Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Router kao primalac WiFi

[es] :: Wireless :: Router kao primalac WiFi

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 193
5.36.40.*



+12 Profil

icon Router kao primalac WiFi11.12.2015. u 16:54 - pre 101 meseci
Zdravo

Živim u jednom naselju (inostranstvo) i imam veliki broj komšija, preko 1000.
E sad u tom naselju imamo WiFi koji je u principu OK, ali postoji jedan problem.
WiFi je open i postoji onaj login iz browsera tek kad se nakačiš na mrežu, nešto slično kao po tržnim centrima, javnim parkovima, aerodromima... E sad problem je što svi mi u naselju koristimo isti user i password za logovanje a WiFi je namešten sa ograničenim brojem istovremenih konekcija pa ponekad ne mogu da se nakačima dugo, dugo.... sve dok ljudi ne zaspe ili odu na posao pa se broj nakačenih smanji na manji od dozvoljenog. Kad se nakačim sve je OK, ali kad napustim naselje i raskačim svoj mobilni telefon opet su problemi sa konekcijom kad se vratim.

Sad razmišljam ja laički: to funkcioniše tako što kad se nakačim na WIFI router zapamti moju MAC adresu i ja imam net, kad se raskačim, ostali ljudi popune broj konekcija i ruter zaboravi moju MAC adresu. Valjda bi trebalo da je to tako???

Razmišljanje dalje: kada bih imao ruter koji prima taj WiFI i da nakačim svoj ruter na WiFi i da glavni (emitujuci) router zapamti MAC adresu mog rutera, uvek bi bio nakacen i ne bih imao problema sa ponovnim povezivanjem.

E sad pitanje za stručnjake:

1. Da li je moguće da ruter nakačim na taj WiFI s obzirom da moram da se u ulogujem nekako preko browsera da bi dobio internet. Koje karakteristike bi taj router trebao da ima? Molim vas za konkretne predloge modela koji da kupim?

2. Kako da kasnije povežem svoje uređaje na taj moj router? Da li da kupujem još jedan router koji ću da vežem preko lan-a na ovaj pa svoje uređaje kačim na WiFi ovog drugog rutera? Da li mi je drugi ruter uopšte potreban ako ovaj prvi može da radi kao primalac i pošiljalac signala????

Please pomagajte i dajte i neke druge ideje ako imate.
Nadam se da sam dovoljno objasnio ovaj problem koji me ubija i jede mi živce.

P.S. Da ne mislite da izbegavam da plaćam ili da želim da radim neke nelegalne radnje - nije to slučaj. Ja ovaj internet skupo plaćam ali eto - glupo je odrađeno pa i ne radi baš kako treba. Druga stvar, uveo bih ja internet samo za sebe od nekog operatera, ali i tu ima 1000 problema koje ne mogu da premostim, da ne objašnjavam detalje, duga je to priča.
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Router kao primalac WiFi11.12.2015. u 20:29 - pre 100 meseci
Treba ti za pocetak acces point a ne wifi ruter.

Mada to sto hoces je verovatno namerno tako napravljeno i namerno ograniceno, tako da je sigurno namesteno da te samo raskaci kada se ispune odredjeni uslovi.
dakle, sumnjam da to mozes da koristis na nacin na koji si zamislio, jer taj koji je to namestio nije tome namenio
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 193
5.36.33.*



+12 Profil

icon Re: Router kao primalac WiFi12.12.2015. u 05:02 - pre 100 meseci
Bakara, moguće da si u pravu ali ja bih ipak da probam jer druge opcije nemam.
Drugo, kada nakačim laptop ili telefon, ne postoji vremensko ograničenje konekcije niti bilo kakvo ograničenje. Ovo je provereno u praksi, laptop ostane nakačen danima.

Ajde please pomozi da to realizujem, idem sad da nađem neki AP.
Kako da se logujem na taj WiFI (captive) preko AP?
Jel treba još nešto osim AP da pazarim?

Fala!

[Ovu poruku je menjao colke77 dana 12.12.2015. u 06:36 GMT+1]
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Router kao primalac WiFi12.12.2015. u 10:02 - pre 100 meseci
To nije izvodljivo.


 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: Router kao primalac WiFi12.12.2015. u 19:51 - pre 100 meseci
Kupi neki mali / tih / jeftin racunar koji ce biti zaduzen samo da drzi zauzetu konekciju i rutirati dalje sadrzaj u lokalnu mrezu. U prvo vreme mozes koristiti i taj laptop da proveris dali to radi i kako. Moras da ukapiras koja su pravila i da ih zaobidjes.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 193
188.135.16.*



+12 Profil

icon Re: Router kao primalac WiFi13.12.2015. u 04:10 - pre 100 meseci
Citat:
whitie2004: Kupi neki mali / tih / jeftin racunar koji ce biti zaduzen samo da drzi zauzetu konekciju i rutirati dalje sadrzaj u lokalnu mrezu. U prvo vreme mozes koristiti i taj laptop da proveris dali to radi i kako. Moras da ukapiras koja su pravila i da ih zaobidjes.


Verovatno će ovo biti rešenje.
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Router kao primalac WiFi13.12.2015. u 21:22 - pre 100 meseci
Treba ti Wireless Client Router, ne AP, jer ti zelis da se nakacis na neki AP ali pitanje je da li sve to izvodljivo...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Router kao primalac WiFi

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.