Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?

[es] :: Audio softver :: Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
37.203.109.52

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?21.07.2015. u 21:24 - pre 106 meseci
Primjetio sam da kada slušam pjesmu u Winampu, kada dođe na 2 sekunde prije kraja, trenutačno završi. Pjesma je završila, nema tu više nikakvog zvuka, ali kad pokaže da još ima dvije sekunde do kraja, automatski prelazi na slijedeću na playlisti.

Zašto je to tako?

Ovo se dešava samo kada se automatski prelazi sa jedne na drugu pjesmu na playlisti. Ako ja prebacim nekoliko sekundi do kraja, uredno se "odsviraju" i te 2 sekunde tišine.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.225.*



+627 Profil

icon Re: Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?21.07.2015. u 21:42 - pre 106 meseci
Ne koristim WinAmp ali mi se čini da je imao cross fade, remove silence itd za mix/prelazak na novu pesmu.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?21.07.2015. u 23:34 - pre 106 meseci
Ti dodaci su krpljenje, plejer mora da odsvira svaku sekundu kako je zabeleženo, na kraju ili na početku bez dodataka. Cross fade eventualno može da se iskoristi kao efekat kod prelaza pa da se numere utapaju. Kako se ponaša kada je na listi samo jedna numera? Da li odsvira do kraja ili prekine ranije?

Kako god, ako nešto nisu promenili, winamp ne ume da napravi čist prelaz iz numere u numeru. Konkretno, ako je neki live album bez pauze između, winamp će da štucne ili klikne na prelazu. To je jedan pd razloga zašto sam nekada koristio druge plejere (nad, sonique) a odavno foobar koji je konza.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.225.*



+627 Profil

icon Re: Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?22.07.2015. u 05:55 - pre 106 meseci
calexx moja ideja išla u tom smeru da isključi "dodatke" koje sam naveo jer bi oni eventualno mogli da "izmišljaju" to seckanje 2 sekunde.

Napisao je da se to događa samo kad automatski (lista) prelazi sa pesme na pesmu pa mi je prva asocijacija bila da je po default-u cross (da "ulepšaju" :) preslušavanje.

Koristim Foobar već 3/4 desetljeća i preporučujem ga za saradnju. On je malo "problematičan" kod prvog upisivanja parametara za mp3, uvek zaboravim ono
Code:
-S --noreplaygain -b 360 - %d
i nije mi jasno zašto to korisnik mora da radi...

WinAmp mi je uvek bio "pretežak" po pitanju resursa.

Juče sam pronašao ovo prastaro pitanje:

Citat:
Odd request as people normally want to take away the silence gap between tracks, I would like to add it.
Reason being I would like to give it more of a jukebox feel and have the traditional pause like you would get with a CD change
Anyone know how I would add silence to tracks using Winamp 5.093? Many thanks in advance


i odgovor

Citat:
Winamp > CTRL+P for Winamp Preferences
Plug-ins > Output
Double click on "DirectSound output" > Other Tab > make sure 'Remove silence at beginning/end of track' is unchecked
close out of Preference

You may also want to disable cross-fade....

Ctrl+P
Plug-ins > Output
double click 'DirectSound output'
Fading tab
click on the various fade options > unckeck Enabled
close out of Preferences

The fade button(s) in most modern skins control the 'on end of song' option .

If the above is not to your satisfaction, see DJ Egg's list of pause plug-ins


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 22.07.2015. u 07:07 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Pjesma u Winampu završi 2 sekunde prije kraja?

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.