Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?

[ Pregleda: 5190 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleks92

Član broj: 301426
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?31.03.2012. u 23:01 - pre 145 meseci
Imam 20 godina.Zavrsio sam srednju masinsku skolu (Masinski teh.za komp.konstruisanje)..nemam radnog iskustva i ne mogu naci posao ovde..glupo mi je da pisem CV kad u njemu nemam sta da navedem od radnog iskustva..Otac mi je srbin majka rumunka.Ja imam srpsko drzavljanstvo ali razmisljam da uzmem i rumunsko(odlicno govorim,citam i pisem) jer zelim da odem u inostranstvu,tacnije u Spaniji .Tamo imam sestricu sa majcine strane koja je udata za spanca koji drzi mesaru i neke prodavnice,tu bih lako nasao posao...Otisao bih i u Austriju(mamina drugarica) ili Svajcarsku(opet sestrica)...kakve su mi sanse da se zaposlim i dobijem radnu dozvolu sa tim drzavljanstvom..? ne zelim da zasnujem porodicu tamo ili ostanem dugo..dovoljno da zaradim toliko para da roditeljima i sebi sagradim kucu ovde.. ;) Ako iko zna kako se vrednuje taj pasos u zemljama EU neka napise,bio bih vam zahvalan.Pozdrav
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?05.04.2012. u 03:44 - pre 145 meseci
Nationals of Romania and Bulgaria
You may work — as employed or self-employed — without a work permit in: Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Italy, Latvia, Lithuania, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia and Sweden.

Until 31 December 2013 at the latest, your right to work might be restricted in:

Austria
Ireland
Spain (only for Romanians)
Belgium
Luxembourg
United Kingdom
France
Malta
Germany
Netherlands


To work in these countries, you will need a work permit. Some countries have simplified their procedures or reduced restrictions in some sectors or for some professions.

Norway, Iceland and Liechtenstein impose full restrictions.

Switzerland may impose restrictions until 31 May 2016.

Dakle, jos godinu i po (za Svajcarsku jos 4,5 godina) nemas sa rumunskim drzavljanstvom puno pravo zaposljavanja u zemljama koje si naveo. No, dok ti sredis drzavljanstvo, brzo ce i to doci... Moja preporuka je da uzmes drzavljanstvo i polako se spremis, pre svega ucis jezik zemlje za koju se resis, pokusas da nadjes posao i 01.01.2014. put pod noge.
Svajcarsku za sad zaboravi, ali za kou godinu i ona moze da ti postane aktuelna.
Mozda probas negde kod nas da volontiras da bi dobio radno iskustvo, ako vec ne mozes da dobijes stalan posao. Iskustvo je jako bitno pri zaposljavanju, to ne smes da zaboravis.

E, sad, mozda neko ima i drugacije misljenje, ali ono gore su ogranicenja koja trenutno vaze.

Sretno
Ako se resis za neku od zemalja iz prvog spiska, mozes i ranije.
 
Odgovor na temu

aleks92

Član broj: 301426
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?06.04.2012. u 14:54 - pre 145 meseci
E hvala ti puno na ovom odgovoru,konacno neko da mi se nadje...to je bas ono sto mi je trebalo...mozda nadjem neki posao ovde u jednoj fabrici bakra,dok ne sredim to sa drzavljanstvom,a onda put pod noge. Radno iskustvo je sigurno najbitnija stvar ;)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?14.01.2019. u 23:55 - pre 63 meseci
Taj je do sad mogao da dobije drzavljanstvo plus zavrsi pravni fakultet, magistrira i doktorira.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Uzeti drzavljanstvo Rumunije ili ne ?

[ Pregleda: 5190 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.