Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert

[es] :: Enterprise Networking :: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert

[ Pregleda: 5390 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert21.10.2012. u 01:03 - pre 139 meseci
Vec neko vreme razmisljam za koga da se odlucim tj cij materijal ( workbooks, VoD, ATC itd) da koristim u pripremanju CCIE R&S ispita. Gotovo sve sto imaju na sajtu i sta nude obe kompanije sam uporedio. Par zadnjih besplatnih INE lekcija sto su postavljene su bukvalno odlicnog kvaliteta. Od INE sam gledao ove lekcije :

http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=Q9_e62zHhzg
http://www.youtube.com/watch?v...Fk&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v...qE&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v...LE&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v...NI&feature=player_embedded



Od IPX sam gledao par vlectures http://www.ipexpert.com/Cisco/ccie-vlectures. Isto tako poredio sam demo VoD od IPX sa demo ATC INE i opet mi je kvalitet( zvuk i video) bolji od INE. IPX demo su uglavnom krati dok INE ima jedan demo fajl ali ceo

https://www.ipexpert.com/Cisco...ng/Video-on-Demand-Course-Demo
http://www.ine.com/self-paced/...dvanced-technologies-class.htm

Sto se tice bloga IPX ima odlican blog koji se lako cita dok to ne mogu da kazem za INE. Jeste da Anthony Sequeira uglavnom smara sa njegovim postovima a kad se ti postovi zaobidju i dalje je IPX blog je VRH. Pogotovi postovi od Marka. Svaka cast Marku za kvalitetne postove koji su milina citati i dataljno objasnjeni.

IPX Online Study List - Jeste da s vremena na vreme jednom nedeljno prodjem krozi listu vidim da li ima sta zanimljivo ali uglavnom me ne privlaci. Razlog ne volim da citam tekst koji nije formatiran.

Primer teksta:
http://onlinestudylist.com/arc...ie_rs/2012-October/019926.html


INE Online community - Poredici sa IPX Online Study List daleko bolja situacija posto je sve raporedjeno po razlicitim forumima. Jos kad bi ubacili formatiranje u forume za code/term bilo bi super tj nesto kao ovo:



RSRack26SW1#show ip route rip
132.26.0.0/16 is variably subnetted, 9 subnets, 2 masks
R 132.26.8.0/24 [120/1] via 204.12.26.8, 00:00:09, Vlan783
31.0.0.0/16 is subnetted, 4 subnets
R 31.3.0.0 [120/1] via 204.12.26.254, 00:00:13, Vlan783
R 31.2.0.0 [120/1] via 204.12.26.254, 00:00:13, Vlan783
R 31.1.0.0 [120/1] via 204.12.26.254, 00:00:13, Vlan783
R 31.0.0.0 [120/1] via 204.12.26.254, 00:00:13, Vlan783
150.26.0.0/16 is variably subnetted, 4 subnets, 2 masks
R 150.26.8.0/24 [120/1] via 204.12.26.8, 00:00:09, Vlan783
30.0.0.0/16 is subnetted, 2 subnets
R 30.3.0.0 [120/1] via 204.12.26.254, 00:00:14, Vlan783
R 30.1.0.0 [120/1] via 204.12.26.254, 00:00:14, Vlan783

RSRack26SW1#show run | sec router rip

router rip
version 2
offset-list 1 in 16 Vlan783
network 150.26.0.0
network 204.12.26.0
no auto-summary


Ovo gore je iz ovog posta:
http://ieoc.com/forums/t/12163.aspx


Sve u svemu nekako mi INE bolje izgleda nego IPX. Da li ima neko ko je koristio materijale od gore pomenute dve kompanije i kava su vasa iskustva? Ukoliko niste koju bi vi ziabrali i zasto?

Ja sam do sada sve kurseve radio preko Dimension Data/Cisco i Nortel. DiData nema CCIE kurseve niti nesto slicno kao IPX ili INE pa zato sada moram da se odlucim za jedno od dve pomenute kompanije.

Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.static.wiline.com.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert24.10.2012. u 00:34 - pre 139 meseci
Pa mogao bih ja naširoko da ti objasnim zašto je IPexpert bolji od INE, ali sam možda malkice pristrasan... :-)

Šalu na stranu - OSL ima izuzetno kvalitetne diskusije, ali je to prvenstveno support mailing lista za naše proizvode. Da bi ti tekst izgledao formatiran, čitaj mail neproporcijalnim fontom (Courier New) i odjednom je formatiran...

