Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.

[es] :: Enterprise Networking :: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.

[ Pregleda: 2268 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bunny.skeo
Momcilo Zivic
Odrzavanje racunara i a/v tehnike,
Visokogradnja DOO
Jagodina

Član broj: 300760
Poruke: 8
178.79.28.*

Sajt: www.visokogradnja.rs


+4 Profil

icon Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.19.02.2014. u 10:12 - pre 123 meseci
Postovani prijatelji i ljudi dobre volje za pomoc bez naknade. :)

Zaduzen sam da u jednom hotelu namestim par D-link rutera N150. Glavni ruter je uzet malo skuplji da moze sve na njemu da se podesi ( D-link DIR810L )

Na svakom sekundarnom ruteru sam podesio razlicitu adresu i iskljucio DHCP. Ruteri rade kada ih direktno povezem na 4 lan porta glavnog rutera i lan port na pomocnim.

Problem je u tome sto imam vise od 4 i sto kada prikljucim preko swich-a. ruteri ne rade.

Nisam mnogo iskusan u podesavanju mreza. Ovaj nacin sam za iskljucivanje sam iz-googlao. Ako posotji neki efikasniji nacin da se ceo hotel pokrije wifi signalom da se ne ide ovom opciom molio bih za predlog. Inace hotel je iz 2 nivoa sirok oko 30m i dugacak 100m. Cuo sam za neke repetitore koji se kupe ( jedna velika antena i ona baca signal u velikom krugu ).

Hvala unapred na svim odgovorima.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
193.203.27.*



+18 Profil

icon Re: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.19.02.2014. u 10:38 - pre 123 meseci
Nacrtaj i postavi... pa da vidimo.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.19.02.2014. u 12:43 - pre 123 meseci
Pusti repetitore (to nije za profesionalnu upotrebu). Jel imas izvucen kabl na svakom mestu gde ce ici ruter? Ako da nema mnogo filozofije.

Ako rade direktno na glavni ruter mora da rade i preko svica (osim ako taj port nema npr zastitu da moze da koristi samo jedna mac adresa i sl). Kakav svic si stavio?

Inace to sto si zamislio nece raditi kako treba. Stavljas sve u isti broadcast domen i jedan klijent sa slabijim signalom ce ti ubiti mrezu.
 
Odgovor na temu

DynDNS
Beograd

Član broj: 274168
Poruke: 118
212.200.132.*

Sajt: juniper.net


+4 Profil

icon Re: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.19.02.2014. u 13:56 - pre 123 meseci
Ako si ugasio dhcp na klijent ruterima onda na njima nemoj koristit wan port. Kabal ubodi u lan port klijent rutera.
 
Odgovor na temu

bunny.skeo
Momcilo Zivic
Odrzavanje racunara i a/v tehnike,
Visokogradnja DOO
Jagodina

Član broj: 300760
Poruke: 8
178.79.28.*

Sajt: www.visokogradnja.rs


+4 Profil

icon Re: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.22.02.2014. u 12:22 - pre 123 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić:
Pusti repetitore (to nije za profesionalnu upotrebu). Jel imas izvucen kabl na svakom mestu gde ce ici ruter? Ako da nema mnogo filozofije.

Ako rade direktno na glavni ruter mora da rade i preko svica (osim ako taj port nema npr zastitu da moze da koristi samo jedna mac adresa i sl). Kakav svic si stavio?

Inace to sto si zamislio nece raditi kako treba. Stavljas sve u isti broadcast domen i jedan klijent sa slabijim signalom ce ti ubiti mrezu.


Imam razvucen utp na tri mesta uzduz hotela, medjutim ruteri nisu dovoljno jaki. Izgleda da je armatura jaka i signal je oslabljen tako da u nekim sobama nemam signal, zato trazim alternativno resenje.

Ovaj sistem mi funkcionise ok, kad se setam hotelom svi uredjaji cim iskeniraju drugi ruter *blizi zakace se nja njega.
 
Odgovor na temu

DynDNS
Beograd

Član broj: 274168
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: juniper.net


+4 Profil

icon Re: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.22.02.2014. u 14:06 - pre 123 meseci
To si trebao uraditi sa jednim wifi ruterom i ripejterima. Klijenti ne bi gubili konekciju prelaskom sa ap-a na ap.

Rekonstruisaosam jednu takvu mrezu u hotelu. Problem je bio sto viber gubi konekciju kada gosti iz restorana predju u kafić ili odu u svoju sobu. Na toj relaciji telefoni prelaze sa rutera na ruter i tu nastaje problem, sto je i normalno.

Jedan wifi ruter i par ripejtera su idealno resenje za mrezu sa ovakvim potrebama.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.22.02.2014. u 21:18 - pre 123 meseci
Da, ako ti protok ne prelazi 3-5Mbps :) (sve ukupno naravno), i ako imas manje od 10 klijenata ukupno na tim ripiterima.

Ako je bas to zahtev (da ne gubi uopste konekciju) onda se to radi kontrolerom. Ni slucajno ne treba pustiti uredjaje da se sami prebacuju i biraju ap-ove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Drugari mala pomoc oko podesavanja par rutera.

[ Pregleda: 2268 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.