Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

serovani folderi se ne vide

[es] :: SOHO Networking :: serovani folderi se ne vide

[ Pregleda: 2672 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sikili

Član broj: 18152
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon serovani folderi se ne vide26.10.2015. u 13:11 - pre 102 meseci
Lap top wireless, i deskop lan.oba su na win 7 ult 64.folderi su serovani cekirani na "everyone" i security.workgroup na oba.oba su na ruteru i na internetu.Deskop racunar vidi lap top u svemu.Problem je lap top ne otvara serovane foldere u deskopu.Instalirao sam i team viewer na oba radi mi i "ping test" na oba. i remote radi na oba...
Na lap top ne mogu serovati c disk.a foldere u njemu da.u (my computer/network/su oba racunara ali ne mogu ni jednom da pristupim???
ima li ko kakvu ideju?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide26.10.2015. u 14:05 - pre 102 meseci
probaj da povežeš i laptop i desktop kablom na isti ruter tj. switch pa onda šeruj (ili napravi HomeGroup i join)...
 
Odgovor na temu

sikili

Član broj: 18152
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide26.10.2015. u 14:32 - pre 102 meseci
probao ne vredi...preko kabla imam net takodje, sve je normalno...Ima dva problema:
1)Ja ne vidim deskop racunar sa lap topa koji ima uredno serovan disk (desk masina ima ser disk).
2)Ja na lap topu ne mogu da serujem disk , ali ga deskop masina vidi ???
totalno kontra
i problem sto u networku ima oba kompjutera ali ni jednom ne mogu pristupiti,sam u sebe nece !!!
 
Odgovor na temu

sikili

Član broj: 18152
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide26.10.2015. u 15:20 - pre 102 meseci
Preko hamacija isto...Jel ima kakve veze sto je disk SSD u lap topu?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide27.10.2015. u 09:07 - pre 102 meseci
Nema to nikakve veze, ima verovatno veze sa network discovery, proveri da li su na oba računara pokrenuti servisi "Function Discovery Provider Host" i "Function Discovery Resource Publication", onaj prvi služi da vidiš druge deljene resurse u mreži, a onaj drugi da tvoji budu viđeni. Ako nisu pokrenuti, startuj ih.

Takođe, u Control Panelu u Network and Sharing sekciji idi na Advanced Sharing Settings pa proveri da li su uključeni Network Discovery, File and Printer Sharing, i ako na oba računara imaš kreiranog korisnika sa istim korisničkim imenom i lozinkom, onda uključi Password Protected Sharing i odaberi opciju da se koriste korisnički nalozi i lozinke za pristup drugim računarima, odnosno da preuzmeš kontrolu od Windowsa jer se on izgleda ne snalazi najbolje u tvom slučaju.
 
Odgovor na temu

sikili

Član broj: 18152
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide27.10.2015. u 10:38 - pre 102 meseci
Ne vredi , moracu danas reinstalirati win7...Sve je bilo kako si i naveo vec,probao sam i sa "Password on" tu em se ne snalazim sa sifrom za windows security, sa deskopa koji inace radi ser.Ali, sa lap topa ne mogu ni doci dotle... kako aktivitam u my computer/ networku /iconu racunara bilo kojeg (samog sebe ili drugog kompjutera)iskace mi da nema dozvolu za pristup...tako da nema pristup ni da upisujem korisnicko ime i sifru...
hvala na trudu u svakom slucaju...pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide27.10.2015. u 10:41 - pre 102 meseci
Pa upiši korisničko ime i šifru pa ćeš imati pristup... neće ti tu reinstalacija mnogo pomoći.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide27.10.2015. u 11:44 - pre 102 meseci
Pa nema dozvolu za pristup jer Windows pokušava automatski da se uloguje sa podacima koje trenutno ima, i ne uspeva mu. Zato ili postaviš istog korisnika i lozinku na oba računara, ili prebaciš kontrolu na sebe pa kad zatraži uloguješ se sa korisnikom i lozinkom sa računara kojem pristupaš. Znači preduslov je da svi korisnički nalozi koje koristiš za pristup imaju lozinku, drugačije nećeš nikako moći.
 
Odgovor na temu

sikili

Član broj: 18152
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: serovani folderi se ne vide27.10.2015. u 18:33 - pre 102 meseci
gotovo. posle reinstalacije sve radi ok. Hvala na pomoci i trudu ja sam izgubio ceo dan pokusavajuci da popravim i nije moglo...MOram ponoviti cisto da razjasnimo , na lap topu NISAM imao ni mogucnost da pristupim aplikaciji za unos sifre...jednostavno nije hteo da otvori u networku u svojoj workgrupi ni sebe SAMOG, ni drugi racunar.da pojasnim klikom levog misa na ikonu vlastitog komjutera on je odbijao bilo kakvo otvaranje uz obrazlozenje da nemam dozvolu i da je trazim od administratora tog komjutera (na engleskom )...ZNACI samog sebe ne otvara...
hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: serovani folderi se ne vide

[ Pregleda: 2672 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.