Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Originalni windows dokazivanje?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Originalni windows dokazivanje?

[ Pregleda: 5505 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istinabe

Član broj: 300307
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Originalni windows dokazivanje?29.03.2012. u 14:57 - pre 146 meseci
Imam racunar koji ima nalepnicu da ima originalni windowsXP. E sad posto sam ga kupio polovan nemam nista vise a i virusi su bili u njega prilicno tako da sam ubacio neki kopiran winXP. Da li ta nalepnica na kucistu moze da me zastiti recimo ako taj racunar koristim u firmi i naleti inspekcija? Verovatno onom ko je upucen ovo pitanje deluje smesno ali eto ne znam pa pitam :). Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Originalni windows dokazivanje?29.03.2012. u 16:04 - pre 146 meseci
Koliko znam, treba ti i neki dokaz o kupovini, tj. račun, sama nalepnica nije dovoljna.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Originalni windows dokazivanje?04.04.2012. u 18:42 - pre 145 meseci
E, a šta sa fakultetskim Windowsom? Onim dobijenim kroz MSDNAA program.
Tu nema ni nalepnica, ni računa, nego se kroz MSDNAA portal dobijaju seriali, a plaća se sveukupno na godinu dana.
 
Odgovor na temu

preatorian79
Sistem Administrator
Novi Sad/Srbija

Član broj: 318722
Poruke: 3
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Originalni windows dokazivanje?30.10.2013. u 15:49 - pre 126 meseci
Obrazovne ustanove dobijaju posebnu verziju M$ softvera koja se moze koristiti samo u edukativne svrhe , tako da tu nema ni potrebe za fakturom. Sve zavisi u kom kontekstu koristis softver. npr Free Antivirusi su savrseno besplatni za koriscenje kod kuce ali ako ih imas u firmu (istu free verziju) onda si u prerkrsaju i to velikom. Inspekcije traze iskljucivo fakture za sav komercijalni softver nadjen na racunaru u trenutku kontrole, nikakve nalepnice , kutijice , cd-ove.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Originalni windows dokazivanje?31.10.2013. u 10:27 - pre 126 meseci
U poslednje vreme se pojavljuju tableti i laptopovi sa UEFI bios-om. U tom slučaju serijski broj za legalni windows je ukodiran u taj bios a na uređaju nema nikakve nalepnice niti na fakturi piše stavka windows. Baš me zanima kako se u tom slučaju dokazuje legalnost.

Što se tiče antivirusa, često se po firmama nalaze Avast, Avira i Avg iako ni jedan od njih NIJE besplatan za komercijalnu upotrebu. Ne znaju ljudi.
 
Odgovor na temu

preatorian79
Sistem Administrator
Novi Sad/Srbija

Član broj: 318722
Poruke: 3
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Originalni windows dokazivanje?31.10.2013. u 11:46 - pre 126 meseci
Verovatno nemora windwos biti posebna stavka na fakturi , zavisi od firme koja ti prodaje ... npr od jednog dobavljaca imam istaknut windows na fakturi kao posebnu stavku dok kod drugog windows stoji u opisu stavke (kao deo konfiguracije) sto i jeste pravilno ako je u pitanju OEM verzija . I nisam imao problema sa takvim fakturama. U svakom slucaju faktura, tj racun je najbitniji za dokazivanje legalnosti i to je ono sto inspekcije gledaju ... ja sam cak imao par piratskih windowsa instaliranih ali ih to nije zanimalo jel na fakturi stoji npr Intel Celeron 3000 2GB OEM WINXP i to ke pokrilo legalnost. Sto se tice antivirusa tu si u pravu MNOGI to neznaju i platice kazne zbog toga
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Originalni windows dokazivanje?

[ Pregleda: 5505 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.