Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]

[es] :: E-Poslovanje :: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12623 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 14:50 - pre 148 meseci
E ovako društvo. Napravljen je jedan mali vodič koji bi ukratko trebao da objasni vlasnicima/budućim vlasnicima online prodavnica, šta je to moneybookers, kako funkcioniše. Nadam se da sve svi slažete da bi bilo lepo da neki proizvod, avionsku kartu, železničku kartu da kupimo preko interneta. Ovaj vodič je u nekoj vazi izrade i odlučili smo da ga okačimo na forum da vidimo neke vaše komentare, sugestije... Inače ovaj vodič će biti objavljen od strane Ministarstva za Telekomunikacije tj. Uprave za digitalnu agendu.

Vodič za prodaju i naplatu preko interneta:
http://www.mediafire.com/?1l1gxmpw1ivz7yt
 
Odgovor na temu

mradomir
mradomir
Novi Sad

Član broj: 123964
Poruke: 169
188.247.133.*



+28 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 15:46 - pre 148 meseci
Svaka čast na trudu, ali ajde da ne ostane nedorečeno, posebno ako je neko ministarstvo iza toga.
Dakle ono što sve zanima je - koliko je to legalno.
Šta posle, koliko platiti porez, doprinose, šta već treba.
Da ne bude kao sa prodajom smokija, pa ti sutra banu specijalci.

Ako se to završi - glasam za Miloša (direktor uprave) za predsednika (idu izbori, jel).
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 15:51 - pre 148 meseci
Slobodan Marković radi trenutno na tom pravnom delu, tako da to je već obuhvaćeno.
Što se tiče izbora, ja samo volontiram, da pomognem da se uvede neki novitet i u ovoj našoj Srbiji.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 20:38 - pre 148 meseci
LEpo..znaci sloba i bivsa ministarka su digli ruke od paypal-a.Odlicno skrill radi za gradjane srbije odavno i ne moramo nikoga da molimo kao sto je slucaj sa paypal-om samo malo da se urede neki zakoni da mi prodavci mozemo legalno da radimo preko skrill-a(Moneybookers) i nema veze vecina ce i zaboraviti na paypal..

Po meni Skrill je mnogo bolji i mnogo manje provizije uzimaju a paypal je mnogo poznatiji i rasprostranjeniji ali nema veze razvice se i skrill.Skrill je mnogo unapredio svoju ponudu tako sto je dozvolio quick checkout bez potrebe da svaki kupac kreira nalog i mukotrpno verifikuje svoju kreditnu karticu to do skoro nije bilo moguce pa je zbog toga skrill bio malo u drugom planu u odnosu na druge nacine placanja..

A mozda bi bilo dobro da se pozabavite i domacim merchant uslugama jer koliko je meni poznato to nudi sa banca intesa po veoma nepovoljnim uslovima i sa neophodnom registracijom i verifikacijom svakog kopca.
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
85.222.216.*



+82 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 21:57 - pre 148 meseci
@view
Niko nije digao ruke od PayPala. Što se tiče Intese, značajno je pojednostavljena procedura i smanjeni kriterijumi od pre nekoliko meseci... Takođe, nema potrebe da politizujemo ovu diskusiju i bilo bi lepo kada bismo se držali teme. Ako neko hoće u diskusiju o politici - OK, ali onda da se to prebaci u posebnu temu...

Pozdrav,
Sloba
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 22:14 - pre 148 meseci
Slobo nisam mislio da politizujem temu,mozda sam malo skrenuo sa teme ali u sustini pricam uopste o placanju preko interneta u srbiji i to sto sada favorizujete skrill podrzavam jer skrill sa ovom quick checkout opcijom za merchant usere je pravi pogodak i mnogo bolja solucija od paypal-a i ostalih.

Sto se tice intesa merchanta,kontaktirao sam ih vise puta u protekle cetiri godine jer mi je to jedino delovalo kao legalno resenje u srbiji ali totalno ne prihvatljivo.U poslednje vreme jesu smanjili kriterijume sto se tice minimalnog prometa ali i dalje su preskupi,imaju politiku slicnu kao 2checkout ali mnogo skuplje i sistem po kojem svaki kupac mora da se registruje kod njih sto dodatno odbija kupce od kupovine.Tako da ako skrill merchant bude potpuno legalan kod nas intesin merchant nece imati smisla da postoji.
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 22:43 - pre 148 meseci
Sto se tice legalnosti to ce Sloba lepi da vidi pravno...ja jedino vidim problem za elektronski racun al i to moze da se resi. A da ne pricam o tome kolko je jednostavnije uvesti Skrill na svoju prodavnicu nego intesa merchant ili neki drugi.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]22.02.2012. u 23:08 - pre 148 meseci
da bice to super ako se sredi.Sto se tice racuna to nije problem ovo sto si pisao u vodicu za racun to je samo potvrda skrilla sa brojem transakcije i to ne verujem da je validno za nas pravni sistem ali vrlo lako skrill moze da se ukomponuje preko API-ja sa billing skriptama i da se narudzbine vrse preko billing systema koji ce automatski slati fakture koje su validne za nas pravni sistem..
Sto se tice web hostinga ja koristim whmcs billing system u kojem je resen problem racuna/fakturisanja i koji se lako povezuje sa skrillom
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 06:34 - pre 148 meseci
Da Whmcs nije los sistem, al mislim da je prestashop malo bolji, jer daje mogucnost editovanja sajta.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 08:14 - pre 148 meseci
Citat:

Vodič za prodaju i naplatu preko interneta:
http://www.mediafire.com/?1l1gxmpw1ivz7yt


Meni izbacuje neko zapomaganje bitdefendera .... muce ga virusi

A sto se ozbiljne upotrebe tice, mora se obezbediti upotreba lokalnih - dinarskih kartica kod skrila ...

