Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

formatiranje i particionisanje externog HDD

[es] :: Storage :: formatiranje i particionisanje externog HDD

[ Pregleda: 2315 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon formatiranje i particionisanje externog HDD21.02.2015. u 16:20 - pre 110 meseci
Nabavio sam jedan WD HDD od 500GB da bih na njega prebacio gomilu slika, muzike, filmova i svega ostalog sto mi je zauzimalo mesto.
Ubacio sam ga u HDD rack, povezao... sve radi OK. Sistem je instalirao drajvere, prepoznao ga je.
Napravio sam 4 particije, po jednu za muziku, filmove, slike i cetvrta ce biti za sitnice tipa instalacije, drajveri itd.

Medjutim, gledam kako su oznacene particije na hardu koji mi je u kompu. Ne umem da ubacim sliku tj. printscreen ali mi je status C particije - System, Boot, Page File, Active, Crash Dump, Primary Partition a status D i E particije samo Healthy (Logical Drive).

Na eksternom, tri particije su u statusu Healthy (Primary partition) a jedna je Healthy (Logical Drive). Jedna od te tri je oznacena kao Active.

Zanima me da li je ovo OK ili nesto treba da promenim i kako? Znam kako se pravi particija (ja sam i podelio hard na ove cetiri) ali nikada se nisam igrao sa ovim stvarima a ne bih da nesto zeznem.
Takodje me interesuje da li cu moci (i na koji nacin) da ovaj eksterni hard prikacim na TV i da sa njega gledam filmove, slike itd? Trenutno mogu da prikacim USB flash i da gledam film ali, koliko znam, flash mi je formatiran kao FAT a ovaj hard kao NTFS.

Svaka pomoc i savet su dobrodosli.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: formatiranje i particionisanje externog HDD21.02.2015. u 16:26 - pre 110 meseci
Većina TVa čita NTFS bez problema ali nisam siguran kako particije tretiraju na USB drajvovima.

Lakše i preglednije bi bilo da si foldere umesto particija koristio.
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: formatiranje i particionisanje externog HDD21.02.2015. u 16:33 - pre 110 meseci
I to sto kazes. Kad ubacim USB flash u TV, otvorim folder sa filmom i pustim ga bez problema.
Mozda bi bilo pametnije napraviti jednu particiju i na nju staviti foldere Muzika, Filmovi, Slike, Razno itd, itd i resen problem.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: formatiranje i particionisanje externog HDD

[ Pregleda: 2315 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.