Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena datuma i vremena fotografije

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Promena datuma i vremena fotografije

[ Pregleda: 4209 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ptt.rs.



Profil

icon Promena datuma i vremena fotografije11.07.2014. u 10:34 - pre 118 meseci
Pozdrav svima!

Imam jedan problem već neko vreme koji ne mogu da rešim. Tražio sam po internetu i nikako da nađem odgovarajuće rešenje.

Naime, priprebacivanju fotografija sa fotoaparata na računar, radio sam MOVE i iz ne znam ko razloga su mi promenjeni svi datumi i vremena na slikama na datum kad sam vršio prebacivanje. Kako sam radio premeštanje ne mogu doći do originalnih. U properties od fotografija i dalje dobro stoji Picture Taken datum i vremene, u Windowsu mi je svima Created isti i ne mogu ih lepo sortirati.

Postoji li program koji automatski može da pročita Taken vrednost i da je upiše u Created vrednost koju Windows pokazuje pored svakog fajla?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Promena datuma i vremena fotografije11.07.2014. u 11:44 - pre 118 meseci
Slika ce ti uvek biti tako sredjena jer windows ne cita exif vrednost vec pravi datum kad je kreirana. Nadji neki program koji cita exif i po tome da ih sortira.

Mada,i sam windows bi trebalo da ih poredja hronoloski,jer kad slikas ime slike se kreira po sistemu image001 pa zatim image 002,i na taj nacin ih sistem moze poredjati hronoloski.
 
Odgovor na temu

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Promena datuma i vremena fotografije11.07.2014. u 12:18 - pre 118 meseci
PictureGo! je rešenje

Hvala KrkaCiC! Da nisi spomenuo EXIF ne bih uspeo
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Promena datuma i vremena fotografije

[ Pregleda: 4209 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.