Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumica u vezi dvostrukog faktorijela...

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Nedoumica u vezi dvostrukog faktorijela...

[ Pregleda: 1951 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Nedoumica u vezi dvostrukog faktorijela...17.04.2012. u 10:26 - pre 146 meseci
Pozdrav ljudi!

Spremam pismeni deo ispita iz uvoda u programiranje(C) i gledajuci zadatke sa januarskog ispita naisao sam na jednu nedoumicu. Trecina jednog zadatka je pisanje funkcije za racunanje dvostrukog faktorijela, bez date definicije istog. Zanima me da li je n!! <=> (n!)! ?

Ako je ekvivalentno, malo mi je cudno sto se trazi funkcija za dvostruki faktorijel, kada se funkcijom za faktorijel lako dobija dvostruki. Recimo:
Code:
dvostrukifaktorijel = fakt(fakt(n));
.

Sa druge strane nasao sam u Cabarkapinoj zbirci ovu definiciju dvostrukog faktorijela:

n!! = 1*3*5...*(n-2)*n (za n neparno) i n!! = 2*4*6...*(n-2)*2n (za n parno)

Ako nije ekvivalentno, malo mi je cudno sto u samom zadatku nije navedena definicija dvostrukog faktorijela,jer mi deluje nemoguce da se funkcija za dvostruki faktorijel napise bez ovih formula...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi dvostrukog faktorijela...17.04.2012. u 10:30 - pre 146 meseci
Vremeplov:
http://www.elitesecurity.org/t158909-Dvostruki-faktorijel
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi dvostrukog faktorijela...17.04.2012. u 10:43 - pre 146 meseci
Na datom linku je odlicno objasnjenje. Sledeci put cu pretraziti bolje :) Samo mi je malo cudno da nije data definicija dvostrukog faktorijela u samom zadatku, ipak je ispit iz programiranja a ne matematike.

Hvala puno na odgovoru, sto se mene tice moze lock :)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Nedoumica u vezi dvostrukog faktorijela...

[ Pregleda: 1951 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.