INE video proizvodi su uglavnom snimljeni online časovi, a ne odvojen prozivod, za razliku od našeg, koji je potpuno drugačiji. Takođe, INE proizvodi su gomila materijala bez nekog plana. Mi za razliku od njih imamo „Structured Learning Approach“, što je A-Ž plan kako da postaneš CCIE: IPexpert SLA.

I za kraj... uz INE ne dobiješ mene kao instruktora u bootcampu ;-)
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert24.10.2012. u 09:07 - pre 139 meseci
hehehe kasno Marko na elitesecurity.org stize :-)

Posle price sa par likova sa kojima radim ja se odlucio za INE i preko firme sam sinoc narucio INE All Access Pass na 2 godine i R&S workbooks. Da li sam pogresio ili ne vreme ce pokazati svoje. Ako bude budzet dobar sledece godine mozda dobijem pare i za IPX :)

Kao sto sam rekao nisam video vase proizvode. Mogli ste bar jedan video u celosti postaviti besplatno da vidimo kako izgleda. Jedan lik iz Cisco sa kojim radim je uzeo 2008 godine vas materijal ali nikad nije koristio pa mi nije mogao reci mnogo o IPX. Par njih koriste INE i posle razgovora sa njim odlucim za INE. Nisam imao mnogo vremena na raspolaganju. Firma mi dala par dana da se odlucim sta cu.

Ja licno vise volim forum umesto OSL. Mozete postaviti anketu "Da li ste da uvedemo IPX forum?" da vidimo sta ce korisnici da kazu. Tako bi ste lepo mogli razvrstatti forume po CCIE/CCNP tracks, workbooks itd :). Sa forumom isto mozes da se subscribe pa da dobijas email ko hoce. Otvara se vise mogucnosti ;)

Poz
Sale
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert13.12.2012. u 20:07 - pre 137 meseci
Blago tebi kad imas mogucnosti za tako nesto :)
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert15.12.2012. u 05:57 - pre 137 meseci
Pa ako firma oce da ostvari profit i da bude uspesna onda ce da ulozi godisnje par hiljada u svoje radnike :). Dobro meni a jos bolje njima ;)
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.static.wiline.com.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert02.04.2013. u 23:38 - pre 133 meseci
Kako ide priprema? Jesi se predomislio vec? ;-)
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert06.04.2013. u 06:13 - pre 133 meseci
Polozio CCIE written pred kraj godine imao 850 out of 1000 na testu. Ovde u AUS leto se skoro zavrsilo pa nisam mnogo ucio kuci. Inace svaki dan radim na dizajnu, implementacijama, resavanju problema pa budes umoran od svega. U Martu sam bio na Cisco Live pa sam bio i na CCIE R&S Technical Seminaru. Cisco 360 TS lab su mi bile lake i od 12 tiketa sam resio 11 a 10 tiketa su bili reseni tacno dok 11ti tiket bio PfR koji sam isto uspesno resio ali posto je vreme isteklo PfR Traffic Class States jos nije presao u INPOLICY pa mi nisu priznali taj tiket. Inace kad su uporedili njihov show run output sa mojim videli su da je tiket uspesno resen. I tada su mi rekli da treba vremena na IOU da state predje u INPOLICY i ako na ispitu bude PfR problem da ga resim ranije inace mogu lako da izgubim poene bezveze ako ga uradim kao poslednji task. QoS tiket nisam imao vremena da pokusam :)

Config prvi dan nisam imao vremena posto je bilo malo predavanje pa config pa predavanje pa config. Doduse i sa TS je bilo tako. Bukvalno u roku sat vremena resio sam L2 uspesno i zavrsio L3 OSPF config ali na OSPF sam izgubio sve poene posto sam Route Summarization ostavio kao za kraj.

Sve u svemu bio sam #1 sto se tice rezultata :) Zadovoljan sam svojim znanjem.

Drugi dan sam resavao TS tikete gde je Topology bila ovaka ( ili slicna):

http://blog.ine.com/wp-content...t-2012-10-01-at-9.38.03-PM.png

Ako si bio na Cisco Live u US verovatno si se susreo sa istom Topology.

