Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile

[es] :: Izdavaštvo :: Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile

[ Pregleda: 1536 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelmil
Beograd

Član broj: 225245
Poruke: 23
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile24.01.2012. u 13:38 - pre 148 meseci
Kod otvaranja fotografija u Photoshop-u (te fotografije se vec nalaze u InDes. dokumentu), prijavljuje mi gotovo kod svake: Embedded profile mismatch i kod pojedinih Missing profile.

U prvom slucaju ponudjene su mi opcije: 1. Use the embedded profile (intead of the working space)
2. Convert document's colors to the working space
3. Discard the embedded profile (don't color menage)

U drugom: The document "naziv fotografije" does not have an embedded grayscale profile.
1. Leave as is (don't color manage)
2. Assign working gray: Gray Gama 2.2
3. Assign profile: Dot Gain 20%
Moje pitanje je: Koju od ovih opcija da cekiram kao i da li bi, ukoliko ovako ostane, smetalo i pravilo problem pri stampi. U InDes. dokument se otvara bez ikakvih problema, rezolucija kod svih fotki je 300, pdf je u redu...
Jasno mi je da su podesavanja razlicita u Color settings-u i u Assign profile, izmedju InDes. i Photoshop-a ali sada posle 6 godina rada na ovom dokumentu, instaliranja novog Adobe-a, nekoliko razlicitih ljudi koji su radili...doslo je i do ovoga. Dakle, koliko to pravi problem u stampanju jer ima preko 2.000 fotki a sada je ceo dokument vec zavrsen. Ukoliko bi recimo kvalitet fotografije bio losiji za 2%, (same fotografije su prilicno lose) mozda je bolje ostaviti...brine me samo da se takve fotografije uopste nece odstampati. I jos ovo...sve je Grayscale, nema kolornih fotografija.
Hvala unapred na savetu!
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile24.01.2012. u 16:06 - pre 148 meseci
Photoshop ti nudi profil koji ti je nametnut po "default"-u prilikom nove instalacije. Neces izgubiti uopste na kvalitetu fotografija, a ako te nervira da ti stalno prijavljuje mismatch profile, jednostavno ga stikliraj da ti to ne prijavljuje uopste...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

jelmil
Beograd

Član broj: 225245
Poruke: 23
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile24.01.2012. u 20:01 - pre 148 meseci
Skemamen, mnogo ti hvala na odgovoru. Da ne bih otvarala novu temu postavicu jos jedno pitanje...ovde
Da li postoji nacin da se proveri rezolucija svih fotografija a da ne moram bas "peske". Takodje i listanje u Preflight-u je prakticno nemoguce. Probala sam sa skinutim Plug-ins "Quite a Box of Tricks" pa iz Acrobat-a ali kod mene ne funkcionise. Imam CS 2. Na 100 fotki je lako i iz Photoshop-a ali na 1.000 ili 2.000 je zaaamornooo
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.197.127.42.threembb.co.uk.



+61 Profil

icon Re: Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile24.01.2012. u 20:26 - pre 148 meseci
mozes da vidis u ACDSee Pro 5 (ne znam za ostale verzije)...
Udji u folder gde su ti izvorne fotke (odakle InDesign povlaci fajlove)
Klikni gore na nazive kolona desnim dugmetom, onda izaberi Choose Details, a onda pod EXIF, pa Miscellaneous izaberi Pixel X Dimension




E sad, ovo nece da funkcionise ako su ti slike resizovane u InDesignu, tj. ako je tako promenjena rezolucija u izlaznom fajlu...
 
Odgovor na temu

jelmil
Beograd

Član broj: 225245
Poruke: 23
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile24.01.2012. u 23:25 - pre 148 meseci
Koska, malo je reci hvala ti...
Moze i u ACDSee 9 Photo Manager. Razlike su u nijansama. File-Open-izvorni fajl, zatim u Properties-EXIF-Camera-X resolution...
Lako i jednostavno...
Jos jednom, hvala za pomoc.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Problem sa Embedded profile mismatch i Missing profile

[ Pregleda: 1536 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.