Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara

[es] :: E-Poslovanje :: Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara

[ Pregleda: 7349 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bluemane
computer
free
serbia

Član broj: 331303
Poruke: 1



Profil

icon Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara19.11.2015. u 14:42 - pre 101 meseci
Dragi ljudi,

znate li kako se popunjava ili šta treba da se uradi sa W-8BEN form sa Upwork-a za individualnog frilensera iz Srbije? Šta W-8BEN znači?

To se traži kada treba da se withdraw/povuče novac sa Upwork-a.

Unapred hvala na odgovorima.


 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara19.11.2015. u 18:49 - pre 101 meseci
To ti je izjava da nisi Amerikanac niti zivis/radis tamo pa dakle i nemas obavezu da njima placas porez ....

Nece ti praviti nikakve probleme ako si iz Srbije. Ako si iz Hrvatske ili negde drugde iz EU ima fora i sa njihovim porezom (VAT). Mozes dati svoj poreski broj Upworku i sam placati porez drzavi ili pustiti njih da ti oni sami skidaju lovu i salju kome treba ....
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
12.216.145.*



+33 Profil

icon Re: Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara16.12.2015. u 01:28 - pre 100 meseci
Citat:
whitie2004: To ti je izjava da nisi Amerikanac niti zivis/radis tamo pa dakle i nemas obavezu da njima placas porez ....

Nece ti praviti nikakve probleme ako si iz Srbije. Ako si iz Hrvatske ili negde drugde iz EU ima fora i sa njihovim porezom (VAT). Mozes dati svoj poreski broj Upworku i sam placati porez drzavi ili pustiti njih da ti oni sami skidaju lovu i salju kome treba ....


Da li si siguran da ne mora baš nikakav porez da se plaća?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara16.12.2015. u 10:01 - pre 100 meseci
Da. Upwork ti nece naplatiti nikakav porez za americku drzavu! Tvoje obaveze prema Srbiji njih ne interesuju.

Ako si iz EU, naplacivace porez na sve usluge koje ti dadu i to slati u hrvatski budzet. Ti naprimer zaradis 100 $ i Upwork zadrzi 10$ na ime posredovanja. Na taj iznos se naplati porez 2$ koji takodje tebi skinu. Ako uneses poreski broj, Upwork se tu nista ne mesa i ostavlja tebe da sam uplatis tih 2$. Dali ce te cinkariti tvojim poreskim organima ... Verovatno nece dok ovi ne posalju konkretan zahtev - dakle -> sigurno!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Upwork i popunjavanje W-8BEN formulara

[ Pregleda: 7349 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.