Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa pucketanjem zvuka

[es] :: Audio softver :: Problem sa pucketanjem zvuka

[ Pregleda: 3203 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RammsteinKV
Vstss
Kraljevo

Član broj: 279265
Poruke: 31
212.200.167.*



+1 Profil

icon Problem sa pucketanjem zvuka14.02.2014. u 14:52 - pre 123 meseci
Molim za odgovor
Evo ovako imam maticnu GA-P41T-D3P, procesor Intel Q8300, 2*2Gb DD3 1600 Hyperx, Nvidia-u 9600GT i napajanje LC power lc6650gp3 v2.3. Koristim Windows 8.1 pro x86.Pucketanje se javlja prilikom gledanja nekog videa na youtube-u, slusanja muziku u winampu, gledanja video snimaka u gom pleyeru... Drajvere sam skinuo sa realtek-ovog sajta posto na sajtu gigabyte-a nisam nasao drajvere za Windows 8.1. Instalirao sam sve drajvere za plocu. Drajver za Chipset sam skinuo sa sajta Intel-a, za grafiku sa Nvidia sajta i za lan i zvuk sa realtek-ovog sajta. Medjiutim pucketanje se javlja i posle instalacije svih drajvera. (Drajvere sam apdejtovao do maksimuma). Mislio sam da je do zvucnika pa sam zamenio zvucnike medjutim isto se desava. Koristim program aida 64 koji mi osim pokazivanja temperature pokazuje i da se naponska jedinica od +12v na procesoru krece u granicama od 2-3v, dok u BIOS-u pokazuje da je napon 12.48v. Ali kada u istom programu pustim CPU stress test i opteretim procesor na 100% tada nema seckanja uopste. Cim iskljucim test CPU-a nastaju pucketanja. Neznam da li je do ploce posto je za CPU naponska jedinica 4 - pinska umesto 8- pinska. Isto hard kada obavlja neki proces dolazi do pucketanja zvuka (uglavnom su pucketanja tada najcesca) mada sam hard testirao i nema bed blokove Maxtor 320GB, 8mb cache, 7200rpm. Nijedna komponenta nije u PIO modu. Citao sam po forumima da su ljudi reklamirali ploce, ali se isto desavalo tako da nije do muzicke. Vadio sam i modem iz kucista smatrajuci da on pravi probleme na ICH7 chipsetu, ali isto se desava. Sve radi super sem tog povremenog seckanja. Sve sam po difoltu podesio u control panel-u vezano za zvuk. Ocistio sam od prasine sve kontakte na zvucnicima, ali i dalje se desava isto.

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

Filip_
Dr.mr. tonac u pokusaju
Kraljevo - Beograd

Član broj: 269350
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Problem sa pucketanjem zvuka14.02.2014. u 15:33 - pre 123 meseci
Moze biti nekoliko stvari...

- moze biti do Windows-a i te verzije 8 (sam krek da nije ok)
- moze biti do drajvera (sam si rekao da nisi nasao drajver za 8.1 verziju)
- poslednje je da je zvucna (ta integrisana) problem i da jednostavno nije ispravna.

Ja se licno drzim Windows-a 7 :) i uredne optimizacije sistema i nista ne diram godinama (cak ni update ne cackam).

Ako te ne mrzi (sat vremena ti treba) odvoji vreme, instaliraj clean instalaciju Windows 7 i sve pratece drajvere za Win 7 (uvek obrati paznju, ako je Windows 32-bit-ni onda i drajveri da budu za Win 32 bit (x86), ako je Windows 64 bit-ni onda i drajveri da budu 64 bit). Time ces gotovo sigurno znati da problem nije (ili jeste) softverskog pitanja.

Javi sta si uradio.

Pozz zemo :)
Ja sam svestran...sve mi je strano...
 
Odgovor na temu

RammsteinKV
Vstss
Kraljevo

Član broj: 279265
Poruke: 31
212.200.167.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa pucketanjem zvuka14.02.2014. u 18:21 - pre 123 meseci
Cao Zemo :)

Posto sam pre toga koristio W7 ultimate 32-bitni OS, po nekom difoltu instaliram drajvere predvidjene za sedmicu na windows 8.1. Pomislivsi da razlika nije neka u drajverima krenem da instaliram drajvere 7. na 8.1. Prilikom instalacije drajvera za lan na 8. pukne mi setap jer drajver nije predvidjen za taj OS nego za 7. Mozda je prilikom naknadne instalacije drajvera za 8. doslo do nekompletne aninstalacije prethodne verzije audio drajvera i nekog ostatka mozda .dll fajla od sedmicinog drajvera pa je tu problem. Nista naravno odradicu sistem posto imam Instalacije XP-a i 7. i 8. pa cu videti sta je. U svakom slucaju mozda su sto ti kazes losi krekovi na setapovima sistema. Odradicu sisteme pa cu videti.