Tu je bilo nekloliko tiketa ako se ne varam 6 . Sve sam uspesno resio sem jednog vezanog za NTP gde je problem navodno bio na R23 i nesto sa CoPP i ACL. Ja nikako nisam mogao da provalim gde je problem i kako CoPP na R23 utice na NTP dok je R22 bio NTP Server. Bas sam rekao kolegama iz Cisco da pogledaju taj tiket i objasne mi sta se tu stvarno desava :).

Opet veoma sam zadovoljan koliko znam i sta znam. Trenutno slaba tacka mi je IPv6 i QoS pa onda PfR. Verovatno zato sto sa time do sada nisam imao mnogo iskustva.

Prosao sam dosta INE Vol 1 Labs i zadovoljan sam materijalom.

Poz,
Sale




Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert09.11.2013. u 02:18 - pre 126 meseci
@markom

Napokon ste poceli sa boljim marketingom i postavljanjem celih video zapisa koji su free. Svaka cast na objasnjavanju i ZNANJU !!!














Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert09.11.2013. u 07:55 - pre 126 meseci
Odlične lekcije, svaka čast.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert09.11.2013. u 10:27 - pre 126 meseci
Bravo!! Cim zavrsim sa poslom danas, idem da odgledam :)
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert12.11.2013. u 01:10 - pre 126 meseci
Hvala mnogo za MPLS!
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert12.11.2013. u 04:57 - pre 126 meseci
Jos lekcija od Marka






Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert12.11.2013. u 16:41 - pre 126 meseci
Hvala, bice pregledano.
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert30.04.2014. u 07:50 - pre 120 meseci
Nazalost nisam uspeo da polozim CCIE ispit. :(


Polozio sam konfiguraciju (6 sati) a pao sam na troubleshooting (2 sata). Uspeo sam da resim 7 od 10 tiketa i failio mi jedan tiket od 2 poena da prodjem ispit :(:(:(:(. Isteklo mi vreme. Na troubleshooting sam dobio 73% a 80% mi je trebalo za prolaz.


Svo vreme sam mislio da cu TS poloziti bez problema posto sam uspesno resio skoro sve tikete na Cisco Live. Polozio sam 360 TSHOOT i po mnogo vecim pritiskom radim troubleshooting na poslu i uspesno resavam sve probleme vezane za networking/security.


Troubleshooting - Kad sam video topology malo sam se bio uplasio koliko uredjajai informacija na njemu. Ali polako samo resavao tikete jedan za drugim dok mi nije isteklo vreme. Zbog toga vremena sam izgleda i pao. Osmi tiket sam znao sta je problem i kako da popravim, napravio neke promene i jos ostalo dve linije da izmenim i nisam stigao da snimim i zavrsim tiket posto mi isteklo vreme.

Konfig - Odma posle dva sata sam znao dam sam pao posto sam 7 tiketa resio a treba 8 za prolaz. Dok sam dosao malo sebi nastavio sam sa konfiguracijom da vidim sta traze da znam za sledeci put. Konfigurisanje mi nije bi0 problem i samo jednom sam pogledao u dokumentaciju. Tokom konfiguracije sam napravio par gresaka ali kad sam radio verifikaciju sve sam ih otkrio i popravio.

Dosata sam ucio i vezbao ali eto nisam imao srece. Sad cu morati da dopunim svoje znanje sa DMVPN, i osalim tehnologijama koje nisu u CCIEv4 da bi ponovo pokusao da polozim CCIE (v5) ispit.


Sad kad Marko nije vise sa IPX mogu da hvalim INE :) :):)

INE Workbooks i ATC video materijal su mi dosta pomogli da polozim konfiguraciju. Sta vise dosta zadataka u workbooks su bili tezi nego na ispitu. Veoma sam zadovoljan kvalitetomom. Prosao sam kroz VOL1 jednom i vracao se dosta puta i dva puta prosao VOL2.


Kad sam video IPX video by Marko totalno sam se odusevio kako je objasnjeno. INE ATC ne mogu da se porede nikako sa Markovim video zapisima. Jesu dobi ali ne toliko kako NextG by IPX. Svaka cast Marko! Steta za nas sto si napustio IPX.
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: CCIE - IPexpert ili Internetworkexpert

[ Pregleda: 5390 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.