Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?

[es] :: Web aplikacije :: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Simca

Član broj: 311890
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?23.02.2014. u 13:03 - pre 123 meseci
Nasao sam temu za wordpress koja se kupuje. Mnogo mi se prisvidjala pa sam potrazio na torrent i pronasao je, skinuo i radi...
Da li smem ja da iskoristim tu temu za moj sajt ? Milsim da li bih mogao da imam nekakvih problema zbog toga ?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?24.02.2014. u 10:26 - pre 123 meseci
Očigledno ne.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.mts.telekom.rs.



+71 Profil

icon Re: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?24.02.2014. u 12:23 - pre 123 meseci
To je isto kao da si pitao, ljudi video sam lepa kola u salonu prodaje se. Pa sam posle setao vidim ista u gradu uzmem ja njih za sebe, da li mogu imati problema?

I jedno i drugo je krsenje zakona i kradja.

Samo sto za kola su vece sanse da ces da budes kaznjen nego za dizajn.
...
 
Odgovor na temu

kunc
Germany

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?24.02.2014. u 18:08 - pre 123 meseci
tema radi ali u kojem smislu.. !?

vecina wp tema sto se downloaduje sa torrenata su nulled ( sto znaci da vecina njih sadrzi maliciozni kod ili sigurnosti propust) pa tako ocekuj
da ce se site rusiti ili ce imati drugih problema..



 
Odgovor na temu

Bufalo Kikiriki
GM-BG-PO

Član broj: 297191
Poruke: 83



+15 Profil

icon Re: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?24.02.2014. u 22:13 - pre 123 meseci
Citat:
Deni web dizajn:
To je isto kao da si pitao, ljudi video sam lepa kola u salonu prodaje se. Pa sam posle setao vidim ista u gradu uzmem ja njih za sebe, da li mogu imati problema?

I jedno i drugo je krsenje zakona i kradja.

Samo sto za kola su vece sanse da ces da budes kaznjen nego za dizajn.

Nije kršenje zakona ili krađa ako nađeš negde na netu wordpress temu. Većina sajtova koji se bave izradom tema za wordpress teme radi pod GNU/GPL licencom a to znači da su im teme kompletno besplate i da možeš sa njima da radiš šta god hoćeš samo da budući radovi ostanu pod istom licencom. Ono što oni u stvari naplaćuju je članstvo u klubu i tehnička podrška a ne sama tema koja jelte mora da bude besplatna jer na tome insistira sam wordpress koji je takođe pod GNU/GPL i ne dozvoljava ostalima da se bogate na račun njegove popularnosti.
Dakle odgovor na pitanje postavljača teme bi bio da sme da koristi temu ako je nađe na netu ako je njen autor stavio da je pod GNU/GPL licencom i da za to neće imati nikakvih posledica. E sada da li je to moralno ili ne neću da ulazim.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?25.02.2014. u 00:29 - pre 123 meseci
Zemljo, otvori se...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Wordpress - Da li je dozvoljeno koriscenje teme koja bi inace trebala da se kupi ?

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.