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 23.02.2012. u 09:26 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
77.243.28.*



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 08:52 - pre 148 meseci
slobodno otvori, nema nikakvih virus, aj videcu danas da okacim na neki server da moze online da se cita
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 08:52 - pre 148 meseci
OK, uspeo, samo googlu kazes da se ne mesa ..... :-)

Mislim da je neozbiljno davati primer sa personal nalogom. Mora se kreirati Biznis nalog i proci kroz ove PDF-ove

https://www.moneybookers.com/ads/merchant-account/resources/

Dakle, dati primer, kako se pribavljaju trazeni dokumenti, sta skrill prihvata a sta ne. Prokomentarisati glavne detalje iz ugovora koji nude ...

I obavezno upozoriti ljude na granicu od 2500 eura. To je zakonska granica kada se stvari zakomplikuju i postaju neprijatne. Klasicna prica - puste te da radis pa te blokiraju na tom mestu. Mnogo puta vidjeno ....

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.mbb.telenor.rs.



+73 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 11:29 - pre 148 meseci
Lepo izgleda na prvi pogled

Sistemima poput intesa (da ipak pohvalimo jer radi) treba konkurencija koj ace uciniti ono sto treba. Ako ovo krene i drugi ce ponuditi takve usluge, tehicki mnoge banke mogu ovo da ponude samo je pitanje odgovarajucih odluka.

Ovo kosta sve ucesnike i samo je pitanje kako se ti troskovi rasporedjuju. Ovako svaka transakcija kosta 196 din sto mozda nije malo, ali ohrabruje.

S druge strane sistem jednostavan za relizaciju i bice potpuno legalan, nema razloga da ne uspe a onda dobija konkurenciju i odosmo u evropu...

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
77.243.28.*



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 11:36 - pre 148 meseci
Da slazem se trazicu da mi omoguce demo merchant account za usluge tutorijala. Inace posle 2500e proces nije komplikovan moze se zavrsiti za manje od 2 sata...treba poslati dokumebtaciju i popuniti upitnik i to je to.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 14:11 - pre 148 meseci
To pricamo o MoneyBookers ili Intesi?

Ako ti bila sta od ta dva smeta, ima 2Checkout i Authorize.net i jos dosta alternativa za e-Commerce.
Jedina prednost MB-a je sto valjda porzava dinar - mada je po meni to minus a ne plus :)
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 14:34 - pre 148 meseci
Pricamo o Moneybookers i plus je jer oni obracunavaju kad isplacuju u evrima.. (a kupuje se dinar po njihovom kursu koji je nekad bolji od trenutnog u zemlji).
Nego procitaj vodic , pa baci neki komentar.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 15:05 - pre 148 meseci
Po stranu poneku gresku u kucanju..
Mislim da vise ne mora da se napravi MB nalog da bi se placalo preko MB gateway-a? Ako treba to je odmah minus, pravljenje bilo kakvog naloga je gubljenje vremena i nerviranje kupca (a MB im ne uliva ko zna kakvu dodatnu sigurnost kao sto PP, neopravdano, uliva - ali PP ipak uliva sigurnost kupcu).

Kome je ovaj vodic namenjen? IT personelu, prosecnom menadzeru, zanatliji iz centra BG, zemljoradniku ili pcelaru koji nikada nisu videli racunaru ili nekom sasvim drugom?
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 15:52 - pre 148 meseci
@Dexic
Korisnik ne mora da se registruje, jer je Moneybookers uveo Quick Checkout (da si procitao tutorial video bi).
Inace je namenjen poslodavcima, da ih malo podstakne da integrisu moneybookers na svoje sajtove, a videcemo da drzavne institucije (GSP , Zeleznice Srbije...) urade isto.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 16:09 - pre 148 meseci
Pa citam tutorial u kome pise suprotno (da mora da se registruje)! Zato i pominjem!

KOJIM poslodavcima?:) Shvatam da nije namenjem radniku u trafici, pitanje je kkojim konktreno poslodavcima ili menadzerima u vecim firmama?
 
Odgovor na temu

Fica_94

Član broj: 278329
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]23.02.2012. u 17:26 - pre 148 meseci
Mora da se reigstruje kada se koristi neka druga opcija,a ne quick checkout.
Pa sve poslodavce koji zele da prodaju nesto na internetu. Da generalno prosirimo upotrebu MoneyBookersa u Srbiji i online kupovine.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers]

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12623 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.