Javicu ti sta sam uradio

Pozdrav Djole

[Ovu poruku je menjao RammsteinKV dana 14.02.2014. u 20:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao RammsteinKV dana 14.02.2014. u 20:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Filip_
Dr.mr. tonac u pokusaju
Kraljevo - Beograd

Član broj: 269350
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Problem sa pucketanjem zvuka14.02.2014. u 18:56 - pre 123 meseci
Citat:
RammsteinKVVidi ovako skinuo sam sa pirate bay-a Windows 8.1 x86 sa najvise sidova


Ne smes pominjati imena (davati linkove) sajtova za pirateriju. Znam da modovi takve postove koriguju, da ne bi forum bio na udaru zakona :)

Citat:
RammsteinKV i instaliram i lan i zvuk, ali preko onih drajvera koje sam prethodno instalirao (od 7). Mozda je prilikom naknadne instalacije drajvera za 8. doslo do nekompletne aninstalacije prethodne verzije audio drajvera i nekog ostatka mozda .dll fajla od sedmicinog drajvera pa je tu problem.


Nikad, bas nikad ne radi instalaciju drajvera preko drajvera...zlatno pravilo za svaku instalaciju hardvera, cesto i softvera, ali ajde da ne pametujem sad.

Uradi clean install...znaci format C: , pa onda tek.


Ja sam svestran...sve mi je strano...
 
Odgovor na temu

RammsteinKV
Vstss
Kraljevo

Član broj: 279265
Poruke: 31
212.200.167.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa pucketanjem zvuka14.02.2014. u 19:50 - pre 123 meseci
Izvinjavam se
Stvarno nisam znao, ovo mi je prvi forum na elitesecurity


Hvala na savetima, sada sam instalirao XP SP3 radi perfektno. Filipe care mnogo ti hvala za ove predragocene informacije. Apsolutno nisam znao za ove probleme sa Windowsima. Ja sam iskreno mislio da mi je otisla zvucna i hteo sam da je kupim. Od sada cu da radim na stabilnim sistemima. Znas kako se kaze preko prece naokolo blize. :)

U svakom slucaju XP ne nameravam da koristim kao standardni operativni sistem mada nikad se ne zna. Uradicu neki drugi OS pa cu videti kako i sta.




Cujemo se


Pozz
 
Odgovor na temu

Filip_
Dr.mr. tonac u pokusaju
Kraljevo - Beograd

Član broj: 269350
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Problem sa pucketanjem zvuka15.02.2014. u 14:17 - pre 123 meseci
Citat:
RammsteinKV:
Hvala na savetima, sada sam instalirao XP SP3 radi perfektno. Filipe care mnogo ti hvala za ove predragocene informacije. Apsolutno nisam znao za ove probleme sa Windowsima. Ja sam iskreno mislio da mi je otisla zvucna i hteo sam da je kupim. Od sada cu da radim na stabilnim sistemima. Znas kako se kaze preko prece naokolo blize. :)

U svakom slucaju XP ne nameravam da koristim kao standardni operativni sistem mada nikad se ne zna. Uradicu neki drugi OS pa cu videti kako i sta.




Cujemo se


Pozz


Prosledicu ti link za dan-dva na p.message za ok Win 7 64-bit-ni koji su Rusi preuredili da sljaka odlicno ;) Njega instaliras, odgovarajuce drajvere, pogasis automatic win-update i firewall i miran si.

Drago mi je da sam pomogao :) Svaki dan naucis nesto novo. Nista, kad svratim kod drustva i rodbine u rodni grad castis pivo :)

Pozz i svako dobro zemo.
Ja sam svestran...sve mi je strano...
 
Odgovor na temu

RammsteinKV
Vstss
Kraljevo

Član broj: 279265
Poruke: 31
212.200.167.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa pucketanjem zvuka15.02.2014. u 15:37 - pre 123 meseci
Zemo
Sada zvuk radi vrh. Tacno je bilo do samog Windows operativnog sistema. Sve je super. Stvarno sam naucio veliku novost jer svi po difoltu uvek kazu da je problem do hardvera ili do drajvera, a niko ne kaze da je do windows-a. Sto se pica tice nema da brines, ja jeste da ne pijem, al cu taj dan da napravim presedan. :), u svakom slucaju kada dodjes pice te ceka i to ne jedno nego stojedno. :)



Pozdrav Zemo, i sve najbolje :)



 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Problem sa pucketanjem zvuka

[ Pregleda: 3203 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.