mt:s-a!
Stize im tek u ponedeljak, ima da precupkam vikend :)))
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče01.12.2011. u 10:28 - pre 150 meseci
Ako dobijete fiskalni račun, garancija je 24 meseca bez obzira šta vam prodavac rekao.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Lokalni prodavci, "garancija" od 6 meseci i druge priče

[ Pregleda: 1900 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.