Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neko mi nadgleda računar?

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Neko mi nadgleda računar?

[ Pregleda: 3229 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lelka
Jelena Petkovic

Član broj: 300605
Poruke: 4
95.180.41.*



+4 Profil

icon Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 10:14 - pre 147 meseci
Sumnjam da neko ko mi je na msn listi i zna mi mail (možda i IP) "nadgleda" moj računar. Ne znam da li je to moguće (čula sam da jeste i da je vrlo lako).
Strahujem da otvaram sajtove da mi ne pokupi lozinke, a i ne bih volela da mi neko "vršlja" po računaru.
Ako je to moguće, molim vas da mi kažete šta da radim da se zaštitim.
Plašim se da izbrišem ili blokiram tu osobu jer ne znam šta sve može u besu da uradi.
Hvala
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 10:50 - pre 147 meseci
Ako imas sumnje da je osoba sklona izlivima besa, ili se razvedi od njega ili ga prijavi policiji. Sa ovako malo podataka nema sanse da se pretpostavi kako je doticna osoba dosla u situaciju da ti nadgleda racunar. Postoji milion nacina.
 
Odgovor na temu

Lelka
Jelena Petkovic

Član broj: 300605
Poruke: 4
95.180.41.*



+4 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 11:25 - pre 147 meseci
Nisam udata za njega, a i na osnovu čega da ga prijavim policiji? (a baš bi se bavili takvim stvarima)
Pitala sam kako da se zaštitim, da li postoji neki program koji treba da instaliram, nešto da uradim u svom računaru,.... ne znam, zato vas pitam. Totalni sam laik.
Zna moj msn, na listi mi je, moj mail, a možda je došao i do IP adrese.
Znači, preko msn-a može da skuplja podatke. Oboje imamo windows 7.
Koji je još podatak potreban?

 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 11:59 - pre 147 meseci
Promeni password za email i za msn (po mogucnosti neki nasumicno generisani ili neki od par reci koji je tesko pogoditi) i nemoj nigde da ostavljas taj password zapamcen na racunaru (ni u browseru ni u msn klijentu). A mozes i da stavis password na svoj windows nalog (u tom slucaju bi mogla da koristis pamcenje sifre u browseru i u msn klijentu, ali ni tad ti ne bih preporucio).
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 12:03 - pre 147 meseci
Prvo zamoli nekog od administratora da premesti temu u podforum zastita, da ti oni pomognu da proveris da li vec imas neki virus/spyware u kompu. Pa posle toga misli na zastitu.

Citat:
Lelka:Ako je to moguće, molim vas da mi kažete šta da radim da se zaštitim.
Plašim se da izbrišem ili blokiram tu osobu jer ne znam šta sve može u besu da uradi.
Hvala

Ako osobu poznajes samo virtuelno, onda antivirus, block na svim sajtovima i opusteno. Ako ga poznajes uzivo, i mislis da policija nije resenje, potrudi se da nadjes nesto slicno.. Malo je glupo davati savete preko foruma, ali jbg.
 
Odgovor na temu

Lelka
Jelena Petkovic

Član broj: 300605
Poruke: 4
95.180.41.*



+4 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 12:21 - pre 147 meseci
Hvala vam za odgovore.
 
Odgovor na temu

Vodomar

Član broj: 145510
Poruke: 288



+37 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 12:43 - pre 147 meseci
Kakav AV/IS imaš? Prvo TOG TIPA izbrišeš sa liste tj.blokiraš.Onda skeniraj komp sa kasperskim(http://www.softpedia.com/get/A...ersky-Virus-Removal-Tool.shtml prvo ga podesi da skenira sve fajlove i ceo komp u settings) i http://go.eset.com/us/online-scanner/run/ pazi da štikliraš da ti traži i neželjen softver.Ako sve bude ok savetovao bi promenu firewalla ali to zavisi šta imaš na kompu i da li će ti se taj novi firewall slagati sa tvojim av itd.Npr.Comodo je ok za ove stvari ali se traži da korisnik više obraća pažnju na njega tj.aktivnost.Svakako preporučujem da instaliraš Lastpass u Firefox ili Chrome.Treba da napraviš jednu jaku lozinku koju ćeš unositi na početku sesije i onda će te on prijavljivati automatski u sve sajtove koje čuvaš u njegovom sefu.Ali prvo iskeniraj komp a lastpass napravi nalog na drugom kompu koji nije kompromitovan.Tada kada dodaješ sajtove u njegov online sef promeni im lozinke.U podešavanjima lastpassa obavezno namesti da te odjavi kada zatvoriš pretraživač.Primer jake lozinke:trla tata plan(uzeo sam za model trla baba lan) jer a)lako se pamti b)ima razmake c)neobična je.Ključno je da lastpass konfigurišeš kao i sajtove na nekompromitovanom kompu.
provera lozinke na http://howsecureismypassword.net/

If you didn't go looking for it, don't install it. If you do install it, make sure you update it. And if
you no longer need it, remove it.
 
Odgovor na temu

Lelka
Jelena Petkovic

Član broj: 300605
Poruke: 4
95.180.41.*



+4 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 17:58 - pre 147 meseci
Hvala vam svima, još jednom!
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.pppoe.kzn.ertelecom.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Neko mi nadgleda računar?11.03.2012. u 22:48 - pre 147 meseci
Cia snajka,Cia )))
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Neko mi nadgleda računar?

[ Pregleda: 3229 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.