Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ActiveX DLL za preuzmanje podataka o privrednim drustvima sa sajta APR

[es] :: Visual Basic 6 :: ActiveX DLL za preuzmanje podataka o privrednim drustvima sa sajta APR

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon ActiveX DLL za preuzmanje podataka o privrednim drustvima sa sajta APR30.04.2014. u 16:08 - pre 120 meseci
Ima već neko vreme kako sam razvio i koristim u svojim programima procedure koje parsiranjem stranica sajta APR preuzimaju podatke o firmama.

Upakovao sam sve ovo u komponentu, pa bih hteo da to podelim sa kolegama i kome je već potrebno. Koliko znam ne postoji nigde objavljena komponenta ili kod koji ovo odrađuje, tako da pretpostavljam da će mnogima koristiti.

Instalacija komponente koju sam nazvao APR Tool je na APR Tool i besplatna je za korišćenje.

U instalaciji je i primer korišćenja u VB6 i Excel-u, a može se koristiti u svim VB, VBA i VB script primenama.

Primer kako se lako dobijaju podaci (VB6):

Code:

Option Explicit

Dim WithEvents APREngine As APRTool.Tool



Private Sub Command1_Click()
   Dim strFinal As String

   If Not APREngine.CompanyFromAPR(Text1.Text) Then Exit Sub
   
   strFinal = ""
   strFinal = strFinal & "Naziv: " & APREngine.dataNaziv & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Poslovno ime: " & APREngine.dataPoslovnoIme & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Status: " & APREngine.dataStatus & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Matièni broj: " & APREngine.dataMaticniBroj & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Pravna forma: " & APREngine.dataPravnaForma & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Opština: " & APREngine.dataOpstina & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Mesto: " & APREngine.dataMesto & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Ulica i broj: " & APREngine.dataUlicaBroj & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "PIB: " & APREngine.dataPIB & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Skraæeno poslovno ime: " & APREngine.dataSkracenoPoslovnoIme & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Datum registracije: " & APREngine.dataDatumRegistracije & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Datum prethodne registracije: " & APREngine.dataDatumPrethodneRegistracije & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Datum poèetka obavljanja delatnosti: " & APREngine.dataDatumPocetkaObavljanjaDelatnosti & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Trajanje ogranièeno do: " & APREngine.dataTrajanjeOgranicenoDo & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Datum brisanja: " & APREngine.dataDatumBrisanja & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Datum prestanka obavljanja delatnosti: " & APREngine.dataDatumPrestankaObavljanjaDelatnosti & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Razlog prestanka obavljanja delatnosti: " & APREngine.dataRazlogPrestankaObavljanjaDelatnosti & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Šifra delatnosti: " & APREngine.dataSifraDelatnosti & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Naziv delatnosti: " & APREngine.dataNazivDelatnosti & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "RZZO broj: " & APREngine.dataRZZOBroj & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "PIO broj: " & APREngine.dataPIOBroj & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Telefon 1: " & APREngine.dataTelefon1 & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Telefon 2: " & APREngine.dataTelefon2 & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Faks: " & APREngine.dataFaks & vbCrLf
   strFinal = strFinal & "Internet adresa: " & APREngine.dataInternetAdresa & vbCrLf
   
   Text2.Text = strFinal

End Sub
Private Sub Form_Load()
   
   Set APREngine = New APRTool.Tool
   
End Sub
Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)

   Set APREngine = Nothing
   
End Sub
Private Sub APREngine_ToolError(ByVal ErrorCode As APRTool.APRTool_Error)
   
   Select Case ErrorCode
      
      Case APRT_E_NEMA_PODATAKA
         
         MsgBox "Greska, nisu dobiveni podaci iz nekog razloga (podaci ne postoje ili Vam je blokiran pristup! HTML stranica greske: " & APREngine.sysErrorDescription, vbCritical, "Greska"
         
      Case APRT_E_NIJE_DOSTUPNO
         
         MsgBox "Greska kod konektovanja na sajt APR! Detalji greske: Broj - " & APREngine.sysError & ", Opis - " & APREngine.sysErrorDescription, vbCritical, "Greska"
         
      Case APRT_E_NIJE_PREDVIDJEN_TIP_DRUSTVA
         
         MsgBox "Nije predvidjena obrada ove vrste privrednog drustva!", vbCritical, "Greska"
         
   End Select
   
End Sub


Napomene:

1. Zbog sprečavanja "zagušenja" sajta APR ugradio sam između svakog poziva 3 sekundi pauze
2. Ukoliko imate potrebu da obradite veći broj firmi, vodite računa da Vam APR ne blokira pristup (IP adresi)
3. Komponenta radi obradu preduzetnika i preduzeća, ostale forme nisu još predviđene
4. Preuzimaju se osnovni podaci, kao i poslovni podaci

Sve sugestije dobrodošle...
 
Odgovor na temu

nemanjaDro
Auto mehanicar
Auto servis Peugeot

Član broj: 330324
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ActiveX DLL za preuzmanje podataka o privrednim drustvima sa sajta APR19.03.2017. u 13:48 - pre 85 meseci
Kako se koristi apr tool ? Potrebni su mi br tel pravnih lica iz apr-a pa me interesuje kako moze apr tool da se instalira i pokrene ? hvalaa
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: ActiveX DLL za preuzmanje podataka o privrednim drustvima sa sajta APR

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.