Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jetSpeed kao Wireless router

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: jetSpeed kao Wireless router

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v0idmp3
Ilija Petkovic

Član broj: 266288
Poruke: 8
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon jetSpeed kao Wireless router12.12.2013. u 10:49 - pre 125 meseci
Pozdrav

Imam telekomov jetSpeed IAD-Wp2 adsl modem/ruter koji mi ne sluzi nicemu. A trenutno koristim Exe-Net Wireless internet. Ukratko internet dobijam direktno iz PPPOE preko LAN kabla u komp. Takodje koristim mali TP-Linkov TL-WN422G wireless adapter kao neku vrstu Wireless routera i preko njega delim internet. Problem je sto taj adapter jako slab i bukvalno imam wifi internet u precniku od mozda metar, metar i po. Ono sto me interesuje jeste kako i da li je moguce uopste iskoristiti ovaj jetSpeed ruter kao Wireless ruter, tj. da kupim jedan lan kabl, povezem komp i jetSpeed ruter i da on dalje salje signal preko WiFi-a? I ako je moguce da li ce biti veca pokrivenost signala u stanu ili ne?
 
Odgovor na temu

dj_r
Djordje Randjelovic
Srbija

Član broj: 142799
Poruke: 2
46.151.132.*



+1 Profil

icon Re: jetSpeed kao Wireless router26.10.2016. u 10:49 - pre 90 meseci
Imam slicnu dilemu samo primam internet preko Ubiquti nanostation loco M5 a i slobodan ruter jetSpeed IAD-Wp2 pa me isto zanima, da li bi neko mogao da pomogne? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

dj_r
Djordje Randjelovic
Srbija

Član broj: 142799
Poruke: 2
46.151.132.*



+1 Profil

icon Re: jetSpeed kao Wireless router26.10.2016. u 12:48 - pre 90 meseci
Nema veze, provalio sam (nije mi dugo trebalo :) ) evo uputstva po koracima:

1. U lan 1 port ide kabal iz rutera kojim dobivas internet kod mene Ubiquti
2. U lan 4 port ide kabal prema kompjuteru
3. Uluguj se na jetspeed preko admin pristupa (192.168.1.1 - admin/tzlkisonpk)
4. U kartici WAN ides na opciju ATM PVC pa na VC1 i tu stavis ATM Protocol PPPoE, na Connect Type stavis Always Connected (oce da se gasi zato bolje ovo) i klikni save settings nista drugo ne diraj.
5. U istoj kartici WAN/ATM PVC pa na VC4 isto da bude ATM Protocol PPPoE i Always Connected pa save settings
6. U kartici LAN u opciji IP Address Pool stavi opseg npr. 192.168.1.25-254 (tako je kod mene posto mi je Ubiquti ruter na 192.168.1.20)
7. U opciji NAT uradi disable (OVO OBAVEZNO jer nece dva rutera da rade ako je ukljucen).

Meni za sad radi, ako neko moze da proba neka javi ili predlozi jos nesto bio bih mu zahvalan.

Ko je meni zahvalan uvek mozemo na pivo :)

Ziveli !!!


 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: jetSpeed kao Wireless router

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.