Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunarske mreze, prevod 5 izdanja

[es] :: Enterprise Networking :: Racunarske mreze, prevod 5 izdanja

[ Pregleda: 3052 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kicha

Član broj: 321040
Poruke: 47
*.kbcnet.rs.



+6 Profil

icon Racunarske mreze, prevod 5 izdanja07.05.2014. u 23:51 - pre 120 meseci
Koliko je ova knjiga dobra i korisna kako za teoriju tako i za praksu u realnom radu i na poslu vezanom za mreze, kao naprednija osnova za dalje tipa Cisco, Mikrotik, Linux i Windows mreze?

http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-382-3

Hvala
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Racunarske mreze, prevod 5 izdanja08.05.2014. u 11:17 - pre 120 meseci
Tesko pitanje, jer nisam video srpski prevod, ali original svakako jesam. Nasi prevodi su uvek puni iznenadjenja - ponekad te oduseve, ponekad te totalno razocaraju. Ja uvek vise volim da nadjem original, nego da bacim pare najpre na prevod, a onda da jurim original. To mi se desilo jednom davno. :-(

Pomenuta Tanenbomova knjiga spada u klasiku strucne mrezne literature. Ono sto su poznati klasici u knjizevnosti, to je Tanenbom u oblasti telekomunikacionih mreza. Da li je to knjiga za tebe, zavisi od tebe i tvojih zelja. Ta knjiga je pre svega udzbenik namenjen studentima koji treba da nastrebaju i poloze ispite. Nista manje i nista vise. Ako izdrzis da je iscitas do kraja naucices dosta lepe teorije, shvatices kako telekomunikacione mreze funkcionisu, kako radi softver ... i steci ces veoma siroku sliku o svetu mreza. Sto je klasican akademski nacin ucenja koji zahteva vreme, zivce i istrajnost. A to bas i nemamo svi.

Ako hoces vise prakticnih znanja bolje uzmi TCP/IP Illustrated (2nd edition) (ima da se nadje i kao e-book) ili neku slicnu knjigu koja te brze ubacuje u prakticnu pricu. Moj izbor je uvek Douglas Comer, ali je cena ipak previsoka! Neko relativno starije izdanje (cetvrto ili peto) bi ti resilo problem, a jevtinije je.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Racunarske mreze, prevod 5 izdanja08.05.2014. u 22:30 - pre 120 meseci
A da nadjes nesto tipa

http://www.ciscopress.com/stor...icial-cert-guide-9781587143854

 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Racunarske mreze, prevod 5 izdanja10.05.2014. u 16:59 - pre 120 meseci
Imam pomenuto izdanje na srpskom jeziku i mogu ga preporučiti za čitanje, prevod je korektan, a pretežno se obrađuje teorija po širini.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Racunarske mreze, prevod 5 izdanja

[ Pregleda: 3052 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.